Суспільство
На Тернопільщині збудують музей історичної культури
На Тернопільщині збудують масштабний музей лемківської культури. Про це повідомляє прес-служба Тернопільської ОДА.
Освячення наріжного каменя під будівництво музею відбулося 9 березня у Монастириську в урочищі «Бичова» в рамках проекту «Lemko SVIT». На святиню і твердиню лемківської пам’яті спрямують більше 13 млн. грн. з державного та місцевого бюджетів.
На важливості максимального відтворення життя і побуту українців, які проживали на території Лемківщини наголосив голова Тернопільської обласної державної адміністрації. Він зазначив, що держава виділила 17 га землі на будівництво музею скансену у «Лемкіському селі» та ще 6 га – на облаштування стоянки для транспортних засобів під час фестивалю «Дзвони Лемківщини», який отримав статус міжнародного.
“У травні розпочинаємо наступний масштабний проект з відродження культури українського народу – будівництво музею лемківської культури. Наше завдання – передати той біль, який пережив український народ, втративши свою землю за Карпатами. Майже 160 тисяч українців, які були депортовані з територій Лемківщини, Холмщини, Надсяння, Любачівщини переселили саме на Монастирищину, яка сьогодні є центром лемківської культури”, – наголосив чиновник.
Очільник області підкреслив, що в основу проекту будівництва музею закладено і міжнародний досвід, здобутий українськими делегаціями під час відвідин визначних музеїв світу.
Читайте також: Софійський собор продовжать реставрувати
Будівля буде трирівнева і комфортна для усіх, зокрема і для маломобільних людей. Уся внутрішня площа продумана до найменших деталей, щоб експозиції розміщувалися навіть у кутках. Великий простір передбачили для дітей та молоді. Будуть і конференц-зали, де проводитимуться зустрічі і навіть справжні лемківські весілля, розповіли архітектори, які працювали над проектом.
Нагадаємо, на закарпатській Хустщині розпочали реконструкцію старовинної церкви. Планують зробити церкву-музей греко-каталицького єпископа, священномученика Теодора Ромжi, який свого часу служив у цьому храмі.
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі