Економіка і бізнес
На Сумщині пільговикам видали картки мешканця ОТГ. Навіщо?
У місті Тростянець Сумської області розпочала діяти “Картка мешканця Тростянецької міської ОТГ”, повідомляє сайт Децентралізація.
Навіщо потрібна картка?
У межах громади власники картки користуватимуться транспортом безкоштовно, а місцева влада контролюватиме продаж пільгових квитків і відповідно виділятиме адресну компенсацію.
Використовувати документ можна буде з вересня цього року на 4-х маршрутах комунального транспорту та на залізничній станції “Смородине”, де встановлять спеціальні зчитувальні прилади, а також у Тростянецькій публічній бібліотеці.
Хто зможе користуватися?
Картки одержать усі категорії пільговиків, тобто багатодітні і малозабезпечені сім’ї, чорнобильці, учасники бойових дій. Також отримають пільги учні ОТГ. За підрахунками міської ради, на території громади нараховується близько 8 тисяч пільговиків.
Картка містить персональний код жителя, його фото, тож нею може скористатися лише власник.
Вартість такої картки 25 гривень, що компенсує міський бюджет. Тростянець став першим містом у Сумській області, де запроваджено картку його мешканця.
Економіка і бізнес
Які потяги стали флагманськими
- №15/16 Харків – Ясіня. Поїзд назвали на честь видатного театрального діяча Леся Курбаса. Театр митця «Березіль» став культурною візитівкою Харкова;
- №17/18 Харків – Ужгород. На честь 300-річчя від дня народження українського філософа Григорія Сковороди у 2022 році потяг отримав назву «Сковорода».
- №79/80 Дніпро – Львів. Потяг «Січеслав» назвали на честь історичної варіації перейменування міста Дніпро у 1918 році.
- №91/92 Київ – Львів. Поїзд має назву «Леополіс», він повністю складається з нових вагонів, які збудували під час війни.
- №105/106 Київ – Одеса. «Чорноморець» — це головний поїзд Одеського депо з історичною назвою.
Як облаштували вагони
Музичний супровід
- «Сковорода» — «Паровоз» Євгена Хмари;
- «Леополіс» — «Місто весни» у виконанні «Один в каное» та «Океан Ельзи»;
- «Січеслав» — «Доброго вечора, ми з України» гурту PROBASS & HARDI;
- «Лесь Курбас» — інструментальна версія «Черемшини»;
- «Чорноморець» — мелодія «Край Чорного моря» Табачникова.
Коментарі
Економіка і бізнес
Врожай батату зібрали на Одещині в Білгород-Дністровському районі. Картоплю на семи гектарах вирощувало фермерське господарство «Буджак».
Про це повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.
За словами керівника господарства Олексія Згіріна, сорт батату «Борегард» вирощували за допомогою новітніх технологій. Аграрії використовували безвірусний посадковий матеріал, що дозволило зменшити кількість хімічних обробок і покращити якість овочів.
Читайте також: Київський заклад створив символічну ялинку з українських колосків (ФОТО)
«Одеський регіон стає осередком інноваційного агробізнесу. Однією з таких цікавих новинок є вирощування батату, або солодкої картоплі. Ще кілька років тому цей коренеплід був екзотикою, а сьогодні — зайняв своє місце в меню багатьох ресторанів та сімейних застіль»‚ — написав Олег Кіпер.
Як вказують у галузевому виданні AgroReview, раніше в Україні батат вирощували переважно на Херсонщині, але на невеликих площах.
Нагадаємо, що В Україні запустили цифровий сервіс єРослинництво: для чого він потрібен.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі