Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Сумщині можна стати помічником ветерана: як це зробити

Опубліковано

На Сумщині стартував пілотний проєкт, у рамках якого буде створено інститут помічника ветерана. Ця ініціатива покликана допомогти військовим адаптуватися до цивільного життя, а також підтримати їхні родини.

Про це повідомляє обласна військова адміністрація.

Хто такі помічники ветерана?

Фахівці з супроводу ветеранів і демобілізованих — це перші особи, які зустрічають військових після повернення додому. Вони надають інформаційну та юридичну підтримку, допомагаючи зрозуміти, як отримати відповідні статуси, пільги та послуги, організувати житло, пройти реабілітацію, знайти роботу або розпочати власну справу.

Читати також: В Одесі зібрали 300 тисяч гривень на відпочинок в горах дітям загиблих військових

Як стати помічником ветерана?

Кандидати на цю посаду можуть подати заяву на участь у конкурсі через інформаційний портал «Е-Ветеран». Для цього потрібно мати електронний підпис. Алгоритм дій виглядає наступним чином:

  1. На платформі «Е-Ветеран» у розділі «Електронні сервіси» натисніть «Заява на участь у відборі на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб».
  2. Заповніть форму, вказавши такі дані: ПІП, стать, дату народження, номер облікової картки платника податків, реєстрацію місця проживання, серію та номер паспорта, рівень освіти, територіальну громаду, згоду на проходження тестувань, контактні дані та резюме.
  3. Пройдіть фахове та психологічне тестування.
  4. Підпишіть заяву за допомогою електронного підпису.

Варто зазначити, що на посаду помічника ветерана можуть претендувати особи, які отримали сертифікат про підвищення кваліфікації в рамках реалізації проєкту. Більш детальну інформацію про умови можна знайти за посиланням.

На 23 вересня вже 19 жителів Сумщини подали свої заявки. Чотири фахівці, які пройшли навчання на початку проєкту, вже активно працюють у громадах, допомагаючи ветеранам.

Цей проєкт — важливий крок до підтримки тих, хто захищав нашу країну, і до забезпечення їм комфортного повернення до мирного життя.

Нагадаємо, що у Тернополі військовий з дружиною відкрили сокарню з інноваційним підходом до переробки фруктів.

Фото: Depositphotos.

Коментарі

Суспільство

У Києві читатимуть вірші Василя Стуса для встановлення рекорду: як долучитись

Опубліковано

Киян запрошують взяти участь у встановленні рекорду України з одночасного читання віршів Василя Стуса. Ця знакова подія відбудеться в четвер, 26 вересня, о 16:30, на галявині перед павільйоном №1 ВДНГ.

Про це повідомляє Книжкова країна.

Для участі в акції необхідно попередньо зареєструватися за посиланням. У день події, 26 вересня, учасникам потрібно буде підійти до інформаційного намету для реєстрації, отримання пам’ятної закладки та свого примірника книги.

Читати також: Соломія Крушельницька: 152 роки з дня народження співачки, яка прославила українську оперу на весь світ

О 16:30 розпочнеться процес встановлення рекорду, під час якого ви матимете можливість читати вірші вголос протягом 5 хвилин.

По завершенню акції кожен учасник отримає книгу на знак вдячності за участь у встановленні рекорду.

Нагадаємо, що українець здобув перемогу на світовому конкурсі з ілюстрації.

Фото: Освіторія.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Львівщині реставрують унікальну дерев’яну церкву 18 століття (ФОТО)

Опубліковано

У селі Воля Гомулецька, що на Львівщині, розпочали реставрацію дерев’яної церкви Святої Трійці, побудованої у 1756 році. Вартість відновлювальних робіт складає 10,5 мільйона гривень.

Про це повідомляє портал публічних закупівель «Прозорро».

Як зазначається, реставрацію здійснюватиме Львівське спеціальне науково-реставраційне проєктно-виробниче управління «Львів-реставрація». Підрядник отримав замовлення без конкуренції, підписавши відповідний договір із Львівською міською радою.

Фото: Фотографії старого Львова
Фото: Фотографії старого Львова
Фото: Фотографії старого Львова

Процес реставрації

У межах проєкту планується укріплення кам’яних фундаментів, відновлення кам’яного підмурку, стіни нави, карнизів та піддашшя. Окрім того, буде відновлено каркас стін і перекриття ґанку, зрубні стіни ризниці, а також оновлені елементи опорядження й конструкції даху.

Окремо передбачено модернізацію електроосвітлення та встановлення систем пожежної сигналізації, блискавкозахисту і пожежного резервуара. Роботи планується завершити до кінця 2025 року.

Фото: Фотографії старого Львова
Фото: Фотографії старого Львова
Фото: Фотографії старого Львова
Фото: Фотографії старого Львова

Перша спроба

Спроби реставрації церкви розпочались ще у 2021 році. Тоді ТОВ «В. Ф. Ф.» виконало частину робіт на суму понад пів мільйона гривень, однак через повномасштабне вторгнення роботи було призупинено. У 2023 році оголосили повторний тендер, після чого підряд на реставрацію було передано управлінню «Львів-реставрація».

Читати також: Активісти відреставрували історичні двері будинку в Одесі: фото

Історична та архітектурна унікальність храму

Церква Святої Трійці є пам’яткою архітектури національного значення. Її було збудовано у 1756 році.

Церква Св. Трійці на Сихові в 1980 році. Фото: Фотографії старого Львова

Через невелику кількість парафіян храм також залишився компактним за розміром. Основна частина будівлі складається з двох частин — нави та вівтаря. Завдяки цьому споруда збереглася майже в первісному вигляді, включно з ґонтовим покриттям на даху.

Подібні будівлі зараз можна знайти лише у кількох місцях — у Белзі, Бесідах і Волі Гомулецькій. З часом церкву кілька разів перебудовували, додаючи нові елементи, зокрема прямокутний каркасний бабинець — третю частину споруди. Останнім часом дах церкви було покрито бляхою.

Реставрація храму сприятиме збереженню архітектурної спадщини України та залученню туристів до Львівщини.

Нагадаємо, що у Львові реставрують найдавніший жіночий монастир: фото.

Фото: Фотографії старого Львова.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Соломія Крушельницька: 152 роки з дня народження співачки, яка прославила українську оперу на весь світ

Опубліковано

Сьогодні, 23 вересня, відзначаємо 152-у річницю від дня народження легендарної української оперної співачки Соломії Крушельницької. Вона народилася в селі Білявинці на Тернопільщині та з дитинства переймала любов до української народної пісні.

Історія співачки

Її талант розвивався у Львівській консерваторії, а після навчання в Італії, Крушельницька підкорила європейську публіку, ставши однією з найвідоміших оперних виконавиць свого часу.

Фото: з відео ШоТам

Соломія Крушельницька увійшла в історію не тільки завдяки неперевершеному голосу і понад 60 оперним партіям, а й завдяки своїй принциповій позиції — вона завжди наголошувала, що є українкою. Її концерти по всьому світу завершувалися українськими народними піснями, а під час прийому в царя Миколи ІІ вона не побоялася заспівати українською. Цей вчинок став символом її гордості за рідну культуру.

Фото: з відео ШоТам

Соломія виступала на сценах найбільших оперних театрів Італії, Франції, Австрії, Аргентини, де її зустрічали оваціями. Її врятований виступ в опері Пуччіні «Мадам Батерфляй» після провальної прем’єри зробив її світовою зіркою, а сам композитор називав її «найпрекраснішою Батерфляй».

Фото: з відео ШоТам

Про життя та непохитну любов до України цієї видатної співачки, яка прославила нашу країну на міжнародній сцені, більше можна дізнатися у відео ШоТам.

Фото: lovelylife.in.ua

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство4 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство1 місяць тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство2 місяці тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...