

Економіка
На розвиток українського туризму виділять 240 мільйонів
У Держбюджеті-2020 закладено 240 мільйонів гривень на розкриття туристичного потенціалу країни. Це стало відомо під час презентації допрацьованого проєкту Держбюджету, передає Zruchno.Travel.
Цифра у 10 разів більша минулорічної
Метою цих державних видатків є підвищення мобільності українців, щоб люди з одних регіонів могли побачили інші куточки України.
Читайте також: В Україні запровадять програми обміну для молоді між містами держави
“Ми вкладаємо кошти в розвиток туристичного потенціалу. Розвиток туризму в Україні незаслужено був забутий. В окремих країнах світу він складає до 10% в структурі ВВП країни. В Україні це ще дуже низькі показники. Це неприйнятно”, – наголосили в уряді.
Зовнішнє промотування
Також зазначають, що потрібні інвестиції у рекламу туристичного потенціалу України на зовнішніх ринках – для того, щоб Україну активніше відвідували іноземні туристи, привозили в країну гроші, купували тут товари та послуги – це стимулюватиме розвиток малого підприємництва і створюватиме робочі місця.
Загалом на креативні індустрії та розвиток культури у 2020 році уряд заклав на 23% більше коштів, ніж у 2019 році – 15,1 мільярда гривень.

Економіка

На Херсонську верф зайшли на модернізацію перші два із шести 6 суден нідерландської компанії EemsWerken B.V.
Про це пишуть Морські бізнес-новини України.
Судна EEMS Servant і EEMS Solar модернізують на Херсонській верфі в рамках відповідного контракту, підписаного в кінці 2020 року.
За інформацією, кожне судно буде подовжено на 12 метрів, стане двотрюмним зі збільшенням дедвейту в середньому на 20%.
У рамках цієї події Херсонську верф відвідали директор компанії EemsWerken Гертян Корнет (Gertjan Kornet) і суперінтендант проекту Рон будувати (Ron Stroo). Гості проінспектували цехи заводу, оглянули вже виготовлені секції та висловили задоволення якістю робіт.
Читайте також: Читати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart
“Ми раді знаходитися тут і сподіваємося на успішне проведення модернізації шести суден, що в подальшому призведе до довгострокового партнерства з верф’ю”, – зазначив Гертян Корнет.
«Для нас це дуже важливий етап бо за останні 10 років, це перший новий замовник з Європи», – зазначив генеральний директор SMG Дмитро Красніков.
Нагадаємо, київський завод відремонтував чотири прогулянкові кораблі.
Як ми повідомляли раніше, на воду спустили буксир «Очаков».
Головне фото: maritimebusinessnews.com.ua.
Економіка

Компанія Нібулон за другий квартал поточного маркетингового року відвантажила на експорт майже 1,6 млн тонн сільгосппродукції: це найкращий результат за весь період діяльності компанії.
Про це повідомили у пресслужбі Нібулону.
Окрім того, відзначили, що мають найуспішніший результат з відвантаження збіжжя за підсумками місяця у другому кварталі – листопад 2020 року, з показником відвантаження у 623 тис. тонн збіжжя. Також листопад 2020 року входить у трійку найрезультативніших місяців з експорту продукції за весь період діяльності компанії.
У структурі експорту домінує кукурудза з часткою 40,8 % (648 тис. тонн), наступна – пшениця з часткою 26 % (413 тис. тонн). Частки ячменю та ріпака майже однакові – близько 16 % кожної культури.
До речі, якщо ще 10 років тому серед постачальників с.-г. продукції було всього 40% безпосередньо сільгосптоваровиробників, то у 2020 році цей показник виріс до 85%. Тобто тепер ці 85% товаровиробників стали повноцінними учасниками експортних операцій зі збіжжям. А можливим це стало завдяки будівництву мережі наших перевантажувальних терміналів та елеваторних комплексів у безпосередній близькості до виробників сільськогосподарської продукції.
Читайте також: Україна вперше за 70 років очолить комісію, що регулює судноплавство на Дунаї
У 2020/21 маркетинговому році Нібулон має ще один привід для гордості. Перше півріччя стало рекордним, порівняно з аналогічними періодами інших років, за кількістю перевантаженого зерна на зовнішньому рейді морського порту Миколаїв – 72,5 % (1,9 млн тонн) від загального обсягу експортованого компанією збіжжя:
- у 2013/14 МР доля відвантажень на зовнішньому рейді складала близько 6,6 %,
- у 2018/19 МР – 46,7 %,
- у 2019/20 МР – 62,6 %.
На цьому рекорди не закінчуються, адже у період навігації 2020 флот компанії транспортував 4,14 млн тонн вантажів, що стало кращим показником за всю історію водних перевезень в компанії.
Компанія Нібулон щороку збільшує обсяги річкових вантажних перевезень та перевантажень, продовжує розвивати українське судноплавство. Робота найсучаснішого в країні флоту не лише значно оптимізує внутрішню логістику, сприяє збереженню навколишнього середовища та українських автошляхів, але й підвищує конкурентоспроможність української сільгосппродукції на світовому ринку.
Нагадаємо, Нібулон ввів в експлуатацію новий водогін.
Як ми повідомляли раніше, Нібулон спустив на воду 90-метрову баржу.
Головне фото: nibulon.com.
Економіка

Україна планує закупити електровози французької компанії Alstom.
Про це в ході онлайн-конференції повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко, передає НВ.
Зазначається, що контракт може бути підписаний під час візиту в Україну президента Франції Емманюеля Макрона.
«Це великий контракт із Alstom і урядом України щодо поставки електровозів, який також передбачає локалізацію в Україні», — сказав посол.
Омельченко також заявив, що Україна сподівається розширити співпрацю з Alstom у будівництві швидкісних залізничних шляхів на маршрутах Київ-Львів і Київ-Одеса.
Читайте також: У Дніпрі створюють український трамвай нового покоління: як він виглядає (ФОТО)
Французька машинобудівна компанія Alstom є одним зі світових лідерів у виробництві енергетичного устаткування і залізничного транспорту.
Alstom відкрила представництво в Україні в липні 2018 року і згодом підписала меморандум про взаєморозуміння з Укрзалізницею. Тоді повідомлялося, що французька компанія планує запропонувати УЗ локомотиви Prima T8, які можуть тягнути до 9000 т і рухатися зі швидкістю 120 км/год, і локомотиви Prima M4 BoBo для пасажирських перевезень.
Нагадаємо, в Одесі у 2021 році планують пустити електробуси на маршрути.
Фото: traffic.od.ua