

Економіка і бізнес
На обході Рівного почали бетонування шляхопроводу
На Північному обході Рівного почали бетонування шляхопроводу, повідомляє пресслужба Укравтодору.
Зазначається, що на перших 6 км Північного обходу міста Рівне будується естакада через яр та шляхопровід над залізницею. Перші кубічні метри бетону були прийняті на будівельному майданчику шляхопроводу.

“Старт робіт затягнувся через невирішені питання використання земель Укрзалізниці під будівництво. Шляхом оформлення земельного сервітуту (спільного використання земельної ділянки в інтересах громади) проблему розв’язали. Така практика була втілена на Рівненщині вперше за часи Незалежності України”, – зазначили в Укравтодорі.
Читайте також: На Полтавщині для бетонної дороги влаштовують шари дорожнього одягу
Що відомо про будівництво?
Будівництво першої черги Північного обходу міста Рівне – це шість кілометрів нового автошляху, що примикатиме до дороги Н-25 Городище — Рівне — Старокостянтинів (на ділянці км 146+630) та Т-18-32 /Н-22/ — Ходоси — Кустин — /Н-25/ (на км 8+426).

Після завершення робіт на першій черзі Північного обходу планується реконструкція 4-кілометрової ділянки в селі Хотин до «Рівнеазоту» та поточний ремонт дороги від Рівнеазоту до траси Н-22 Устилуг – Луцьк – Рівне.
Фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua
Економіка і бізнес

За підтримки Швеції в Ірпені стартує проєкт, у якому громада навчиться екологічно переробляти уламки зруйнованих споруд. Під час будівельних робіт планують навчати жінок-водійок працювати з технікою та впроваджувати сталі технології утилізації відходів.
Про це повідомили в пресслужбі Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО.
Вісім жінок із Ірпеня пройдуть навчання з керування вантажівками та екскаваторами — їх готуватимуть за шведською програмою Beredskapslyftet. До цього учасниці вже здобували перші навички керування транспортом.
За словами виконувачки обов’язків міського голови Ірпеня Анжели Макеєвої, ця підтримка допомагає не лише фізично відновлювати громаду, а й інтегрувати європейські екостандарти у відбудову: «Ми дуже цінуємо цю допомогу. Вона критично важлива для нашого майбутнього».
Читайте також: «Відчуй Антарктиду»: у Львові стартувала кампанія на підтримку полярників-військових
Проєкт реалізує НЕФКО, Північний зелений банк, за фінансування Міністерства закордонних справ Швеції та Шведського агентства Sida. Загальна сума підтримки — 5,9 мільйона євро. Участь беруть і шведські компанії Scania та Volvo CE, які передадуть Ірпеню спецтехніку.
Розпочнуть роботи восени 2025 року, а завершити будівництво планують навесні 2026-го. Організатори прагнуть зробити проєкт зразком для сотень подібних ініціатив по всій країні — із фокусом на стійке відновлення, екологічність і гендерну інклюзію.



Нагадуємо, що майстерня Balbek Bureau розробила проєкт оновлення Будинку кіно (ФОТО).
Фото: пресслужба НЕФКО
Економіка і бізнес

Андрій cтворив перші в Україні столові прибори для військових з парною ампутацією рук. Їх можна надягнути без допомоги рідних і самостійно харчуватися. Це було б неможливо без батьків хлопця — Олександра та Наталі, які за освітою інженери й займаються ремонтом і продажем засобів для реабілітації та масажу.
Як розробка допомагає ветеранам ставати незалежними в побуті, дивіться в нашому проєкті «Куркулятор».
Економіка і бізнес

11 років тому Олег пішов на авантюру — посадив у полі цибулини шафрану. Досвідчені фермери не вірили, що з цього щось вийде, але крокуси зацвіли, і чоловік зібрав перший урожай. За якістю український шафран виявився одним з найкращих у світі.
У цьому запалі Олег одним з перших в Україні також посадив спаржу. Зараз же овоч, який ще римляни вважали делікатесом, росте на наших чорноземах, і його можна купити в супермаркетах. Як Олег покинув поля шафрану через окупацію Херсонщини, але почав усе заново на Волині, дивіться в нашому проєкті про українських підприємців «Куркулятор».