Культура
На MEGOGO випустили прем’єру історичного мюзиклу «Ти [Романтика]»

15 травня відбудеться цифрова прем’єра фільму «МУР. Ти [Романтика] в кіно». Перший в Україні історичний мюзикл відзняли для показу в кінотеатрах, а тепер стрічку можна переглянути на MEGOGO.
Про це повідомили в пресслужбі медіасервісу.
Успіх на великому екрані та цифрова прем’єра
У прокаті фільм зібрав понад 2,6 млн грн за перший вікенд. Майже 15 000 глядачів привернули увагу до стрічки. З оригінальною театральною виставою колектив гастролював упродовж 2024 року. За цей час постановку встигли побачити понад 60 тисяч глядачів. Тепер зафільмовану версію вистави можна буде переглянути онлайн.
«Ми з самого початку знали, що «Ти [Романтика]» має жити довше за прокат. Діджитальна премʼєра — це спосіб достукатися до тих, хто не мав змоги потрапити в кіно: до людей на деокупованих територіях, до військових, до всіх, хто зараз далеко від великих екранів, але так само потребує дотику до культури», — говорять у Творчому обʼєднанні МУР про співпрацю з MEGOGO.
Читайте також: Хвильовий першим побачив справжнє обличчя радянської системи
Про митців як про реальних людей
Фільм «МУР. Ти [Романтика] в кіно» — це екранізація однойменної реп-опери гурту МУР, в якій розповідають про долі поетів Розстріляного відродження, зокрема Павла Тичини, Миколи Хвильового, Володимира Сосюри та інших. Стрічку знімали за три дні за допомогою 12 камер — це дозволило зберегти театральну атмосферу та передати емоції акторів у кінематографічному форматі.
Основна дія проходить у харківському будинку «Слово», де радянська влада переслідувала та стратила представників культурної еліти України. Творці мюзиклу закликають глядачів подивитися на українських митців як на реальних людей, а не сприймати їх «фігурами з підручників».
Нагадуємо, що журналістка з України стала амбасадоркою міжнародної ініціативи The Women’s Voice in Action.
Культура

Фолкмузикант з Огайо Brother Hill завітав до підрозділу батальйону безпілотних систем 3-ї окремої штурмової бригади, де виконав кілька пісень для українських військових.
Про це повідомили в Хорунжій службі 3-ї окремої штурмової бригади.
«Це не був концерт у класичному сенсі. Музика, спів та спілкування з бійцями — як жест підтримки та поваги. Для наших побратимів, які щодня невпинно працюють та знищують ворога, цей вечір став можливістю на годину вийти з ритму бойової рутини»‚ — написали у бригаді.
Brother Hill підтримує Україну з перших днів повномасштабного вторгнення. Разом із соратниками він організував благодійні концерти у США, зібрав понад 80 тисяч доларів для допомоги українським військовим і неодноразово приїжджав в Україну з гуманітарною місією.
Його візити на фронт — це не тільки передача необхідного спорядження, а й спосіб нагадати бійцям, що за них вболівають і вірять у їхню боротьбу по всьому світу.
Читайте також: Бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО)

Нагадаємо, що бійці Третьої штурмової провели турнір у пам’ять про полеглого командира Янича.
Фото: інстаграм Хорунжої служби 3-ї ОШБр
Культура

17 червня в Бабиному Яру відбувся поетичний вечір «МАК І ПАМ’ЯТЬ» за участі Сергія Жадана. Подія зібрала близько 500 гостей і принесла 500 тисяч гривень на потреби бригади НГУ «Хартія».
Про це повідомив Сергій Жадан.
«Учора, 17 червня, в день чергової смертоносної атаки росії на Київ, до Бабиного Яру прийшли ті, хто вірить у силу слова. Ми думали скасувати заплановану подію, але вирішили, що кращою відповіддю на жах буде зібратися разом, відповісти на насильство солідарністю та збором на ЗСУ»‚ — написав Жадан.
Захід відкрили директорка НІМЗ «Бабин Яр» Роза Тапанова та художник Матвій Вайсберг, який також є автором ілюстрацій до книжки «Дорожній щоденник», створеної у співпраці з Жаданом.
Читайте також: Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО)
Поет читав власні вірші та поезію Пауля Целана, зокрема «Фугу смерті» у власному перекладі. Пауль Целан пережив Голокост і став одним із найсильніших голосів у Європі 20 століття.
Це була перша відкрита культурна подія просто неба на території меморіалу. У ній взяли участь поціновувачі поезії, дипломати, урядовці, волонтери й молодь.




Нагадаємо, що Лебіга та Стерненко за годинний стрим зібрали понад 2 мільйони гривень на FPV-дрони
Фото: фейсбук-сторінка Сергія Жадана
Культура

Анастасія Дробоцька, учениця 7-В класу Тернопільської спеціалізованої школи №3, виборола золоту нагороду на 45-му Міжнародному конкурсі пісні і танцю, що проходив у польському місті Конін.
Про це повідомили в Тернопільській міській раді.
У конкурсі брали участь представники з різних європейських країн. Анастасія не лише потрапила до фіналу, а й отримала запрошення виступити на гала-концерті, представляючи Україну та Тернопіль.
Юна вокалістка професійно займається в Art school Triumf під керівництвом Анастасії Сичової, навчається у школі-майстерні фестивалю «Червона рута» й опановує фортепіано в музичній школі №1 імені Василя Барвінського.
Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)
Уже у вересні Анастасія представить свій талант у фіналі фестивалю «Червона рута-2025» у Львові як наймолодша фіналістка за 55 років історії конкурсу.

Нагадаємо, що українські школярі вибороли 17 нагород у фіналі конкурсу GENIUS Olympiad в США.
Фото: сайт Тернопільської міської ради