

Можливості
На Львівщині оголосили грантовий конкурс для релокованих і місцевих підприємств
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Львівське регіональне партнерство зайнятості (ЛРПЗ) оголосило конкурс серед мікро-, малих та середніх релокованих і місцевих підприємств у Львівській області.
Про це повідомляють на сайті ЛРЗП.
Про конкурс
Зазначається, що проєкт спрямований на підтримку мікро-, малого та середнього бізнесу (зокрема релокованого) у відновленні та розширенні виробництва.
Конкурс також має на меті допомогти місцевим підприємствам, які створюють нові робочі місця у Львівській області для внутрішньо переміщених осіб та інших ключових груп.
Для кого
У конкурсі можуть брати участь підприємства мікро-, малого та середнього бізнесу, які здійснюють діяльність у Львові або Львівській області та відповідають таким критеріям:
- бізнес, який перемістився та перереєструвався з тимчасово окупованих територій, постраждалих від війни, до Львова та Львівської області;
- місцевий бізнес, власниками яких є представники ключових груп, або які забезпечують потреби ключових груп;
- місцевий бізнес, що влаштовує на роботу внутрішньо переміщених осіб та/або ключових груп;
- місцевий бізнес, який забезпечує надання критичних послуг населенню України (у сфері харчової та переробної промисловості, у сфері легкої промисловості; енергетичних, транспортних, електронних комунікацій тощо);
- підприємство офіційно зареєстроване до 1 листопада 2021 року.
Фінансування
Максимальна одноразова сума гранту – до 10 000 доларів. Загальний бюджет Конкурсу – 240 000 доларів США.
Кошти надаються на закупівлю обладнання та інструментів, оргтехніки та меблів, орендну плату за нежитлове приміщення та/або консультаційні послуги бізнесу.
Як взяти участь
Для участі необхідно заповнити аплікаційну форму. Детальніше про конкурс можна дізнатись за цим посиланням.
Дедлайн
Дедлайн подачі заявок – 31 березня 2023 року.
Нагадаємо, Данська рада у справах біженців (DRC) надає фінансову допомогу українським власникам мікро-, малого та середнього бізнесів.
Крім того, громадська організація «Платформа саморозвитку та неформальної освіти» підготувала онлайн-курс для тих, хто мріє відкрити власну пекарню.
Фото: business.diia.gov.ua

Можливості

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Європейський Союз надає гранти малим та середнім бізнесам, які пропонують нові технології захисту від пандемії.
Про це повідомляють на сайті Єврокомісії.
Про конкурс
В межах цього конкурсу організатори шукають пропозиції від малих і середніх підприємств з технологіями, підтвердженими науковими доказами, які підтримують нормальну соціальну взаємодію, позбавлену соціального дистанціювання, при умовах пандемії.
Таким чином, цей виклик спрямований на посилення готовності та конкурентоспроможності промисловості ЄС у сфері технологій захисту від пандемії.
Читайте також: В Україні оголошують грантовий конкурс для громадських організацій, які працюють з переселенцями
Зменшуючи необхідність соціального дистанціювання у разі інфекційних пандемій, цей виклик розширить можливості суспільства в цілому для підтримки незмінної економічної та соціальної динаміки у разі спалахів пандемії.
Для кого
Цей конкурс розрахований на малі та середні підприємства, які можуть запропонувати новітні технології, що підтримують розвиток бізнесу в умовах пандемії.
Умови
Зазначається, що пропозиції мають бути спрямовані на розробку та комерціалізацію технологічних рішень, що сприяють соціальній взаємодії в контексті надзвичайних ситуацій пандемії, за допомогою одного або кількох із трьох наступних підходів:
- повноцінні системи для високоефективного уловлювання аерозолів, дезактивації патогенів і управління циркуляцією повітря в закритих приміщеннях (наприклад, офісні приміщення, бортові приміщення, роздрібні магазини тощо), включаючи вдосконалені архітектури фільтрації повітря та динамічну оптимізацію циркуляції повітря;
- технології маски для обличчя нового покоління з інтелектуальними фільтруючими матеріалами, що перевищують ефективність N95 за низького опору повітряному потоку, з покращеним утримуванням/відкиданням субмікронних частинок;
- пристрої для швидкого знезараження поверхонь окрім найсучасніших систем опромінення УФ-С та дисперсії біоцидних агентів.
Фінансування
Фінансування грантового конкурсу – від 500 000 до 17 500 000 євро.
Як взяти участь
Подати заявку можна на сайті EIC Accelerator.
Дедлайн
Останній день подачі заявок – 07 червня 2023 р. 17:00 за брюссельським часом.
Нагадаємо, Європейський Союз надає гранти для розвитку сільськогосподарської та харчової продукції.
Крім того, Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) оголошує грантовий конкурс на відбір 15 молодіжних бізнесів.
Фото: unsplash.com
Можливості

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Давно мрієте про власний яблуневий сад, ягідник із чорницею чи теплицю для троянд? Можливо, вже навіть підібрали сорти рослин, які хотіли б вирощувати, але немає грошей на саджанці? Та й банківські кредити кусаються. Добра новина – до банку йти й не потрібно, адже кошти на власну справу дає держава.
Завдяки урядовій програмі безповоротних грантів єРобота можна започаткувати сад, виноградник, ягідник чи теплицю. Від запуску програми у липні минулого року держава вже схвалила 98 грантів на понад 472 мільйони гривень. Регіони-лідери за площею садів та теплиць – Закарпаття, Київщина та Львівщина. А культурами, які найчастіше обирали українці, стали фундук, волоський горіх, лохина, чорниця і яблуні.
Що потрібно зробити, щоб здобути грант за програмою «Свій сад» чи «Своя теплиця» від єРобота, розповідаємо у матеріалі.
Власні сад або теплиця: із чого почати?
Якщо ви вже гортали каталоги дерев та кущів, то знаєте, що вибір тут надзвичайно великий. Проте, щоб отримати грант від єРобота, треба обирати лише ті рослини, які є у переліку Міністерства аграрної політики: ознайомитися з ним можна на сайті відомства. Сума фінансування буде залежати від того, що саме плануєте садити.
Читайте також: Гранти до 8 мільйонів гривень: як почати власну справу за допомогою держави
Найбільше коштів – до 400 тис. грн за гектар – можна залучити, якщо вирощуватимете лохину, чорницю, груші чи яблука. До 350 тисяч інвестицій виплатить держава на облаштування черешневого саду. За ліщину та волоський горіх можна отримати до 250 тисяч гривень. Найменше – до 140 тис. грн за гектар – Уряд інвестує у висадку смородини, обліпихи, сливи чи вишні.
Програма «Своя теплиця» не обмежує у виборі рослин для вирощування. Можна обирати все, що підходить для теплиць: від овочів та ягід, до зелені та квітів.
Скільки дерев треба посадити?
Скільки рослин буде у вашому саду чи теплиці, ви обираєте самостійно. Проте в умовах гранту є чіткі вимоги щодо площі проєктів. Зокрема, сад має бути не меншим за 1 гектар, проте й не більшим за 25 гектарів.
Теплицю можна проєктувати площею від 0,4 до 0,6 гектара – тоді допомога держави становитиме до 2 млн. гривень. Якщо площа теплиці становитиме від 0,8 до 1,2 гектара, держава може інвестувати у проєкт до 3,5 млн. гривень. Для теплиць площею від 1,6 до 2,4 гектара допомога уряду може сягати 7 млн. гривень. Важлива умова: земля і для саду, і для теплиці має бути у вашій власності чи оренді – на термін не менше 7 років.

Щоб отримати грант, потрібно зібрати багато папірців?
Після того, як визначилися із рослинами та площею саду, треба розробити план висадки насаджень. Цей документ потрібно буде додати до заяви, яку заповнюють на порталі «Дія». На цьому ресурсі також є всі вимоги до проєкту та зразок, який допоможе створити модель власного саду.
Для отримання гранту на теплицю – потрібно розробити проєкт будівництва модульної теплиці. Проєкт також треба буде додати до заяви на порталі «Дія». Як і у випадку з садом, зразок такого документу можна подивитися на сайті.
Читайте також: Креативна Практика проводить безоплатний онлайн-курс для грантерів
Важливо: для отримання грантів за програмами «Свій сад» та «Своя теплиця» треба заздалегідь зареєструвати ФОП чи мати зареєстровану юридичну особу. Також за умовами обох програм держава покриває 70% вартості проєкту, ще 30% коштів має додати сам фермер.
Повертати гроші державі не потрібно
Якщо власник саду чи теплиці дотримався всіх умов програми – повертати гроші державі не потрібно. Вимог лише кілька: створити необхідну кількість робочих місць та вести діяльність визначений час. Для садівника – не менше 5 років. Для власника теплиці – не менше 3 років після того, як звели конструкцію. Також потрібно вчасно сплачувати податки.
Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства надає гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва,виноградарства.
Також ми повідомляли, що Міністерство аграрної політики та продовольства надає гранти для створення або розвитку тепличного господарства.
Фото: istockphoto.cоm
Можливості

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ГО «ДІЙ-Краматорськ» оголошує конкурс мініпроєктів спрямованих на підтримку переселенців.
Про це повідомляють на фейсбук-сторінці організації.
Про конкурс
Громадська організація «ДІЙ-Краматорськ» оголошує другий тур конкурсів міні-проєктів, спрямованих на прийом та інтеграцію ВПО у громадах. Цей конкурс є гнучким інструментом для прийому, розміщення та інтеграції переселенів у життя нових громад.
Метою конкурсу є створення у громадах умов для прийому ВПО та їх інтеграцію завдяки умов для їх розміщення, саморозвитку, самозайнятості та залучення до прийняття рішень на місцевому рівні.
Для кого
Цей конкурс розрахований на громадські організації зі статусом неприбутковості, та органи влади й місцевого самоврядування. Участь можуть взяти організації з усієї України, за винятком Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей та Республіки Крим.
Читайте також: В Україні оголошують грантовий конкурс на розвиток сільського господарства
Реалізація проєктів у громадах з населенням менш як 10 000 осіб або з великою відносною кількістю ВПО є додатковою перевагою.
Фінансування
На цьому етапі планується профінансувати 5 проєктів. Вартість кожного не має перевищувати 38 000 гривень.
Як взяти участь
Форму заявки та бюджет потрібно надіслати на електронну адресу [email protected] з темою «Конкурс _ та зазначити громаду реалізації проєкту» (наприклад «Конкурс_Тернопіль»).
Завантажити форми заявки та бюджету можна за цим посиланням.
Дедлайн
Подати заявку потрібно до 9 квітня 2023 року. Перелік переможців буде оприлюднено протягом квітня 2023 року.
Нагадаємо, Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) оголошує грантовий конкурс на відбір 15 молодіжних бізнесів.
Також ми повідомляли, що українські неурядові організації можуть податися на конкурс проєктів «Гуманітарні інновації» від МЗС Франції.
Фото: facebook.com/beactiveinkramatorsk