Технології
На Львівщині пенсіонер змайстрував автомобіль-амфібію
На Львівщині пенсіонер змайстрував диво-автомобіль. Саморобна машина може не лише їздити сушею із швидкістю 120 кілометрів за годину, а й плавати у воді, йдеться у сюжеті 5 каналу.
До 15 кілометрів за годину
Над своїм “Дельфіном” Йосип Гринишин працював три роки. В окрузі авто популярніше за будь-яку іномарку. Щоб машина стала амфібією, потрібно лише заїхати у воду. Тоді автоматично увімкнеться гвинт і авто попливе. На воді плавуча автівка може рухатися з максимальною швидкістю 15 кілометрів за годину.
Читайте також: В Україні запускають 5G для безпеки на дорогах
Майстер Йосип Гринишин розповідає: “Глибина їй не страшна. То так, як човен плаває. Він може плисти на десятикілометровій глибині. Що метр, що 100, що 1000 метрів, то як в автомобілі, але на воді – то є свій кайф. Трохи інше, ніж на дорозі”.
Про своє творіння пенсіонер Йосип Гринишин розповідає з гордістю. Три роки, день у день, чоловік майстрував водоплавний транспортний засіб.
Зробив із сотні запчастин
Винахідник каже: “Зробив узагалі на випадок повені, в нас тут часто заливає. Може, щоб когось врятувати, а ще – для відпочинку”.
Амфібію зібрав із кількох автівок та сотні запчастин. Усе шукав на металобазах. На це витратив три роки та 5 тисяч доларів. Майстер-самоук не користувався ані схемами, ані підказками. Каже, імпровізував на ходу.
“Мотор від “Волги” мости від “УАЗа”, коробка роздатка від “УАЗа”. Колеса мені привіз колега з якогось американського джипа. Ось гвинт ззаду. Він крутиться, то є кермо на воді”, – розповідає чоловік.
Читайте також: На Донбасі відкрита перша безкоштовна заправка для електрокарів
Вигадав пан Йосип і як викрутитися в разі непередбачуваних ситуацій.
“То теж кермо. Воно проводить рух на воді. Про всяк випадок, якщо заглохне. Рятувальний круг. Про всяк випадок. Тонемо – і все, пливемо до берега”, – каже винахідник.
Друзі Йосипа Гринишина також не залишилися осторонь диво-транспорту. Мар’ян Підлужний опікується оформленням “Дельфіна”.
Чоловік каже: “Працюємо над виготовленням документів. Зараз ми працюємо над сертифікатом відповідності. Доробляємо гальмівну систему. Та машина має відповідати всім нормам та стандартам. Так, щоб вона могла їздити по наших дорогах, як інші. Тільки-но будуть готові документи, саморобний автомобіль зареєструють та отримають на нього номери.
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Як проходили випробування
Коментарі
Технології
Як змінити мову Geminі
- Відкрити на пристрої застосунок Google.
- Далі треба перейти до «Налаштувань», обрати «Gemini» та натиснути «Мови».
- Оберіть українську мову.
Коментарі