Суспільство
На Київщині відновили понад 11 тисяч будівель, пошкоджених окупантами
На Київщині вже відновлено понад 11 000 об’єктів, пошкоджених внаслідок війни.
Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.
Зазначається, що найбільше відновлено об’єктів житлової інфраструктури. Протягом всього часу відновили близько 9 700 багатоповерхових та приватних житлових будинків, серед них більш ніж 5 900 повністю та майже 3 800 частково із забезпеченням життєдіяльності об’єктів.
Відомо, що відновлення пошкоджених війною об’єктів на Київщині розпочалося з перших днів деокупації області.
Повідомляється, що за цей період найбільше робіт проведено у Макарівській, Іванківській, Великодимерській, Бучанській, Ірпінській та Гостомельській громадах. Саме ці громади й зазнали найбільших руйнувань через російську військову агресію.
«Спільно з владою на місцях, закордонними партнерами працюємо над відновленням 24/7. Ця робота буде тривати, допоки всі мешканці не повернуться до своїх домівок», – зазначив заступник голови КОВА Микола Бойко.
Нагадаємо, уряд Японії виділяє Україні близько 170 мільйонів доларів на проєкти екстреного відновлення, зокрема на відбудову критичної інфраструктури.
Крім того, Миколаївщина і Данія підписали меморандум про відновлення регіону.
Фото: t.me/kyivoda
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі