Суспільство
На Київщині відбудують притулок для тварин, який двічі постраждав від російських обстрілів
На Київщині відбудують притулок для тварин «Бест Френдз», який двічі постраждав від російських авіанальотів та артобстрілів.
Про це ШоТам повідомили в компанії Suziria Group.
Притулок для тварин «Бест Френдз» розташований у селі Фасова Макарівського району Київщини. До в 24 лютого там проживали понад 1300 тварин. У перші тижні повномасштабного вторгнення прихисток двічі постраждав від авіанальотів та артобстрілів російських окупантів.
«Зараз власники намагаються розмістити близько 970. Велика частина будівлі зруйнована, тому нових тварин наразі він приймати не може. Як виняток, притулок врятував понад двісті котиків та собачок, евакуйованих з Бахмута, Краматорська, Харківської області та Донецької області», – розповідають ініціатори відбудови.
Роботи з відбудови прихистку оцінили в майже 2 млн грн. Ці кошти притулку надала група компаній Suziria Group у межах спільного з організацією UAnimals благодійного проєкту Tails Changes.
«Найбільшим викликом є будівництво карантинного боксу, запуск якого може врятувати близько тисячі життів домашніх улюбленців щороку. Після відбудови карантинного приміщення притулок зможе розширити простір та облаштувати два операційних місця, що дасть можливість врятувати вдвічі більше хвостатих життів та зменшити щомісячні витрати на 100 тис. грн», – розповідають благодійники.
Конкурс для дизайнерів та освітня програма
До оздоблення оновленого притулку Suziria Group та UAnimals запрошують долучитися молодих талановитих дизайнерів та художників. Кожен, хто хоче спробувати свої сили, може подати свою заявку за посиланням до 18 лютого та взяти участь у конкурсі.
Крім реконструкції притулку, в планах Suziria Group – запуск освітньої програми. Вона буде зосереджена на роботі із засновниками притулків, новому баченні системи адміністрування, а також на дотриманні міжнародних стандартів в роботі та адопції домашніх улюбленців.
Нагадаємо, рух UAnimals заснував нову для України нагороду — Всеукраїнську зоозахисну премію — та запропонував українцям самим номінувати волонтерів, які рятують тварин.
Також ШоТам розповідав, як волонтери під обстрілами врятували тварин із екопарку на Харківщині.
Фото: надані ШоТам.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі