Суспільство
На Київщині відбудовують багатоповерхівки, які пошкодили росіяни
Опубліковано
3 тижні тому
У Василькові відновлюють дві багатоповерхівки, пошкоджені росіянами.
Про це повідомляє Київська ОВА.
Перший будинок — десятиповерхівка на проспекті Київський шлях, 52, де мешкало понад 200 людей. Роботи почали восени 2023 року і вже виконали 80%: утеплили горища та стіни, замінили вікна у трьох під’їздах, пошпаклювали один під’їзд. Зараз продовжують утеплювати лоджії та цоколь, а також шпаклюють інші під’їзди.
Фото: Київська ОВА
Другий будинок — п’ятиповерхівка на проспекті Київський шлях, 46, де до війни жили 120 людей. Відновлення теж почалося восени 2023 року і виконано на 80%: підсилили стіни, замінили перегородки, відремонтували балкони, вікна, двері та дах. Зараз завершують утеплення фасаду та ремонт під’їздів.
Читайте також: На Київщині за програмою «ВідновиДІМ» відбудували 63 багатоквартирні будинки
Фото: Київська ОВА
Обидва будинки планують здати в експлуатацію восени 2024 року.
Нагадаємо, в Ірпені відновили багатоповерхівку.
Фото: Київська ОВА
Вам може сподобатися
-
В Україні відновили майже 900 медзакладів, пошкоджених росіянами від початку війни
-
На Київщині встановлять 33 когенераційні установки для забезпечення енергонезалежності
-
На Київщині на полі соняшників з’явився величезний герб України: фото
-
У Києві відновлять річку Либідь і створять нові зони відпочинку
-
Громади на Київщині отримали нові шкільні автобуси
-
Відбудова України: на Чернігівщині відкрили ліцей
Суспільство
Опубліковано
22 хв. тому10.09.2024
У Луцьку відкрили misto.cafe — перше на Волині кафе суспільного впливу, що передає 80% чистого прибутку на підтримку соціальних проєктів.
У чому особливість закладу?
Кафе має аж 100 співзасновників, котрі зробили однаковий разовий безповоротний внесок у старт проєкту. Втім, вони не впливають на операційну діяльність закладу та не претендують на прибуток.
Натомість розподіл чистого прибутку кафе здійснюватиметься за такою системою: 20% йтимуть на операційну діяльність, а 80% чистого прибутку йтимуть на підтримку громадських проєктів для розвитку Луцька.
Абсолютно кожен стає частиною впровадження змін. Гості закладу, оплачуючи рахунок, створюють фінансове забезпечення для майбутніх проєктів.
Куди 80%?
За концепцією, громадський сектор пропонує ідеї для розвитку міста, а співзасновники кафе на щоквартальних зборах вирішують, які проєкти отримають фінансування.
На період військового стану у фокусі грантових сезонів — ініціативи, пов’язані з військовими та ветеранами. Крім того, розглядатимуть проєкти з розвитку інфраструктури, соціальної, культурної чи освітньої сфер Луцька.
Читати також: «Укрпошта» ввела в обіг марку «Міста Героїв. Миколаїв»: фото
Що поїсти?
Заклад пропонує страви волинської, кримськотатарської та сучасної європейської кухонь. А ще кавові напої від більш ніж 5 українських обсмажувальників та кава Джезва — та що в турці, тільки краще.
Зокрема в меню можна знайти трушні кримські мʼясні та сирні чібереки, волинський теремнівський паштет із соусом та цибулевим мармеладом, салати та паста на будь-який смак, власна солодка та солона випічку. До речі, це єдине кафе в Луцьку, що пропонує меню кримських страв. Серед напоїв ще авторська карта алкогольних коктейлів та безалкогольних напоїв.
Крамничка локальних брендів та суспільний вплив
Окрім смачної їжі та напоїв, в misto.cafe є ще крамничка та подієвий майданчик. Особливістю крамнички є те, що тут представлені роботи виключно локальних виробників, а також сувенірна продукція (мерч) Луцька. Подієвий майданчик прийматиме лекції, майстер класи, воркшопи ті інші івенти, що мають на на меті змінювати місто.
«Зараз можу ствердно сказати, що ідея створення кафе суспільного впливу об’єднала крутих і креативних людей. Ми разом працювали над втіленням цієї ініціативи і в результаті кафе стало не лише візуально привабливим простором, але й платформою для активізації громадськості. Я вірю, що цей простір надихатиме лучан долучатися до суспільних змін в місті, ставати активними учасниками громади, подавати свої ідеї на гранти і формувати позитивний імідж для всіх, хто підтримав цю ідею з самого початку», — каже Вадим Курилюк, голова ГО «Місто.кафе».
Ініціатива створення кафе суспільного впливу у Луцьку належить платформі «Алгоритм дій». Команда надихнулась громадським рестораном Urban Space 100 в Івано-Франківську і взяла за основу їхню модель – за понад дев’ять років функціонування Urban Space 100 підтримав 163 проєкти на суму понад сім мільйонів гривень.
Нагадаємо, що Нацбанк і Superhumans Center запускають благодійну акцію для підтримки поранених військових.
Фото: misto.cafe.
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
47 хв. тому10.09.2024
«Укрпошта» випустила нову поштову марку із серії «Міста Героїв», присвячену місту Миколаєву, яке в 2022 році стало символом незламності та оборони південних рубежів України від російських загарбників.
Про це повідомляє «Укрпошта».
Церемонія спецпогашення марки відбулася біля Миколаївської міської ради, неподалік від знищеної в березні 2022 року будівлі Миколаївської обласної військової адміністрації (ОВА). Саме цю зруйновану споруду відтворив на марці дизайнер Володимир Таран.
Читати також: У Києві створили скульптуру з стовбура 400-річної липи Петра Могили: деталі
На полях маркового аркуша зображено пам’ятник Святому Миколаю, покровителю міста, який символізує стійкість та дух миколаївців. Дизайн конверта прикрашають зображення оборонних укріплень з шин, розташованих поблизу будівлі колишньої першої трамвайної підстанції, що відтворюють атмосферу міста в умовах війни.
Тираж нової марки становить 1 080 000 примірників. На одному марковому аркуші розміщено шість марок. Також було випущено спеціальний конверт «Перший день» тиражем 35 000 примірників і картку з аналогічним тиражем. Марковий аркуш вже доступні для придбання у Поштовому маркеті Укрпошти, а їх вартість становить 110 грн.
Нагадаємо, що «Укрпошта» презентувала марку, присвячену пам’яті захисників.
Фото: «Укрпошта».
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
1 годину тому10.09.2024
Закупівельна агенція Міністерства оборони України «Державний оператор тилу» представила нову модель забезпечення харчуванням Збройних сил України.
Про це повідомили в Мінобороні.
Із нею вже ознайомили потенційних постачальників, виробників та дистриб’юторів, а у 2025 році вона розпочне роботу як пілотний проєкт у кількох областях.
Читати також: Які військовослужбовці можуть звільнитися з військової служби під час воєнного стану
З лютого 2025 року паралельно функціонуватимуть дві моделі постачання, щоб забезпечити стійкість системи та безперервність процесу. Новий підхід орієнтований на покращення якості продукції та підвищення ефективності процесу забезпечення українського війська.
Нагадаємо, що в Україні відновили майже 900 медзакладів, пошкоджених росіянами від початку війни.
Фото: Міноборони.
Коментарі
РЕКЛАМА:
Шопочитати
Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук
Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...
Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз
Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...
«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах
Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...
Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях
Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...
РЕКЛАМА:
Коментарі