Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Київщині покращать систему оповіщення, сирени вмикатимуть лише в районах, для яких є небезпека

Опубліковано

До кінця 2025 року у Київській області модернізують систему оповіщенння. Вона працюватиме автоматично, а сирени лунатимуть лише в районах, для яких фіксуватимуть небезпеку.

Про це повідомив голова Київської ОВА Микола Калашник.

За словами начальника адміністрації, автоматична система дозволить оперативно інформувати населення про загрози та підвищити ефективність реагування на них. Такі зміни торкнуться всіх громад Київщини.

У новій системі створять захист від зовнішнього втручання. Механізм буде здатен працювати до 7 діб без електроенергії та зв’язку завдяки трьом незалежним каналам передачі сигналу та акумуляторним батареям. Систему інтегрують з місцевими системами оповіщення — так громади зможуть працювати автономно та незалежно.

Читайте також: Енергетики відновили постачання електрики в Києві після нічної атаки

Під час модернізації проведуть повну технічну реконструкцію.

Для цього встановлять:

  • нове обладнання;
  • цифрові канали зв’язку;
  • системи резервного живлення;
  • засоби шифрованої передачі даних.

Під час аварійних відключень система автоматично перемикатиметься на резервні джерела живлення і продовжуватиме роботу без втручання людини.

«Це не просто оновлення технічної інфраструктури — це інвестиція в безпеку людей. Усі громади Київщини мають бути захищеними та вчасно попередженими про небезпеку», — заявив про зміни в системах оповіщенння голова Київської ОВА.

Нагадуємо, що в Києві відкрили штаби допомоги постраждалим від атаки 4 липня.

Фото обкладинки: Freepik

Суспільство

У Києві відкрили сучасний майданчик для вигулу та дресирування собак

Опубліковано

На базі парку «Наталка», що на Оболоні в Києві, відкрили сучасний майданчик для вигулу та дресирування собак. Загальна площа нового місця для прогулянок із чотирилапих — 1250 квадратних метрів.

Про це повідомили в КМДА.

«На майданчику встановили тренувальні снаряди та спеціалізовані урни для безпечного й активного перебування на ньому як людей, так і тварин», – зазначив в.о. директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Сергій Сабуров.

Читайте також: Патрульні допомогли доставити породіллю до лікарні в Києві: дівчинка народилася в авто

У Департаменті відвідувачів закликають дбайливо ставитися до обладнання, прибирати за своїми улюбленцями та поважати інших на облаштованій території. Також у столичній міській адміністрації сповістили, що планують облаштувати ще одну територію для вигулу собак у парку «Орлятко» Солом’янського району. Майданчик мають відкрити вже до кінця цього року.

Нагадуємо, що волонтери евакуюють із Донеччини цуценят, яких вигодовували військові (ВІДЕО).

Фото: КМДА

Читати далі

Суспільство

Коли грантів нема, лишаються люди. Підписники рятують Good Bread від закриття

Опубліковано

Гортаючи соцмережі останні два дні, легко наштовхнутися на фото Сергія, Анатолія, Андрія та Роми. Це працівники інклюзивної пекарні Good Bread, яка після восьми років роботи може закритися. Уже в найближчі три місяці Good Bread може перестати випікати й безоплатно передавати хліб на прифронтові території, годувати гарячими обідами нужденних, підтримувати ініціативу «підвішений кекс» для військових, а головне — надавати шанс на самореалізацію дорослим людям із ментальною інвалідністю.

Команда Good Bread звернулася по допомогу, і допис почали швидко поширювати. Найпершими відгукнулися підписники: люди коментували, поширювали дописи, почали оформлювати регулярну підтримку на MonoBase. Не меценати, не бізнеси, не фонди, а саме небайдужі користувачі соцмереж стали тими, хто першими зголосилися втримати на плаву соціальне підприємство, яке допомагає людям із ментальною інвалідністю реалізувати свій потенціал та бути повноцінними членами суспільства.

Скріншот допису в Instagram

«Долучитися може кожна людина, а не лише великий бізнес»

Щоб не згортати свою діяльність через фінансові труднощі, Good Bread запросив бізнеси та людей укладати стійкі партнерства. Допис завірусився і почав привертати увагу. Підтримка від онлайн-спільноти надійшла вже в перші години. Вони почали замовляти випічку на сайті.

Скріншот допису в Threads

Серед чуйних читачів була також переможниця 13-го сезону «Холостяка» — Інна Белень.

Скріншот коментаря в Instagram

Окрім замовлень, люди також долучилися фінансово. Нікіта Зирянов, директор із продажу та розвитку інклюзивної пекарні Good Bread, говорить, що за ці два дні кількість підписників на MonoBase виросла вдвічі:

«Можна підписатися на щомісячний платіж від 100 до 10 000 грн. На що підуть ці кошти, ми розписали до кожної суми внеску. Це дійсно велика підтримка, і кожна окрема людина може долучитися, не лише великий бізнес».

Проте бізнеси, бренди та інфлюенсерів завзяті читачі також не припиняють. Вони просять їх звернути увагу на допис і підставити Good Bread своє плече.

Скріншоти коментарів у Instagram

Нікіта Зирянов говорить, що активність у коментарях і суспільний резонанс пішли на користь, хоч ще й не принесли бажаних великих партнерств:

«Нам почали писати деякі українські бізнеси. Такі справи не вирішуються за один день, це тривалий процес. А ми не можемо чекати: потрібно діяти тут і зараз. Коли люди тегають бізнеси, це, з одного боку, добре, а з іншого — перекладання відповідальності».

Команда Good Bread вірить — допомогти може кожен! Щоб просто замовити доставлення хліба чи оформити посильну щомісячну пожертву, не потрібно бути великою корпорацією. Достатньо бажання стати комусь опорою у складні часи.

Читати далі

Суспільство

З окупації врятували ще одну велику групу дітей, які зазнали переслідувань та знущань

Опубліковано

У межах ініціативи Bring Kids Back UA та за підтримки організації Save Ukraine вдалося повернути групу українських дітей, які опинилися під окупацією.

Про це повідомили в Bring Kids Back UA.

На підконтрольну територію Україну повернули підлітків, які зазнали переслідувань та насилля з боку окупантів. Зокрема, Владислава переслідували через відмову відвідувати російську школу: у їхньому домі проводили обшуки, а матері погрожували позбавленням батьківських прав.

Сергія і Микиту затримували і допитували озброєні військові, підозрюючи у співпраці з українськими захисниками. Їхній друг загинув під час допитів, а близьку знайому піддали насильству. Ярослав став об’єктом переслідувань через те, що його рідні — військові ЗСУ.

Читайте також: Урятували малюка унікальною операцією: львівські лікарі виростили 10-місячному хлопчику з пухлиною частину печінки

Серед врятованих також є трирічна Маруся, яка під час окупації пережила приниження і побиття в дитсадку за українську мову, через що почала заїкатися. Зараз дівчинка отримує кваліфіковану допомогу.

Усі діти вже на підконтрольній території, у безпеці та під наглядом фахівців. Їхні імена змінили з міркувань безпеки.

Організатори подякували партнерам Save Ukraine, We Are All Ukrainians 2022, Humanity, Reload Love та Об’єднаному центру з координації пошуку та звільнення військовополонених і незаконно утримуваних осіб за допомогу в рятувальній місії.

Нагадаємо, що дружина загиблого військового прихистила кошенят, евакуйованих з фронту.

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка Save Ukraine

Читати далі