Економіка і бізнес
На Київщині підприємець виготовляє папір, з якого проростають квіти (ВІДЕО)
Одного дня Артему з Броварів набридло сваритися з перехожими через сміття, яке вони кидали прямо на вулиці, тому він вирішив створити бізнес, який боротиметься з численними папірцями, які летять повз смітники.
Про єдину в Україні компанію, яка виробляє папір, що розкладається усього за 2 тижні, розповідає ШоТам.
Артем з Броварів виробляє папір, що розкладається за 2 тижні, і з якого виростають… квіти, зелень та овочі!
«Це починалося зі сварок з людьми, які кидають щось на вулиці. Доходило до того, що я розумів, що зробив тільки гірше — просто посварився з людьми, а вони для себе нічого нового не відкрили», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».
Артем мріяв про бізнес у сфері подарунків і починав з виготовлення квітучих олівців. Продавав олівці, з яких можна виростити руколу чи м’яту. Але хотів більшого — захищати довкілля від бруду.
За кордоном побачив папір, який роблять з вторсировини, і вирішив ще додавати до нього насіння. Експериментував, що краще проростає, та запустив у продаж листівки.
«Якщо купується наша картка, наша листівка, то перше — не вирубуються дерева, бо ми вторинно переробляємо наш продукт. Найкраще те, що коли ця картка потрапляє навіть просто на вулицю, то вона зникне з вулиці за 2 тижні», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».
Квітучий папір — чудова альтернатива ламінованому, який може розкладатися аж до 100 років.
«Усе, що можна зробити з ламінованого картону — звичайні картки, бірки, сертифікати, запрошення, конверти, обгортки, якісь вкладиші — все це ми робимо», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».
Артем хоче заохотити якомога більше українських підприємців дбати про довкілля. Бо це ж круто, коли бізнес дбає про екологію, а покупець може виростити щось у себе вдома з обгортки чи бірки!
«Процедура посадки дуже проста: кладете лист (бажано порвати), можна одразу полити, присипати тоненьким шаром ґрунту, полити ще раз і найближчі 5-7 днів слідкувати за тим, щоб ґрунт був вологий», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».
З насіння можна виростити, наприклад, руколу чи маки.
«Є льон, помідор, морква, волошка (дуже гарне насіння волошки), чорнобривці (дуже гарне насіння), мак, фіалка, лаванда, ромашка, рукола, петунія, баклажан», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».
Читайте також: «Це змінює їхні життя». Як працює «Градус добра» – соціальна майстерня, де молодь з ментальною інвалідністю створює екосвічки
Для тих, хто хоче придбати продукцію в роздріб, в Артема є проєкт — квітуча канцелярія Brinjal. Тут, наприклад, можна замовити собі чи на подарунок квітучу свічку.
«Ви користуєтеся звичайною свічкою, вона догорає, і там на половині дістаєте таку перегородку. Просто поливаєте, і звідти проростають рослинки», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».
Зараз найпопулярніший товар — це квітучий календар на 2024 рік.
«Там 12 рослин — кожного місяця своя рослина. І проростити кожного місяця можна іншу рослину: руколу, чорнобривці, фіалку, льон, помідор, моркву. У цьому році ми ще створили 12 символів України», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».
«Паперія» Артема регулярно донатить на ЗСУ, але обирає не казати про це вголос.
«Ми регулярно донатимо, кожен день, на якісь фонди. Ми беремо в цьому участь, але про це не говоримо», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».
Наразі Артем — єдиний виробник такого паперу в Україні, і він радий, що 80% замовників — це українські виробники.
«Мені подобаються українські підприємці через те, що навіть попри війну вони все одно думають про екологію, відмовляються від якихось шкідливих матеріалів. Думають про те, щоб наша Україна була чистішою, гарнішою у всіх своїх проявах», — Артем Силко, співзасновник компанії «Паперія».
Нагадаємо, UAnimals організував міжнародний перформанс через екоцид в Україні.
Також ми розповідали, що в Україні запустили єдину систему даних впливу бізнесу на довкілля.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay