Суспільство
На Київщині ліцей, який зруйнували окупанти, планують перетворити на «школу майбутнього» (ФОТО)
Гостомельський ліцей №2, який на 70% зруйнували росіяни, планують перетворити у «школу майбутнього».
Про це повідомляє благодійний фонд Buduyua.
Проєкт реалізовують благодійний фонд Buduyua та архітектурне бюро Archimatika. Попередньо, площа будівлі після реновації складатиме 15 тисяч квадратних метрів.
До початку війни це був образцовий навчальний заклад, відкритий у 1989 році на території військової частини поруч з аеропортом Гостомель, в ліцеї було 650 учнів та викладало 70 вчителів.
Після відновлення тут навчатиметься близько тисячі дітей (850 учнів ліцею та 150 pre-school). Викладатимуть у школі згідно з новітніми навчальними програмами та методами.
Більше уваги приділятимуть архітектурній складовій. «Це має бутикомфортний креативний простір, що сприятиме бажанню експериментувати та вчитись», – кажуть в Archimatika.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
За словами організаторів, вони мають на меті створити дієвий алгоритм, який дозволить відновлювати та оновлювати заклади освіти по всій країні. До співпраці планують залучити провідних експертів у галузі педагогіки, дитячої психології та дотичних галузей.
Довідка
Фонд «BUDUYUA» – неприбуткова організація, заснована з метою допомоги регіонам, які постраждали внаслідок бойових дій, та відродженню культури України, яку руйнує Росія. Команда була сформована з перших днів війни з однодумців, які покинули свій бізнес заради допомоги країні і досі роблять все для перемоги над агресором.
Аrchimatika – це команда практиків, архітекторів, інженерів і новаторів. Компанія розробляє практичні рішення, які відповідають цілям клієнтів, розвивають міське середовище і збільшують рентабельність проекту.
Нагадаємо, українська студія ZikZak Architects показала проєкт реконструкції школи для українських дітей у передмісті Варшави, в Польщі.
Крім того, у Києві на Оболоні стартувало будівництво приватної школи з поглибленим вивченням IT-наук.
Фото: buduyua.com
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі