Суспільство
На Контрактовій площі Києва встановили «антикорупційний» артоб’єкт. Що він символізує (ФОТО)
У Києві на Контрактовій площі встановили дзеркальний артоб’єкт з лабіринтом, аби нагадати містянам, що боротьба з корупцією починається з кожної окремої людини.
Про це повідомили на фейсбуці Глобального договору ООН в Україні.
Про що артоб’єкт
Куб має дзеркальну поверхню, у якій кожен бачить своє відображення. Це символізує особисту відповідальність кожного з нас за існування корупції в українському суспільстві. Кожен найменший хабар створює передумови для толерування корупційних проявів на вищих рівнях. Тому подолання корупції починається з особистого неприйняття її в приватному житті.
Всередині об’єкт має форму лабіринту, який створює перешкоду для проходження через куб. У такий спосіб організатори підкреслюють, що викоренення корупції – це непросте завдання, пов’язане з численними перешкодами. Щоб його виконати, необхідні колективні дії. А тому держсектор, громадські організації та бізнеси мусять об’єднатися і випрацювати принципи доброчесної взаємодії.
Чому важливо боротися з корупцією під час війни
На сайті Глобального договору ООН зазначають, що корупція є одним із ключових чинників, які викликають недовіру до України в міжнародної спільноти. Україна потребує закордонних інвестицій для відбудови, але донори мають сумніви щодо цільового використання переданих коштів.
Щоби довести міжнародним партнерам доброчесність українських державних та приватних структур, сформувати інвестиційно привабливий імідж України за кордоном та отримати ресурси, необхідні для відновлення країни після руйнівних воєнних дій Росії, необхідно раз і назавжди сформувати в суспільстві нульову толерантність до будь-яких проявів недоброчесності.
Які рішення пропонують в ООН
Насамперед організатори закликають відвідати артоб’єкт, зробити фото і приєднайтеся до флешмобу в соцмережах під гештегом #долаю_корупцію.
Також можна дізнатися, як малий та середній бізнес здатні здолати корупційні ризики. Для цього достатньо пройти відеокурс «Антикорупція» для малого та середнього бізнесу, qr-код на який розміщено на кубі.
Ще одна пропозиція – переглянути короткий серіал на онлайн-платформах «Дія. Бізнес» та «Дія. Цифрова освіта».
Нагадаємо, у Луцьку в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків презентували експозицію «Думи». Одним з її співавторів став штучний інтелект, а загальна кількість представлених творів мистецтва – понад 70.
Крім того, ми розповідали, як майстер на Прикарпатті виготовляє Дзвони Перемоги з артилерійських гільз.
Фото: globalcompact.org.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі