Технології
На Кіровоградщині з відходів буряків добуватимуть паливо
На Новомиргородському цукровому заводі, що на Кіровоградщині, будують біогазову станцію потужністю 20 МВт.
Проект передбачає поетапне спорудження чотирьох черг комплексу – зараз зводиться перша 6-ти мегаватна установка, повідомляє на сторінці Facebook компанія I&U Group.
Як буряк перетворять у паливо?
Будівництво комплексу перетворить відходи цукрового виробництва у сировину для виробництва електричної та теплової енергії і органічні добрива, зазначають у компанії.
“Біогазова станція вирішить проблему органічних відходів, які утворюються у процесі виробництва цукру. За один сезон роботи на цукровому заводі накопичується близько 90 тисяч тонн бурякового жому, який гниє спочатку на підприємстві до весни, а потім на кагатному полі”, – розповідають інвестори.
Читайте також: Українські сміттєзвалища дегазують за 600 тис. євро
Технологію, яка поки що не має аналогів в Україні, запропонувала компанія AAT Abwasser (Австрія).
Біогаз спалюватиметься і генеруватиметься електрична і теплова енергія. Тепло планують використовувати для власних потреб підприємства: зимового обігріву силосів або для опалення овочевих теплиць, які теж планують тут збудувати.
Чому це корисно навіть для ґрунту?
Нині підприємство розглядає варіант очищення технологічної води до 99,8% і скидання її у пересохлий каскад ставків, який знаходиться поруч із цукровим заводом. Це дозволить поливати сільськогосподарські культури та підвищити рівень ґрунтових вод.
Установка зможе працювати на різних відходах: буряковому жомі, кукурудзяному силосі, курячому посліді, на гною свиней та великої рогатої худоби.
“По факту, ми будемо працювати без відходів, – зазначає керівник будівельного департаменту «I&U Group». – У технологічному процесі ми отримуватимемо без доступу кисню біогаз з вмістом метану 52-65%, насичену азотом технологічну воду з 5% залишком сухих речовин і дегістат (сухий залишок), насичений калієм, азотом і фосфором”.
Обслуговувати біогазову установку буде 10-15 працівників, забезпечуючи цілодобовий контроль, завантаження сировини і дрібний ремонт обладнання.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі