

Суспільство
На Хустщині розпочали реконструкцію старовинної церкви
Кам’яну муровану святиню у закарпатському селі Нижньому Бистрому, якій понад два століття, почали реконструювати. Про це повідомляє телеканал Sirius.
Тут планують зробити церкву-музей греко-каталицького єпископа, священномученика Теодора Ромжi, який свого часу служив у цьому храмі.
“Це буде архітектурна пам’ятка, щоб приходили поломники, які знають Теодора Ромжi”, – каже секретарка Нижньобистрянської сільської ради.
Храм місцеві вважають унікальним, і у першу чергу тому, що будували його самі селяни ще в 1812 році. Камiння для церкви возили з Мiжгiр’я, а вапно – з Драгова.
Читайте також: На Закарпатті відновлять старовинну дерев’яну церкву
Побудована святиня з каменю в стилі бароко, має гарну барокову вежу зі шпилем та стрілчасті вікна. За словами людей, колись молитися сюди приходили віряни з інших регіонів Закарпаття. Це була найбільша церква на всю округу, де проводили богослужіння парафіяни одразу двох конфесій: одну неділю там служили греко-католики, іншу – православні. Відповідно по різних кінцях приміщення є православний і греко-католицький хрести.
Храм закрили з приходом радянської влади, а 9 січня 1953 року споруду зняли з реєстрації дійсних церков, і вона поступово почала руйнуватися. Після Другої світової війни храм був перетворений на склад продовольчих товарів.
Старовинні настінні розписи не вдалося зберегти – вціліли лише кам’яні стіни. Десять років тому безгосподарну будівлю на свій баланс взяла сільська рада. Тоді з допомогою благодійників відремонтували дах. Минулої осені почали реставрацію. За півроку змінили вікна та двері, провели електропроводку, воду і почали внутрішні роботи.
Місцеві жителі прагнуть зберегти кам’яну святиню для наступних поколінь і вірять, що невдовзі вона знову відкриє свої двері для всіх охочих і простоїть ще не один десяток років.
Читайте також: Унікальна церква-фортеця з Хмельниччини прикрасила підручники історії
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ