Суспільство
На Харківщині встановили модульні клініки первинної медичної допомоги
У селах Липці та Кам’янка на Харківщині встановили нові модульні клініки первинної медичної допомоги. Йдеться про збірні медичні блоки, які можна швидко встановити на місці.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.
Проєкт реалізується у рамках партнерства МОЗ та Всесвітньої організації охорони здоров’я, щоб попри повномасштабну війну забезпечити пацієнтів безперервним доступом до необхідної медичної допомоги.
Такі модульні клініки встановлюють у найбільш постраждалих від війни регіонах, де заклади первинної медичної допомоги були значно пошкоджені або зруйновані російською армією.
Медзаклад у селі Липці обслуговуватиме громаду – близько 6700 людей, з якими працюватимуть 5 лікарів. Станом на тепер у клініці зможуть отримати медичну допомогу 45 пацієнтів на день.
Читайте також: Наткала на тепловізори та евакуаційне багі. Як майстриня з династії килимарів допомагає сину на фронті
У модульній клініці у селі Камʼянка працюватимуть мобільні бригади у складі лікаря та медичної сестри. Крім того, плануються виїзди вузьких спеціалістів за потреби, зокрема кардіолога, гінеколога, хірурга. Постійно у клініці чергуватиме медична сестра. Отримати медичну допомогу тут зможуть 20-30 пацієнтів на день.
Зазначимо, що мобільні клініки збираються з різної кількості готових модулів залежно від необхідної кількості кімнат для пацієнтів. Ці конструкції можуть бути зібрані та встановлені у термін від 10 до 14 днів.
Також важливо, що всі модульні клініки готові до роботи в умовах блекаутів. Зокрема, вони обладнані генераторами для безперебійного електроживлення та вентиляторами, які підтримують оптимальне середовище у медзакладі.
Крім того, встановлені клініки оснащені необхідними зручностями, зокрема — електрикою, санітарними вузлами, кімнатами очікування та кімнатами для огляду пацієнтів.
Про проєкт
Модульні клініки є одним із проєктів ВООЗ щодо реагування та відновлення в Україні, який пропонує оперативне та довгострокове розв’язання гострої проблеми. Клініки здатні служити заміною пошкоджених об’єктів до 10 років. Загалом зараз повністю працюють 8 модульних амбулаторій первинної ланки у Херсонській, Харківській та Сумській областях.
Нагадаємо, у Бучі збудували новий корпус для медиків екстреної допомоги.
Раніше ми повідомляли, що в Україні започаткували Міжнародне медичне партнерство: 25 лікарень отримають побратимів з усього світу.
Фото: МОЗ України.
Суспільство
Які діти отримають подарунки?
Про цьогорічну акцію
Коментарі
Суспільство
Що пропонує «Litokryl»?
- індивідуальні й групові консультації психологів;
- арт-терапія, творчі майстер-класи;
- зоотерапія;
- розвиваючі заняття;
- уроки акторської майстерності.
Кольорові птахи як символ
Як записатися?
Коментарі
Суспільство
Хто і що зробив
- Встановлено сендвіч-панелі у пошкоджені віконні та дверні прорізи, які дозволяють обробляти поверхні антисептиками, забезпечуючи належні умови для лікування.
- Ізольовано частину приміщень тимчасовими конструкціями для захисту від зовнішніх впливів.
- Демонтовано небезпечну пошкоджену плитку з фасаду.
- Утеплено стіни мінеральною ватою, інженерні мережі, а також частково замінено пошкоджені елементи, які контактували із зовнішнім середовищем.
Що це дає пацієнтам
- Приймати на 15% більше пацієнтів, ніж до аварії.
- Забезпечити якісні умови лікування для дітей.
- Стабільно працювати під час опалювального сезону.
Коментарі