Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

NewСхід

На Донеччині медсестра заснувала успішний бізнес

Опубліковано

Жителька Волновахи Наталя Бутенко, маючи медичну освіту та 20-ти річний досвід роботи в лікарні, започаткувала власну справу. Втілити мрію допомогли фахівці Волноваського районного центру зайнятості, повідомляє “Бізнес-Схід”.

Пройшла навчання і написала бізнес-план

Після 20 років роботи у лікарні Наталя Бутенко відкрила кабінет косметолога у своєму рідному місті. Спочатку жінка поєднувала роботу в лікарні і косметологічні послуги. Згодом увесь час вирішила присвятити підприємницькій діяльності. У Волноваському ЦЗ пройшла навчання, написала бізнес-план і отримала одноразову допомогу, щоб розпочати  власну справу,Наталя згадує, що з дитинства хотіла працювати у сфері косметології. З майбутньою професією визначилася у шість років.

“Мене цікавив лікувальний масаж та його види, аромамасла та їх властивості на організм. Ще навчаючись у медичному училищі, я додатково ходила на курси масажу. Отриманими знаннями я користуюсь і сьогодні, але також постійно навчаюся новому, ” – каже підприємниця.

 

20 років жінка працювала медсестрою у лікарні, цьогоріч зважилася на власну справу. Взимку 2019 року пройшла тренінги з підприємницької діяльності у Волноваському ЦЗ і отримала одноразову допомогу. За ці гроші придбала необхідне обладнання, щоб розпочати прийом клієнтів. У квітні почала приймати клієнтів у своєму кабінеті.

Які послуги пропонує?

“Процедур в моєму арсеналі краси дуже багато, і кожна – цікава. Є базові, такі як чистка обличчя та програми омолодження: роблю пілінги, різноманітні маски, карбоксітерапію, мезотерапію (уколи краси), масаж обличчя – лімфодренажний, омолоджуючий, «Гуа – Ша». Є експрес-догляди, які направлені на вирішення конкретної проблеми”, – розповіла Наталя Бутенко.

Читайте також: Донеччанка відкрила веганське велокафе у центрі Києва

У тому, що її кабінет буде затребуваним, не сумнівалася. Наталя каже, що в усі часи жінки хочуть бути красивими.

“Волноваха – невелика місто, неподалік лінія фронту. Але я переконана, що жінка завжди хоче дбати про себе. Моя бабуся прожила 100 років, пережила Другу світову війну, і за тих часів вона завжди мала з собою парфуми і помаду. Тому я переконана, що моя справа знайде відгук і до мене прийдуть клієнтки”, – поділилася підприємниця.

Як планує розвиватися далі?

Зараз Наталя Бутенко готує серію публікацій про догляд за шкірою. Через соціальні мережі вирішила розповідати людям, як можна зробити шкіру здоровою.

“Свого роду це просвітництво, мені здається, що зараз у людей мало часу, щоб шукати десь інформацію. У мене є досвід, я готова ним поділитися. Сподіваюся, така інформація буде корисною, адже багато чого можна вдома зробити, так я додатково залучатиму клієнтів, щоб надати професійні послуги косметолога”, – вважає підприємниця.

Наталя каже, що потрібно використовувати можливості і не боятися змін, мати віру та наполегливість – тоді обов’язково прийде успіх.

NewСхід

Для молоді Донеччини й Луганщини оголосили гранти на навчання

Опубліковано

Молодь Донеччини та Луганщини запрошують взяти участь у відборі учасників нового проєкту «Ініціативи громад для зменшення впливу COVID-19 на постраждалі від конфлікту регіони України».

Щоб посприяти соціально-економічному розвиткові обох областей, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції, за фінансування Уряду Японії, надасть гранти бенефіціарам, які прагнуть реалізувати себе в галузі інформаційних технологій.

Ініціатива спрямована на підтримку 60 юнаків і дівчат віком від 18 до 35 років.

 

Учасниками можуть стати внутрішньо переміщені особи або місцеві мешканці Курахівської та Черкаської об’єднаних територіальних громад Донецької області та Білокуракинської та Новопсковської об’єднаних територіальних громад Луганської області.

Читайте такожНе можеш — не плати. Чим особлива школа шиття Tailors School, яку відзначили в ООН

Переможці відбору отримають гранти до $700 у вигляді оплати навчання на професійних курсах із інформаційних технологій та в дотичних сферах, а також ноутбуки для навчання та подальшої роботи.

Відбір учасників відбуватиметься на конкурсній основі.

Однією з переваг буде наявність у кандидата(ки) чіткого плану волонтерского проєкту на користь своєї громади, над яким грантер(ка) працюватиме під час чи після навчання.

Охочі долучитися до проєкту і отримати гранти повинні якомога швидше, але не пізніше 8 серпня 2021 заповнити анкету за посиланням

Докладніше про основні етапи проєкту та вимоги до кандидатів можна дізнатися на сайті Представництва МОМ в Україні.

Відбір учасників програми здійснюється на конкурсній основі з дотриманням рівності можливостей для ВПО та членів приймаючих громад, а також для жінок і чоловіків.

Нагадаємо, на Луганщині в аграрному ліцеї створили навчальну пасіку.

Як ми повідомляли раніше, Посольство США оголосило Програму малих грантів громадської дипломатії.

Головне фото: allthingshair.com.

Читати далі

NewСхід

На Луганщині в аграрному ліцеї створили навчальну пасіку

Опубліковано

У Марківському професійному аграрному ліцеї на Луганщині за сприяння проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» створили навчальну пасіку.

Про це повідомили у проєкті USAID.

У ліцеї розпочинають підготовку за спеціальністю «бджоляр».

 

Навчальна пасіка вже облаштована, з вересня запрацюють дві лабораторії:

 • «Біологія бджолиної сім’ї, розведення та утримання бджіл, хвороби та шкідники бджіл»;
 • «Медоносна база бджільництва та запилення сільськогосподарських культур бджолами».

Наразі це – єдиний навчальний заклад на Луганщині, де готуватимуть бджолярів.

Проєкт USAID закупив за грантом обладнання: вулики, мікроскопи, воскопрес, медогонки, поїлки, годівниці для бджіл, пасічний інвентар.

Читайте такожМедовий рекорд: українські бджолярі збільшили експорт меду на 45%

Крім того, ще планує закупити пересувний будинок пасічника та платформу для транспортування вуликів.

«Бджолосім’ї нашому закладу подарували місцеві жителі, – розповіла в.о. директора ліцею Олена Бондаренко. – Зараз на нашій пасіці 10 вуликів з бджолами».

Довідка

Грантова й освітня допомога підприємцям на сході України надається проєктом USAID у рамках інформаційної кампанії «Схід економічних можливостей».

Читайте такожУкраїнські бджолярі зможуть торгувати з Європою на «Медовій біржі»

Нагадаємо, першу партію українського меду експортували до Канади.

Як ми повідомляли раніше, в Україні фермер створив мінізаповідник для диких бджіл.

Усі фото: facebook.com/ERAUkraine.

Читати далі

NewСхід

У Донецькому технічному університеті створять акселератор молодіжних інновацій

Опубліковано

Донецький національний технічний університет підписав грантову угоду «Акселератор молодіжних інновацій в ДонНТУ» з Проєктом USAID «Економічна підтримка Східної України».

Про це повідомив у фейсбуці Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України».

Для запуску Акселератора Проєкт USAID облаштує дві лабораторії – Лабораторію з прототипування та електроніки і Лабораторію технологічних та інженерних рішень, а також простір для коворкінгу.

 

Сума грантової угоди становить 129 тисяч доларів.

За ці гроші Проєкт USAID закупить:

 • комп’ютери,
 • меблі,
 • 3D-принтери,
 • фрезерний та лазерний верстати,
 • верстаки,
 • плотери,
 • принтери для УФ-друку,
 • столярні та слюсарні інструменти,
 • швейну машинку,
 • фото принтер,
 • набір електроінструментів та інше обладнання для створення прототипів різних виробів та втілення інноваційних ідей.

До діяльності Акселератора залучатимуть викладачів, аспірантів та студентів ДонНТУ.

Грант передбачає, що ДонНТУ розробить та включить до навчальної програми десять нових модулів з інженерних та технічних спеціальностей, наприклад:

 • 3D-моделювання,
 • Інформаційні технології автоматизованого електроприводу,
 • Основи електромеханіки,
 • Програмне забезпечення для автоматизованої електронної системи управління з практичним навчанням на обладнанні Акселератора та впровадженням кращих практик передачі знань.

Читайте такожВтратила свій дім і почала шити піжами. Як переселенка заснувала бізнес у чужому місті

Команда Акселератора пройде навчання на тренінгах та візьме участь у навчальних поїздках до інноваційних просторів в інших регіонах.

Надалі вони використають побачене та набутий досвід у діяльності Акселератора.

Також команда Акселератора буде активно залучена до роботи Платформи трансформації вугільних міст Донецької області, діяльності ІТ-кластерів та впровадження смарт-спеціалізації у регіоні.

Грантова та освітня допомога підприємцям на Сході України надається Проєктом USAID в рамках інформаційної кампанії «Схід економічних можливостей».

Кампанія покликана привернути увагу всієї України до потреб і можливостей Сходу, адже ще ніколи у регіоні не було стільки ініціатив, покликаних покращити рівень життя населення, розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, відновлювати інфраструктуру.

Нагадаємо, ПРООН оголошує конкурс інноваційних рішень для громад східної України.

Як ми повідомляли раніше, селищу на Донеччині повернули історичну назву Нью-Йорк.

Головне фото: donntu.edu.ua.

Читати далі