Суспільство
На Дніпропетровщині гелікоптер ЗСУ розмалювали Петриківським розписом
На Дніпропетровщині майстри з Петриківки розмалювали військовий гелікоптер і спорядження для бійців ЗСУ.
Про це розповів голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук.
Зазначається, що ідея прикрасити гелікоптер виникла, коли бійці відвідали Петриківську громаду на Дніпропетровщині. Вони побували на екскурсії та взяли участь у майстер-класах з Петриківського розпису.
Читайте також: Що робить українська петриківка в американській пустелі?
«Виглядає це круто! Петриківський розпис, який ЮНЕСКО визнала світовою нематеріальною спадщиною, – на бойовій машині», — написав Лукашук.
Читайте також: Петриківка з сучасними мотивами: у Чернігові створюють новий мурал (ФОТО)
Він також відзначив, що для військових така арт-підтримка — це можливість перезавантажитись, зняти напругу та з новими силами їхати на фронт.
Читайте також: Майстер з Дніпропетровщини збудував сільську хату на базі старого Запорожця (ВІДЕО)
Чим особливий петриківський розпис?
Петриківський розпис, або «петриківка» — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Окремі речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися ще з XVIII століття.
Петриківський розпис — не лише народне мистецтво, що зберігає традиції оздоблення українського житла, але й сучасний живопис, який розвивається та набуває нових рис. 5 грудня 2013 року петриківський розпис було внесено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
Головний символ у петриківці – квітка. Символізує пишну придніпровську природу. Мальки, півонії, айстри та польові квіти і з реальних квітів. А ще майстри вимальовують надзвичайні неіснуючі вигадані майстрами квіти.
Нагадаємо, на Дніпропетровщині активісти розмалювали зупинки петриківським розписом.
Як ми повідомляли раніше, в Афінах школу розписали українською петриківкою.
Фото: facebook.com/MVLukashuk.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі