Ви читаєте:
На Дніпропетровщині відремонтували 50-річну школу. Яка вона тепер?
5хв на читання
Назад
На Дніпропетровщині відремонтували 50-річну школу. Яка вона тепер?
5хв на читання

На Дніпропетровщині відремонтували 50-річну школу. Яка вона тепер?

15 Січня 2019, 13:47
Галина Мельник
Поділилися
0

У Покрові на Дніпропетровщині реконструювали півстолітню школу №1. Заклад змінився кардинально – від фасаду до класів. Врахували і потреби дітей з інвалідністю. Тепер тут у сучасних умовах навчатимуться майже півтисячі школярів, повідомили у прес-службі ОДА.

Не ремонт, а “космос”

Старими у приміщенні залишилися тільки стіни, а решта – нове. Хоч школі вже півстоліття, а капітально відремонтували її вперше. У школі замінили покрівлю, вікна та всі комунікації. Утеплили, пофарбували фасад, тепер він – жовто-білий. Заклад став енергоефективним – тут тепло, при цьому на опалення витрачатимуть менше.

“Нам зробили «космос»!”, – захоплюється директор закладу Зоя Пархоменко.

Кардинальні зміни – і всередині школи. Дизайнери подбали, аби інтер’єр був не лише естетично привабливим, а й сприяв навчанню. У класах три стіни білі. Одна – позаду дошки – акцентна. Яскраво зелений, помаранчевий та рожевий допомагатимуть дітям концентруватися на матеріалі, який пояснює вчитель.

Читайте також: Як школа у Жовтих Водах стала найяскравішою у країні

У класах встановили нові меблі та інтерактивні дошки. У коридорах є телевізори, на кожному з трьох поверхів – буккросинги. Для розвитку дітей з інвалідністю – медіатека та ресурсна кімната.

Відремонтували їдальню,  на кухні встановили нове обладнання. У спортивній залі – спеціальний паркет, який використовують у баскетбольних залах. А ще – особлива система вентиляції, яка підтримує комфортну для занять температуру. Все спортивне спорядження – нове.

Читайте також: Дитячий садок у формі бджолиних сот збудували на Дніпропетровщині

Метеостанція на подвір’ї

На подвір’ї обладнали зони для різних вікових груп дітей. Для малих – гірки та пісочниця, для старших – турніки та альтанка. Є міні-метеостанція, де за допомогою спеціального обладнання школярі визначатимуть температуру повітря, тиск, напрям вітру.

“На реконструкції будівлі школи не зупиняємося. Як тільки на вулиці потеплішає, розпочнемо оновлювати стадіон”, – додають в ОДА.

Читайте також: Школа на Дніпропетровщині дивує європейськими стандартами

Нині в регіоні триває реконструкція трьох десятків шкіл. Усюди акценти однакові – яскравий дизайн, енергоефективність, зручні меблі, нове обладнання. Пріоритети – комфорт, безпека та якісна освіта для дітей і у містах, і в селах.


По темі
Читайте також

Що читати цієї весни: 9 життєствердних книжок із «Книжкової країни»

З 23 по 26 квітня 2026 року на ВДНГ у Києві відбудеться фестиваль «Книжкова країна», в якому...
27 Лютого 2026
02:04
Цих двох українських гетьманів об’єднує не лише прізвище, а й їхні спроби «подружитися» з росіянами

Цих двох українських гетьманів об’єднує не лише прізвище, а й їхні спроби «подружитися» з росіянами

18 годин тому
02:52
Як громадам отримати європейські гранти

Як громадам отримати європейські гранти

18 годин тому
Мати загиблого військового створила онлайн-платформу для підтримки ветеранів
03:23

Мати загиблого військового створила онлайн-платформу для підтримки ветеранів

Коли син Наталії Петренко загинув у російському полоні, вона знайшла у собі сили допомагати тим, хто повертається з війни. На честь Сергія…
28 Лютого 2026