

Технології
На «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО)
На платформі «Дія.Освіта» випустили серіал «ChatGPT: ваш особистий асистент у роботі, навчанні та житті». Він складається з восьми коротких відеоуроків та фінального тесту.
Про це повідомили у пресслужбі платформи.
Програма курсу
Завдяки освітньому серіалу користувачі зможуть дізнатися про те, як отримувати точні та логічні відповіді від ШІ, а не розмитий текст, який необхідно додатково редагувати. Також можна буде дізнатися про те, як змусити ChatGPT відповідати як маркетолог, юрист або аналітик.
У серіях розкриють конкретні техніки для роботи, а по завершенню навчання можна буде отримати сертифікат.
Читайте також: В Україні визнали новий вид спорту, у якому змагатимуться на дронах і роботах
«ChatGPT уже змінює роботу не тільки окремих користувачів, а й інституцій. Наприклад, уряд Албанії використовує ШІ для перекладу сотень тисяч сторінок законодавства ЄС, щоб пришвидшити євроінтеграційні процеси», — написали на платформі.
👀 Як змусити ChatGPT давати точні відповіді, а не випадкові тексти? ChatGPT став новим способом пошуку інформації. Швидше, точніше, зручніше, ніж гортати десятки сайтів. Але чому одні отримують від нього чіткі, логічні відповіді, а інші — розмитий текст, який доводиться редагувати? Серіал «ChatGPT: ваш особистий асистент у роботі, навчанні та житті» — це вісім коротких серій на Дія.Освіта з кейсами, конкретними техніками, а ще можливістю отримати сертифікат і засвідчити ваше володіння ШІ в LinkedIn. ❓ Як формулювати запити, щоб ШІ генерував потрібний результат ❓ Як змусити ChatGPT мислити як маркетолог, юрист або аналітик ❓ Чому іноді він «галюцинує» та як шантажування допоможе це виправити ChatGPT уже змінює роботу не тільки окремих користувачів, а й інституцій. Наприклад, уряд Албанії використовує ШІ для перекладу сотень тисяч сторінок законодавства ЄС, щоб пришвидшити євроінтеграційні процеси. ✔️ Отримайте персонального радника, критика чи асистента з питань маркетингу, аналітики або досягнення цілей уже сьогодні: https://osvita.diia.gov.ua/courses/chatgpt-your-personal-assistant-for-work-study-and-life P.S. Почніть з експерименту: сформулюйте запит до ChatGPT зараз і після перегляду серіалу. Порівнюйте результати та діліться ними в коментарях. Освітній серіал створений у межах «Проєкту підтримки Дія», який Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні реалізує за фінансування Швеції, для платформи Дія.Освіта.
Опубліковано Дія.Освіта Четвер, 27 лютого 2025 р.
Пройти безплатне навчання можна за посиланням. Освітній серіал створили у межах «Проєкту підтримки “Дія”», який Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні реалізує за фінансування Швеції, для платформи «Дія.Освіта».
Нагадаємо, що українці можуть безплатно пройти бізнес-курси від американського університету.
Фото обкладинки: Pixabay
Технології

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.
Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров
- Штучний інтелект: як працює ШІ, його вплив на професії та життя;
- Технології майбутнього: від біотехнологій до блокчейну;
- Працевлаштування: побудова карʼєри та підготовка до співбесід;
- Цифровий бізнес: основи для запуску власної справи онлайн.
Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik
Технології

Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення навчальних курсів і розвиток нових функцій.
Про це повідомили у виданні Forbes за пресрелізом компанії.
Як використають інвестиції
У компанії розповіли, що інвесторами виступили бізнес-ангели та ветерани. Залучене фінансування команда планує спрямувати на створення курсів з FPV-дронів, модуля з міжнародного гуманітарного права, програми психологічної стабілізації та B2B-платформи для оборонного навчання.
«Drill — це платформа, яка дає змогу кожному інструктору чи ветерану в будь-якій точці світу масштабувати свої знання, створювати курси й монетизувати досвід», — зазначив офіцер спецпідрозділу «Азов» та співзасновник DrillApp Олександр Гусаров.
Читайте також: ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва
Що відомо про застосунок
Drill створили Олександр Гусаров, колишній керівник продуктового департаменту OLX і технічний директор українського Forbes, разом із ветераном спецпідрозділу Ігорем. Перший прототип зʼявився у 2021 році, а повноцінний запуск відклали через початок повномасштабного вторгнення.
Наразі застосунок має понад 200 тисяч користувачів, серед яких 50 тисяч — чинні військовослужбовці. DrillApp тестують у структурах НАТО, а також інструктори з Канади, Польщі та Естонії. Компанія отримує запити на локалізацію з Ізраїлю та США.
До цього команда вже вклала 110 тисяч доларів власних коштів та двічі отримувала гранти від Українського фонду стартапів.
Нагадаємо, що в Україні створили броньовану платформу-амфібію для ЗСУ (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Drill
Технології

У червні 2025 року український платформер про сни Through the Nightmares з’явиться у Steam та на консолях. Проєкт створила українська команда Sandman Team із трьох людей у співпраці з компанією Pingle Studio.
Про це повідомили розробники.
Сюжет та ігровий процес
У Through the Nightmares гравець керує Піщаною людиною — духом, що приносить людям добрі сни. Необхідно врятувати викрадених Морфеєм дітей, подолавши рівні, створені з їхніх страхів та спогадів. Кожна з шести локацій гри відображає унікальні теми, зокрема темний ліс, павучі домівки та руїни замку.
Гра вирізняється оригінальною механікою зміни розміру героя. Це впливає на фізику стрибків, взаємодію з пастками та відкриття прихованих шляхів. На гравця чекають 45 рівнів, миттєві відродження та власна система створення контрольних точок.
Through the Nightmares виконали в атмосферному стилі з авторським музичним супроводом, який підсилює занурення у світ сновидінь і кошмарів.
Читайте також: Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою
У Steam вже відкрили оновлену демоверсію гри. На консолях демоверсія зʼявиться найближчим часом.
Нагадаємо, що український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО).
Фото обкладинки: кадр зі Through the Nightmares