Суспільство
На Чорнобильській АЕС знову замайорів прапор України (ФОТО)
На проммайданчику Чорнобильської АЕС 2 квітня підняли прапор України, а також там пролунав український гімн.
Про це повідомили на сторінці Державного спецпідприємства «Чорнобильська АЕС» у Facebook.
У церемонії взяли участь працівники станції, які з першого дня повномасштабного вторгнення героїчно забезпечували безпеку ЧАЕС.
«Сьогодні, 02 квітня 2022, об 11:00 на проммайданчику Чорнобильської АЕС знову замайорів прапор України та пролунав гімн України. У церемонії підняття прапора взяв участь оперативний персонал станції, який у важких умовах окупації весь цей час забезпечував і продовжує забезпечувати ядерну та радіаційну безпеку об‘єктів», – йдеться в повідомленні.
Захоплення та звільнення ЧАЕС
Чорнобильська атомна електростанція була захоплена російськими військами у перший день повномасштабного вторгнення – 24 лютого. Лише 20 березня вдалося провести часткову ротацію персоналу ЧАЕС та евакуацію осіб, які там перебували.
31 березня окупанти, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об‘єкти у Зоні відчуження, двома колонами вирушили в бік українського кордону з Білоруссю. Також в бік Білорусі вирушила колона військових РФ, які тримали в облозі місто-супутник Чорнобильської АЕС Славутич.
Того ж дня стало відомо, що Всесвітня асоціація ядерних операторів переводить усі українські АЕС до Паризького центру. З 1989 року наші атомні електростанції входили до московського центру ВАО АЕС.
Фото: 24tv.ua
Суспільство
Український стенд на ярмарку
Для заходу підготували Український національний стенд, на якому презентували 13 вітчизняних видавництв.
Представники України в «Liber» розповідали про діяльність книговидавництва в умовах великої війни, продемонстрували переклади українських творів іспанською, запропонували нові книжки для видання та налагоджували міжособистісні контакти з професіоналами іспаномовного книговидавництва.
Прикладом співробітництва став нещодавній перший переклад роману Сергія Жадана «Інтернат» каталонською мовою.
Читайте також: У Києві проведуть сім безплатних екскурсій: як зареєструватися
Читайте також: В Україні відкрили дані про всі маршрути міжнародних автобусів: понад 1200 записів
Панельна дискусія за участі українки
Під час ярмарку відбулася панельна дискусія на тему «Чи може література щось змінити?» за участю іноземних та українських авторів. Модерувала дискусію виконавча директорка PEN Ukraine, журналістка й культурна менеджерка Тетяна Терен.
«Учасники поспілкувалися про роль пропаганди і дезінформації у війні, розуміння історичного минулого та роботу з пам’яттю, чому важливо зважати на мову та прагнути, щоби вона об’єднувала, а не розділяла суспільство, а також про літературу як зброю свободи, що допомагає боротися з брехнею і тиранією», — написали у пресслужбі міністерства.
Наступний книжковий ярмарок «Liber» відбудеться з 1 по 3 жовтня 2025 року в Мадриді.
Нагадаємо, що в Україні випустили видання, присвячене спадщині кримських татар (ФОТО).
Фото: Ірина Каламурза
Коментарі