Технології
На Чорнобильській АЕС запрацював завод з переробки радіоактивних відходів
На промисловому майданчику ЧАЕС розпочав роботу завод з переробки рідких радіоактивних відходів (РАВ), повідомляє пресслужба Державного агентства з управління Зоною відчуження (ДАЗВ) у Facebook.
За перший тиждень переробили майже 3000 кг
Зазначається, що за перший тиждень експлуатації заводу з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ), що розташований на промисловому майданчику ДСП «Чорнобильська АЕС», було успішно перероблено 2755 кг рідких радіоактивних відходів (кубового залишку).
Як відбувається процес переробки РАВ
У процесі переробки рідкі відходи проходять декілька стадій і в результаті шляхом цементування перетворюються на тверді радіоактивні відходи, які є більш безпечною формою зберігання та захоронення РАВ.
Зараз 34 упаковки, що утворилися в результаті переробки, знаходяться в залі витримки на проммайданчику ЧАЕС.
Читайте також: ЧАЕС отримає новий “саркофаг” уже зовсім скоро
Після витримки і проведення радіаційного контролю на відповідність критеріям приймання на захоронення упаковки будуть спрямовані на захоронення в спеціально обладнане приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів.
“Поступово завод має вийти на переробку 42 упаковок – бочок, ємністю 200 літрів – на добу. За умови безперебійного функціонування заводу впродовж усіх 250 робочих днів, це 10,5 тис. упаковок на рік”, – зазначає голова Державного агентства з управління Зоною відчуження Віталій Петрук.
Як відомо, проєкт заводу з переробки рідких радіоактивних відходів був затверджений розпорядженням Кабінетом Міністрів України 2001 року та фінансувався за рахунок Державного бюджету України та Рахунку ядерної безпеки. У 2014 році було завершено будівництво і проведено комплексні випробування, в результаті яких перероблено 5,1 м3 кубового залишку; виготовлено 63 упаковки РАВ (200-літрові бочки); направлено на захоронення в СОПСТРВ 63 упаковки РАВ.
Технології
Що відомо:
- з червня 2023 року в Україні запрацював Єдиний реєстр зброї, а також електронний кабінет власника. Ці сервіси значно спростили процес подачі документів;
- нова функція в «Дії» стане ще одним кроком у цифровізації послуг МВС.
Коментарі
Технології
Що відомо про проєкт
Чому це важливо
- Заміна ліхтарів на енергоефективні дозволить значно зекономити електроенергію.
- Це підвищить енергетичну стійкість громад, особливо в умовах обмежених ресурсів.
Коментарі
Технології
Про школу
Що чекає на учасників
- навчання пілотуванню бойових дронів;
- індивідуальні заняття з інструкторами;
- ознайомлення з сучасними технологіями та їхньою роллю у війні.
Коментарі