Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Чернігівщині запрацював Дія. Центр: які послуги можна отримати

Опубліковано

На Чернігівщині запрацював Дія. Центр. Там можна отримати держпослуги. Тепер 20 000+ місцевих жителів та внутрішньо переміщеним особам доступна 251 адмінпослуга в одній будівлі.

Про це повідомляє Дія.

Що таке Дія.Центр

Це безбар’єрний простір з електронною чергою, зоною самообслуговування й очікування, платіжним терміналом для сплати адмінзбору або банкоматом. А для найменших українців — дитячий куточок.

Читайте також: В Україні створили новий рід військ «Сили безпілотних систем»: подробиці

Знайти Дію. Центр можна на мапі за посиланням.

“Україна — країна, яка змінює підхід у наданні держпослуг. Задали планку турботливих онлайн-сервісів у Дії — і переносимо цю ідеологію в офлайн — розширюємо мережу Дія.Центрів. Відкрили ще один на Чернігівщині, у Сновську”, – підсумували у Дії.

Нагадаємо, жінки-підприємиці зможуть отримати кошти на розвиток бізнесу.

Фото: Дія

Суспільство

Як виглядала вулиця Соляна на Татарці у 80-ті: архівне фото

Опубліковано

Соляна вулиця — розташована в Шевченківському районі міста Києва, в місцевості Татарка. Вулиця пролягає від Глибочицької вулиці до вулиці Князя Володимира Мономаха.

Вулиця відома з другої половини XIX століття під назвою Вулиця Вовчий Яр, яка походить від назви місцевості, через яку вона проходить. За переказами, на початку XX століття тут ще можна було побачити вовків, тому ця місцевість не була популярною серед киян. Сюди не прокладали шляхи і не було транспорту.

У мережі оприлюднили архівний знімок, як виглядала вулиця у 1980-ті роки.

Ліворуч знаходиться будинок 58, праворуч – 49 від якого йде Перехресний провулок в бік Печенізької.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як отримати пакунок малюка.

Фото: Р. Юсима з фотоальбому ” Київ. Фотоподорож. 70-ті. 80-ті”.

Читати далі

Суспільство

Відсьогодні розпочалась реєстрація електронних кабінетів вступника: що потрібно знати

Опубліковано

Відсьогодні, 25 червня, розпочалась реєстрація електронних кабінетів вступника. Через них в електронній формі подають заяви для вступу до закладів вищої освіти.

Розповідаємо, все що потрібно знати, щоби зареєструватися.

Для реєстрації кабінету потрібно увійти на сторінку системи подання заяв в електронній формі в ЄДЕБО.

Дані та документи

  • контактний номер телефону для оперативного зв’язку закладу освіти з абітурієнтом і його батьками. Варто вказати декілька телефонних номерів;
  • кольорову фотокартку вступника (3х4 см);
  • фотокопію додатка до свідоцтва / атестата про повну загальну середню освіту.

Файли треба завантажувати у форматі JPG (JPEG). Максимальний розмір не має перевищувати 1 Мб.

У разі наявності сертифіката ЗНО інших років необхідно також додати дані сертифіката (номер, PIN-код, рік) і додати цей документ.

Як відкрити електронний кабінет

Для відкриття електронного кабінету необхідно вказати E-mail, який буде використовуватись у якості логіну для входу. Система автоматично перевірить його на унікальність. Якщо логін вже використовується, з’явиться відповідне попередження, і вам потрібно буде створити новий, унікальний логін. На зазначену електронну адресу надійде лист для активації доступу до електронного кабінету.

Для реєстрації електронного кабінету необхідно також ввести дані:

  • одного із сертифікатів ЗНО (номер, пін-код та рік отримання – 2021); або НМТ (номер, пін-код та рік отримання 2022, 2023, 2024). Рік отримання треба вибрати з випадного списку. Якщо вступник має кілька сертифікатів ЗНО, для реєстрації необхідно використати лише один із них, а інші додати в особистому електронному кабінеті вступника вже після реєстрації;
  • свідоцтва про повну загальну середню освіту (атестата) – серію, номер.

Читайте також: Громадські організації, які працюють з молоддю можуть отримати грошову допомогу: як взяти участь

Реєстрація електронного кабінету вступника можлива з атестатом, виданим не раніше 1998 року (фотокомп’ютерні («пластикові») документи). Якщо документ виданий до 1998 року, заяву потрібно подавати в паперовому вигляді безпосередньо в закладі освіти.

У випадку відсутності сертифіката ЗНО або НМТ необхідно встановити ознаку «Не маю сертифікатів НМТ (ЗНО)» та зареєструвати електронний кабінет вступника з документом, що посвідчує особу.

Вступники можуть подати до 5 заяв на бюджетну форму навчання в будь-який заклад вищої освіти, без обмежень щодо кількості спеціальностей, та до 10 заяв на контрактну форму навчання.

У кожній заяві на бюджет потрібно обов’язково вказати її пріоритетність – від 1 до 5, де 1 означає найвищу пріоритетність, а 5 – найнижчу.

Встановлення пріоритетності є важливим кроком, оскільки змінити її після подання заяви неможливо.

Додамо, прийом заяв та документів від вступників розпочинається 19 липня і закінчується о 18:00 31 липня 2024 року. Це не стосується вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, для яких можуть бути інші терміни прийому.

Для допомоги вступникам під час подання заяв в електронній формі у приймальних комісіях створюють спеціальні консультаційні центри.

Абітурієнти можуть звернутися до консультаційного центру будь-якого закладу вищої освіти, де їм допоможуть зі створенням електронного кабінету, внесенням заяв в електронній формі, завантаженням додатка до документа про освіту та іншими питаннями, пов’язаними зі вступом.

Нагадаємо, у Києві планують побудувати ТЕЦ, які зможуть використовувати сміття як паливо.

Фото: 24 канал

Читати далі

Суспільство

Перепризначення пільг та субсидій: кому необхідно оновити дані у Пенсійному фонді

Опубліковано

Мешканцям тимчасово окупованих територій та територій активних бойових дій для перепризначення субсидій та пільг потрібно звернутися до органів Пенсійного фонду України.

Про це повідомила пресслужба Пенсійного фонду України. 

«Тим одержувачам житлових субсидії та пільг, які станом на 24 лютого 2022 року проживали або проживають на тимчасово окупованих територіях або територіях активних бойових дій та з початку повномасштабної агресії не звертались за перепризначенням субсидії або пільги, для продовження отримання виплат із 1 липня 2024 року потрібно звернутись до органу Пенсійного фонду України із відповідною заявою та документами», – йдеться в повідомленні.

Ця вимога виникла у зв’язку із завершенням періоду дії окремого порядку виплати субсидій та пільг, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 року №215.

Читайте також: Громадські організації, які працюють з молоддю можуть отримати грошову допомогу: як взяти участь

У Фонді нагадують, що звернутися до них можна або через сервісні центри ПФУ, або через уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, або через центри надання адміністративних послуг.

Також документи приймають поштовим відправленням на адресу органу Фонду і онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок «Пенсійний фонд» або через портал «Дія».

Пенсійний фонд зазначає, що цільова аудиторія послуги отримає відповідне нагадування у розділі «Мої повідомлення» на порталі електронних послуг ПФУ.

Нагадаємо, у Львові хірурги зі США безоплатно оперуватимуть постраждалих від війни з важкими травмами.

Фото: з відкритих джерел

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство22 години тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство6 днів тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: