Суспільство
На Чернігівщині відремонтували міст через річку Сейм
На Чернігівщині відремонтували та готують до відкриття міст через річку Сейм.
Про це повідомили в Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України
Зазначається, що міст має вагоме значення для мешканців східних громад Чернігівщини, які тривалий час змушені були робити велике коло через територію Сумщини, та забезпечує сполучення Чернігівської, Сумської та Київської областей.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
Важливий для кількох областей обʼєкт був зруйнований ще на початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію області. Після деокупації, влітку 2022 року, спільно з Держспецтрансслужбою тут облаштували тимчасовий переїзд. Паралельно почали роботи з відбудови зруйнованого мосту.
Що зроблено?
- влаштовані опори і прогонова будова
- нанесений шар гідроізоляції
- влаштовано нижній шар покриття
- встановлені опори під освітлення
- частково встановлено мостове огородження
Відомо, що в Чернігівській області капітально відбудовано 5 мостів, встановлено 2 металеві модульні мости від французької гуманітарної місії, ще один – в роботі. На 8 обʼєктах тривають будівельні роботи.
Нагадаємо, на Херсонщині відновили два мости, які зруйнувалися через війну.
Фото: facebook.com/agency.for.restoration.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі