Суспільство
На Чернігівщині відкрили магазин, де товари відпускають за «Дякую» (ВІДЕО)
У Менській громаді Чернігівської області на шопінг можна ходити без грошей. У цьому магазині є одяг, взуття, продукти та навіть побутова техніка. Придбати весь цей товар можна, просто сказавши слово «Дякую».
Магазин з назвою «Дякую» відкрився у громаді у перші дні війни. Сергій – його власник, а ще – батько 11 дітей. Саме вони надихнули його на створення особливого магазину.
«Було завжди бажання чимось допомогти людям. У нас самих дома 11 дітей і часто бачимо ті потреби, з якими родини зустрічаються. Тому було бажання зробити так, щоб чимось допомогти іншим», — розповідає власник магазину Сергій Милейко.
Громада підтримала таку ідею, одна з бізнесменок запропонувала приміщення у безкоштовну оренду. А місцеві мешканці почали віддавати до магазину одяг та інші речі.
«До нашого проєкту долучається багато членів громади. Це люди, які приносять речі, приходять в магазині порозкладати речі та надати допомогу», — каже Сергій Милейко.
У перші місяці війни переселенці приїжджали до громади, не маючи з собою нічого. Всі йшли за одягом та необхідними речами до цього магазинчика.
«Бувало так, що за день до 50 людей, іноді і більше. Сильно ми не рахували, але було багато. Бувало, що 300 кілограмів речей в день збирали», — каже власник магазину Сергій Милейко.
Дивіться відео: Переселенець із Слов’янська став квіткарем та вигадав букет для перемоги
Анастасія тікала з родиною з-під обстрілів із Харкова. Із собою майже не мала ніяких речей.
«Завжди нас тут чекають. Завжди ми можемо тут отримати дійсно необхідні речі для малечі, для себе. Цей магазин просто життєво необхідний як нам, так я гадаю, і багатьом з Менської громади. Дуже-дуже дякуємо ми!», — розповідає переселенка з Харкова Анастасія.
Магазин відкрито для всіх, кому потрібна допомога. Надалі Сергій планує збільшувати асортимент, щоб ще багато-багато разів почути чарівне слово — «Дякую!».
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі