Суспільство
МОЗ створило систему забезпечення фронту донорською кровʼю
Уряд ухвалив розроблений МОЗ унікальний алгоритм забезпечення фронту донорською кровʼю.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.
Документ докладно визначає та регламентує логістичні ланцюжки отримання донорської крові та її компонентів медичними підрозділами — без зайвої бюрократії та неоптимально організованих процедур.
Відтепер механіка забезпечення потреб сил безпеки та оборони донорською кров’ю враховує запит на необхідні обсяги крові від бойових підрозділів. Відповідно, дає можливість вчасно ці об’єми підготувати та доставити в зону бойових дій.
Постанова також передбачає, що кожен медичний підрозділ визначає особу, відповідальну за замовлення донорської крові та її компонентів. Водночас, військові медики самостійно вирішують, як їм зручніше замовити кров – від бригади чи від окремих медичних підрозділів. Це робить систему гнучкою та адаптивною до оперативної ситуації на фронті.
Про процес отримання донорської крові
Процес отримання донорської крові та її компонентів медичними підрозділами сил безпеки та оборони – простий та зрозумілий:
- опорний суб’єкт системи крові комплектує необхідний обсяг донорської крові та її компонентів і повідомляє регіональних координаторів про дату та місце їх отримання;
- регіональний координатор забезпечує отримання, транспортування та розподіл донорської крові та її компонентів відповідно до заявок, поданих координаторами медичних підрозділів.
Дивіться відео: Як поліцейський вивіз усіх дітей із прифронтової Авдіївки
Фактично, завдання підрозділів зводиться до формування заявок і звітів, у яких відповідальні особи медичних підрозділів заповнюють мінімум необхідної інформації. Такий підхід дозволяє військовим медикам оптимально витрачати свій час та не докладати зайвих зусиль на пошук і забезпечення доставки донорської крові та її компонентів.
Водночас постановою уряду визначено алгоритм дій медичних підрозділів у критичних ситуаціях, таких як масове надходження поранених. У цьому випадку медичні підрозділи максимально швидко можуть забрати необхідну кількість донорської крові та її компонентів в допоміжному тимчасовому банку крові, про місцерозташування якого буде відомо виключно їм.
Нагадаємо, 47 українців-донорів крові отримали премію ДонорUA Awards2023.
Окрім того, у Києві створили перший в Україні Банк довгострокового зберігання еритроцитів.
Також ми повідомляли, що Київські студенти створили базу донорів крові для військових.
Фото: facebook.com/moz.ukr.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі