

Суспільство
Морські піхотинці десантувалися безпарашутним способом з Мі-8 (ФОТО)
У Миколаєві на аеродромі «Кульбакине» військовослужбовці 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського ВМС ЗС України практично відпрацювали десантування безпарашутним способом — новий досвід десантно-штурмових підрозділів для оперативного і безперешкодного прибуття до місця призначення.
Про це поінформувала Служба зв’язків з громадськістю 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського ВМС ЗС України

За даними Служби зв’язків, висадку здійснювали за допомогою комплекту з’ємного бортового обладнання «Канат-1» із багатоцільового гелікоптера Мі-8МСБ-В морської авіації Військово-Морських Сил.

Зазначається, що «першоразники» здійснили свій перший ознайомчий спуск з висоти 7 метрів без озброєння, а більш досвідчені морські піхотинці з висоти понад 20 метрів у повному споряджені: зі зброєю та засобами захисту.

Читайте також: Сили спецоперацій відмовляються від радянського озброєння та амуніції

За інформацією прес-служби, штормові берети пройшли та засвоїли усі елементи наземної підготовки до дій під час висадки десанту безпарашутним способом. Заняття були проведені на спеціальному тренажері повітрянодесантного комплексу під контролем досвідчених офіцерів та інструкторів бригади морської піхоти.

Керівник практичного заняття майор Олексій Булахов зазначив, що морські піхотинці показали належний рівень навченості, впевнено діяли під час десантування. Також удосконалив свій досвід і збільшив години нальоту екіпаж морської авіації.

Заступник командира батальйону морської піхоти з повітрянодесантної підготовки майор Ігор Куцар зауважив, що для безпечної висадки десанту безпарашутним способом потрібна спеціальна фізична та морально-психологічна підготовка.

Навчальний процес із практичним відпрацюванням дій під час висадки десанту за допомогою комплекту «Канат-1» продовжується.
Читайте також: Українські спецпризначенці вперше нестимуть бойове чергування у складі Сил НАТО
Нагадаємо, Повітряні сили України отримали модернізований МіГ-29.
Окрім того, НАТО залучило українські літаки для боротьби з коронавірусом.
Також літак Ан-225 “Мрія” розпочав випробування після модернізації.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ