

Спорт
Молодіжна збірна України з карате здобула рекордну кількість нагород на ЧС
Молодіжна збірна України з карате виборола рекордну кількість нагород на чемпіонаті світу в Туреччині.
Про це повідомили на сайті Федерації карате України.
У змаганнях взяли участь майже 1800 спортсменів з 98 країн планети, серед яких були 33 представники України. Наші спортсмени здобули п’ять бронзових медалей – це рекордна кількість нагород за всю історію участі української молодіжки на світових чемпіонатах.
Призерами ЧС-2022 стали:
- Анна Ващишин (куміте кадети -47 кг, Юніон, Львів);
- Дарія Булай (куміте кадети 54+ кг, Лідер, Чернівці);
- Поліна Марченко (куміте юніори -48 кг, Тігрьонок, Одеса);
- Назарій Пранничук (куміте кадети -57 кг, Лідер, Чернівці);
- Нікіта Філіпов (U21 куміте -60 кг, Чемпіон, Київ).

Крім того, до п’ятірки кращих у своїх категоріях увійшли Матвій Переуда (куміте кадети 70+ кг, Тігрьонок, Одеса) та Ілля Жавжаров (куміте юніори -76 кг, Concordia, Запоріжжя). А до сімки кращих – Дарія Студенкова (ката кадети, Мауглі, Одеса) та Георгій Свірідов (куміте U21 84+ кг, Ронін, Київ).
«Українська збірна покращила результат попереднього чемпіонату світу, виборовши на одну бронзову нагороду більше. На жаль, нам знову не вдалося привезти світове золото, проте, вірю, що попереду в Україні буде ще не один чемпіон світу», – зазначив президент Федерації карате України Іван Дутчак.
Нагадаємо, Олексій Новіков переміг на змаганнях найсильніших людей планети Rogue Invitational у США та присвятив це досягнення Україні.
Також ми повідомляли, що український важкоатлет Микита Рубановський виборов золоту медаль на Чемпіонаті Європи у ваговій категорії до 109 кг.
Фото: karate.ua.
Спорт

Ветеран з Вінниччини Роман Кашпур став першим українським параатлетом, якому вдалося подолати усі шість маратонів серії World Marathon Majors.
Про це повідомив Роман Кашпур на своїй фейсбук-сторінці.
Досягнення українця
Останньою дистанцією для спортсмена став 129-й Бостонський маратон. Раніше він уже брав участь у забігах у Лондоні, Берліні, Чикаго, Нью-Йорку та Токіо. Це досягнення Роман присвятив своїй доньці Вікторії.
Також він зазначив, що після забігу у Бостоні завершили знімати документальний фільм про подолання шести найбільших маратонів. Стрічка про Романа Кашпура вийде орієнтовно у другій половині 2025 року.
Під час подолання шести дистанцій ветеран завжди брав із собою прапор 808-ї Дністровської окремої бригади підтримки.
Читайте також: 13-річна українка пробігла на протезах 5 км Токійського маратону (ФОТО)

Наступні змагання
Роман додав, що не збирається полишати спорт. Він анонсував початок підготовки до Ironman — найбільших змагань з тріатлону у світі. Він повинен буде проплисти 3,8 кілометра, проїхати 180 кілометрів на велосипеді та пробігти маратонську дистанцію.
Чоловік пішов добровольцем у військо у 2016 році, коли йому виповнилося 19 років. Він втратив ногу поблизу Марʼянки у 2019 році, коли наступив на міну. На початку повномасштабного вторгнення Роман разом з сім’єю перебував на Харківщині. Евакуював рідних із небезпечного району на Вінниччину, а сам, попри травму, пішов на фронт. Через пів року Роман повернувся додому і почав волонтерити.

Фініш….129-ий Бостонський марафон….. Так творилась історія…….. Коротко про головне….. Ну і трішки про найближчу перспективу 😁 Ще раз дякую діаспорам, благодійникам та волонтерам по всьому світу: з Лондону по Європі та від Японії до Америки за те, що допомогли мені написати цю сторінку в історії України! Це Ваша заслуга! 🫡 Вічна памʼять та шана усім полеглим в боях… Здоровʼя та найшвидшого одужання пораненим…. Нам всім лиш одне: боротись для перемоги! Тренуйте тіло! Бережіть душу! Не перемикайте! Далі буде 🔥🔥🔥
Опубліковано Ромою Кашпуром Понеділок, 21 квітня 2025 р.
Нагадаємо, що у Києві до Міжнародного дня фламінго створили GPS-малюнок цього птаха (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Романа Кашпура
Спорт

На особистому чемпіонаті світу з шахів серед юнаків та дівчат (рапід і бліц), що проходив на грецькому острові Родос, представники України вибороли дві медалі. У цих змаганнях взяли участь 845 спортсменів з 48 країн.
Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.
Здобутки українських шахістів
У віковій категорії до 8 років чемпіоном світу з бліцу став Мирон Нетребка з Дніпра. Він набрав 9,5 очка з 11 можливих, випередивши найближчих суперників на 1,5 очка.
Читайте також: Семирічний шахіст із Дніпра переміг на чемпіонаті Європи (ВІДЕО)
«Срібну» медаль у рапіді серед дівчат до 10 років здобула Дарʼя Кравчук з Бучі. Вона завершила турнір із 9 очками з 11, посівши друге місце серед 29 учасниць.
Загалом Україну на чемпіонаті представляли четверо юних шахістів.


Нагадаємо, що українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу.
Фото: Ippotis Chess Club Rhodes
Спорт

Збірна України з гирьового спорту завершила чемпіонат Європи в болгарській Софії та загалом здобула 120 медалей. У змаганнях взяли участь 180 спортсменів із 19 країн.
Про це повідомили в Міністерстві молоді та спорту.
Результати української збірної
Українські спортсмени змагалися в категоріях серед дорослих, юніорів, юніорок, старших і молодших юнаків та дівчат віком від 14 до 23 років. Загалом українці здобулитакі медалі: 83 «золота», 35 «срібла» та 2 «бронзи».
Найуспішніше виступив Олександр Рибін (95 кг, юніори та дорослі), який здобув 8 «золотих» та 2 «срібні» нагороди.
Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу
По 6 «золотих» медалей отримали Діна Загребельна (дівчата U16 та U23, 58 кг), Нікіта Компанієць (юнаки U16, +68 кг) та Антон Чуйко (U23 та дорослі, 78 кг). По 5 «золотих» вибороли Еріка Ірклієнко (дівчата U16, 53 кг), Даниїл Букін (юнаки U16, 68 кг) та Данило Глушко (U18, 58 кг).
Найбільше нагород українці здобули в таких дисциплінах:
- «ривок» — 25 «золотих»;
- «поштовх» — 20 «золотих»;
- «довгий цикл» — 16 «золотих».




Нагадаємо, що українські школярі здобули найбільше медалей на Всесвітній Гімназіаді U15 (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Міністерства молоді та спорту