Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Мінцифри анонсувало ракетну програму для розробників Brave1

Опубліковано

Оборонний кластер Brave1 вже має понад дві тисячі розробок, а компанії, які працюють у цьому напрямку, отримали грантів на майже 5 мільйонів доларів. Цього року стартує новий напрямок, пов’язаний із ракетами.

Про це під час хакатону від Brave1 розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає «Суспільне».

«У нас є навіть спецпроєкт, про нього я поки не буду говорити, але він пов’язаний із ракетними програмами, і в цьому році будуть сотні грантів для компаній, які займаються цим напрямком. Від підтримки маленьких стартапів, по факту, ми переходимо до підтримки цілих таких стратегічних напрямків нашої з вами боротьби», — зазначив міністр.

Читати також: Міноборони створить вебпортал для військових «Армія+»: які його завдання

Він також розповів про нові ринки, відкриті завдяки діяльності кластера, і підкреслив, що це стосується не лише дронів.

«Нам вдалося досягти успіху не тільки в сфері дронів, але й у напрямку РЕБ (радіоелектронної боротьби), наземних платформ. Зараз ми працюємо над AI-донаведенням (штучний інтелект), і бачимо велику кількість компаній, які почали інтеграцію з фірмами, що розробляють дрони. У нас вже є конкуренція в сфері дронів, і ми розпочали масштабне контрактування в цьому напрямку», — розповів Федоров.

Окрім цього, за його словами, Brave1 активно тестує і співпрацює з виробниками лазерного наведення для безпілотників.

Нагадаємо, що в Україні запрацювали нові професійні стандарти для операторів БПЛА.

Фото: Михайло Федоров.

Технології

Український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО)

Опубліковано

Український роботизований комплекс Ardal пройшов понад 17 кілометрів під щільним вогнем мінометів та артилерії для порятунку військових. Завдяки цій операції робот евакуював трьох поранених бійців, які понад місяць перебували у сірій зоні.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації

Деталі проведення місії

Робота створила компанія BUREVII, яка є учасником IT-кластера Brave1. Розробники не лише забезпечили технічну підтримку, а й безпосередньо долучилися до планування операції спільно з 92-ю ОШБр та 154-ю ОМБр.

Місію виконували на одній із найгарячіших ділянок фронту, де росіяни постійно застосовують дрони для коригування артилерійського вогню. Для успішного виконання місії залучили понад 50 фахівців, які використовували засоби радіоелектронної боротьби, розвідку з повітря, а також дрони-бомбери для відволікання уваги противника.

Читайте також: В Україні вперше відбувся турнір з військово-технологічного спорту (ФОТО)

Завдяки злагодженій роботі підрозділів та можливостям НРК Ardal поранених вдалося евакуювати та доставити до шпиталю. При цьому сам робот залишився неушкодженим.

Наразі Україна активно інвестує у наземні роботизовані комплекси. У планах — поступово передати логістичні завдання на автоматизовані системи. Це дозволить не лише оптимізувати військові операції, а й зберегти життя українських захисників.

Опубліковано Михайло Федоров Середа, 2 квітня 2025 р.

Нагадаємо, що військові працюватимуть з новим українським гранатометом: його особливості.

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Технології

Підлітки з України розробили ШІ-сервіс для боротьби з токсичністю в соцмережах

Опубліковано

Учні «Ліцею нових технологій навчання» з Кропивницького перемогли на нацвідборі міжнародного хакатону Teens in AI. Їхня команда HARBOUR SEALS розробила ШІ-сервіс Equilla, що виявляє дискримінацію та дезінформацію в дописах у соцмережах.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Підлітки створили інструмент Equilla за два дні. Сервіс може виявляти гендерні стереотипи, булінг та інші прояви дискримінації, а також генерувати альтернативні коментарі. Він допомагатиме боротися з токсичністю в медіа.

Команда HARBOUR SEALS перемогла на нацвідборі та представлятиме Україну на міжнародному етапі хакатону Teens in AI.

Читайте також: Українські розробники створили голосовий ШІ-помічник для бізнесу

Що відомо про хакатон

Україна вдруге візьме участь у міжнародному хакатоні Teens in AI. Ця подія проходить у 97 країнах світу. Під час хакатону українські підлітки розроблятимуть рішення на основі штучного інтелекту та покращуватимуть свої навички за підтримки експертів у цій сфері.

Тогоріч на міжнародному етапі Teens in AI перемогли українські школярі з Політехнічного ліцею КПІ імені І. Сікорського. Вони представили свій застосунок під назвою ConnectAbility, що допомагає вивчати та озвучувати жестову мову за допомогою ШІ.

Захід реалізує Міністерство цифрової трансформації, Міністерство освіти і науки України та Lviv IT Cluster у межах хакатону Teens in AI.

Нагадаємо, що фахівці Мінцифри створюють п’ять продуктів на основі ШІ.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Технології

Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров

Опубліковано

Очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про п’ять розробок, над якими працюють фахівці українського відомства. Деякі з них уже інтегрували, інші запустять найближчим часом.

Про це повідомив Михайло Федоров на фейсбук-сторінці.

П’ять українських розробок

  1. ШІ-чатбот Наталка. Програма допомагає потенційним партнерам інтегрувати сервіси «Дії». Чатбот обробляє поширені запити, допомагає обрати сценарії інтеграції, а після цього передає комунікацію реальній людині. За п’ять місяців чатбот обробив понад 2,3 тисячі запитів, а навантаження на менеджерів зменшилося на 30%.
  2. ШІ-асистент у «Дії». Програма допомагатиме обрати потрібну послугу під запит користувача. Також асистент відповідатиме на популярні запитання. Невдовзі він запрацює на порталі «Дія».
  3. ШІ для генерації вакансій. Розробка допомагатиме швидко створювати структуровані описи вакансій. Також ШІ зможе зробити вакансії у необхідному для користувачів тоні, наприклад, із креативним описом.
  4. Цифрова експертиза нормативно-правових актів. Штучний інтелект допомагатиме юристам аналізувати нормативно-правові акти та завантажувати їх у систему. Наразі цей інструмент уже тестують, він опрацьовує 35% документів за 72 години.
  5. ШІ-аналіз та переклад європейського законодавства. Цей інструмент аналізує європейське законодавство та порівнює його з українським. Федоров вказав, що це спрощує та пришвидшує гармонізацію, що є обов’язковим процесом для Євроінтеграції.

«АІ допомагає державі працювати ефективніше та швидше, а українцям отримувати послуги прозоріше та без зайвих труднощів. А після запуску національної LLM АІ-інструментів стане ще більше»‚ — написав очільник Мінцифри.

Нагадаємо, що в Україні розпочали створювати національну велику мовну модель.

Також ми писали, що українські розробники створили голосовий ШІ-помічник для бізнесу.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Шопочитати

Суспільство12 години тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство1 день тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології5 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології7 днів тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...