

Суспільство
Міккі Рурк і поховання на Хмельниччині: що пов’язує голлівудську зірку та українські Загірці?
Американський актор Міккі Рурк оголосив, що хоче бути похованим в Україні, у Хмельницькій області. Про це повідомляє “Сегодня”.
Зізнається у любові всім слов’янам
“Рурк вкотре зізнається в любові всім слов’янам. І вражає нас новиною. Хоче, щоб після смерті його поховали в селі Загірці Хмельницької області”, – ідеться у матеріалі.
Чому саме Загірці?
Зірка обумовлює таке бажання тим, що саме там й донині живе бабуся його помічника Дмитра Корнійчука, який уже встиг стати для нього справжнім другом.
“Я говорив Дмитру: коли я помру, не хочу, щоб мене поховали тут. Він показував, де похований його дідусь, і я хочу, щоб мене поховали там”, – зізнається актор.
Що відомо про село?
Загірці — село в Білогірському районі Хмельницької області. Назва села пов’язана із розташуванням – Загірці оточують гори. За переписом населення 2011 року у селі мешкає 113 осіб.
Раніше ми писали про те, що принцеса Монако Шарлін з’явилася на публіці у спідниці українського бренду Valery Kovalska.
Суспільство

Киянин Ільдар Батуллін під час повітряної тривоги зробив фотографію Місяця, яку згодом опублікували в американському виданні New York Mirror. Редакція самостійно знайшла його знімок й запропонувала додати фото до своєї добірки.
Про це повідомили у виданні «Віледж».
Фотограф-аматор розповідає, що зйомки під час тривог стали для нього майже звичними. Саме того вечора небо над Києвом було надзвичайно чистим, а фаза Місяця — ідеальною для спостереження та фотографування.
Як зазначив Ільдар, на знімку видно кольорові відтінки місячних морів — червонувато-рожеві, які вказують на наявність оксиду заліза, та сині, що свідчать про наявність оксиду титану.
Крім цього, на світлині можна помітити кілька оптичних явищ: райдужне коло навколо Місяця, спричинене дисперсією світла, а також промені дифракції, які з’явилися через конструктивні особливості ньютонівського телескопа, що використовував фотограф.
Ільдар пояснює, що його астрофотографії дають змогу побачити космічні об’єкти інакше — з атмосферними абераціями та природними деталями поверхні. Для нього такі знімки стали способом медитації і символом свободи.
Читайте також: 17-річна дівчина з Каліфорнії створює прикраси, щоб підтримати Україну через UNITED24


Нагадаємо, що гурт Within Temptation створив документальний фільм про стійкість українців (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Ildar Ibatullin/Flickr
Суспільство

28 квітня минає 11 років з дня останнього проукраїнського мітингу в окупованому Донецьку. До цієї дати активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію та розповсюдили по місту символи спротиву.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
Як зазначають представники руху, 28 квітня 2014 року люди у камуфляжі, озброєні битами, ланцюгами, ножами та вогнепальною зброєю, атакували учасників акції в Донецьку. Тоді 15 осіб отримали важкі травми, ще п’ятеро — зникли безвісти.
До цього дня активісти поширили українську символіку, графіті та листівки по всьому маршруту того мітингу. Символіка з’явилася у парку Донбас-Арена, на проспекті Ілліча, на Критому Ринку, на бульварі Шевченка, на вулиці Артема біля Ворошилівського виконкому та біля пам’ятника Сергію Бубці, а також у десятках інших місць по всьому місту.
Читайте також: З окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф






Нагадаємо, що у містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24