Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Мешканці Лас-Вегаса під час карантину «підсіли» на українські вареники (ВІДЕО)

Опубліковано

Українські вареники за період карантину через COVID-19 стали однією з найбільш популярних страв серед клієнтів ресторану європейської кухні «Forte», який працює в Лас-Вегасі вже 10 років.

Про них та те, як власниці ресторану Ніні Манчев вдалося перелаштувати бізнес в умовах карантину, йдеться у сюжеті «Голосу Америки», передає Укрінформ.

Як карантин змінив бізнес

Як розповідається, ресторан заснувала Ніна Манчев – уродженка Лас-Вагаса (штат Невада) і болгарка за походженням. Коли в середині березня влада зачинила усі заклади громадського харчування через карантин, жінка почала шукати варіанти, як перелаштувати свій бізнес, адже його основна частина – спілкування.

«Перехід від звичайної роботи до роботи на доставку був непростим, особливо через зміни правил, за якими можна працювати: години роботи, як здійснювати доставку тощо. Я шукала способи підтримувати зв’язок зі своїми клієнтами», – розповідає Ніна Манчев.

Вона розповіла, що карантин підштовхнув її розпочати проведення уроків з приготування їжі, про які вона давно думала. Це також був спосіб показати, що ресторан працює і готує їжу на винос.

Які готують страви?

Майже всі страви, які навчає готувати Ніна Манчев, належать до східноєвропейської кухні та представлені в меню ресторану.

«Східноєвропейська кухня дуже домашня. Чимало страв, особливо ті, що ми готуємо, дають відчуття щастя та затишку», – розповіла власниця «Forte».

Вона зазначила, що вареники – одна з найпопулярніших страв серед її клієнтів. «Ми провели опитування – фаршировані перці чи вареники? І майже 100% хотіли вареники. Один з моїх друзів, він теж кухар, написав, що під час карантину люди не хочуть перцю, вони хочуть картоплю», – сказала Ніна Манчев.

Інша страва, яка вразила клієнтів ресторану «Forte», – грузинське хачапурі. Загалом, за словами Ніни Манчев, найкраще йдуть хачапурі, вареники та пельмені.

Відтепер, з відкриттям ресторану клієнти, що брали участь в навчанні, матимуть нове розуміння східноєвропейської кухні. «Чимало клієнтів, коли приходили в мій ресторан і читали меню, не розуміли, що це за страви. Я думаю, що це (відеоуроки з приготування їжі – ред.) дуже гарний спосіб для них дізнатися про страви та спосіб їх приготування. Думаю, що тепер, коли вони повернуться в ресторан, то знатимуть більше про це», – впевнена Ніна Манчев.

Як зазначається, з послабленням карантину ресторан відчиняється в обмеженому режимі й працюватиме лише з найпопулярнішими стравами. А його власниця планує продовжити свої майстер-класи для тих, хто хоче навчитися готувати власноруч.

Фото: cntb.at.ua

Відео: «Голос Америки»

Коментарі

Суспільство

У Києві захищають хвойні дерева від незаконних вирубок перед святами (ФОТО)

Опубліковано

У Києві стартувала кампанія із збереження хвойних дерев у передноворічний період. Комунальні служби посилять охорону ялин, сосен, туй і ялівців за допомогою патрулювань і спеціальних хімічних обробок.

Про це повідомляє КМДА.

Захист дерев включає в себе оброблення репелентами. Він є безпечними для рослин, але у приміщенні виділяють неприємний запах. Крім того, будуть застосовувати клеєво-крейдяну суміш, яка дає дереву «брудний» вигляд. Оброблені зони будуть позначені попереджувальними табличками.

Читати також: У Києві відкриють виставку з новорічними прикрасами 19 та 20 століть

За самовільну вирубку хвойних дерев передбачені значні штрафи:

  • від 510 до 5 100 гривень за незаконну вирубку в межах міста;
  • від 17 000 до 25 500 гривень або навіть позбавлення волі до трьох років за вирубку в лісових зонах.

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото: виставлені КМДА.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві очистили озеро та демонтували незаконну дамбу (ФОТО)

Опубліковано

У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.

Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.

Читати також: На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)

Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.

Фото: Державна екологічна інспекція Столичного округу

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Дві українки увійшли до рейтингу «100 жінок року» від BBC

Опубліковано

Українки Ольга Олефіренко та Ольга Руднєва увійшли до списку «100 жінок 2024 року» від BBC. Це перелік найвпливовіших жінок, які надихають та змінюють світ.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Ольга Олефіренко: від мрії до власної ферми

Ольга Олефіренко вирішила втілити мрію свого батька — створити ферму, проте перша спроба виявилася невдалою. Фінансові труднощі змусили її продати першу худобу.

Усе змінилося минулого року, коли Ольга склала бізнес-план і отримала фінансування від Українського фонду ветеранів. Цього разу вона зробила акцент на модернізації своєї ферми, використанні сучасних агротехнологій та створенні нових робочих місць.

Читати також: Українські бійці дзю-дзюцу здобули 274 медалі на чемпіонаті світу

Ольга Руднєва: засновниця центру Superhumans

Ольга Руднєва створила у Львові травматологічний центр Superhumans. Він спеціалізується на протезуванні кінцівок для ветеранів російсько-української війни. Центр також надає реабілітаційні послуги.

За перші два роки роботи понад тисяча людей отримали допомогу в Superhumans. Це стало важливим кроком у відновленні як фізичного, так і психологічного стану українських захисників.

Про премію «100 жінок року»

Проєкт «100 жінок» заснований у 2013 році.

Він звертає увагу на те, яким непростим був цей рік для жінок, і відзначає тих, хто завдяки своїй стійкості прагне до змін. Як і у попередні роки, проєкт приділяє особливу увагу зміні клімату, і отже, до списку увійшли жінки, які борються з наслідками кліматичної кризи та допомагають своїм громадам подолати її вплив та адаптуватися до нього.

Минулоріч до переліку потрапили письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська й експертка з клімату Ірина Ставчук.

Повний список найвпливовіших жінок року доступний на сайті BBC.

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото: сайт ВВС Україна.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Освіта4 дні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес6 днів тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура2 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура4 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...