Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

McDonald’s відновить роботу закладів у Дніпрі та Одесі

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Компанія McDonald’s оголосила про другий етап відновлення роботи ресторанів в Україні, зокрема в Дніпрі та Одесі.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці компанії.

«Понад усе ми хочемо бачити, як ви смакуєте улюблені страви, ділитеся ними з друзями та щиро посміхаєтеся. Саме тому ми плануємо відновити роботу деяких ресторанів у південній і східній частинах країни», – йдеться в повідомленні.

Насамперед компанія розглядає можливість відкриття ресторанів в Одесі (наприкінці березня), Дніпрі (наприкінці квітня) та кількох інших містах на півдні та сході України.

Для цього компанія McDonald’s вже відновлює систему постачання. Водночас у пресслужбі зазначають, що плани можуть коригуватися в залежності від поточної безпекової ситуації у містах і регіонах.

Точні дати відкриттів ресторанів у нових регіонах публікуватимуться на офіційних сторінках компанії у соцмережах.

Довідка

McDonald’s – лідер в Україні серед ресторанів швидкого обслуговування. З міркувань безпеки компанія закрила усі свої заклади в Україні 24 лютого після початку повномасштабного вторгнення РФ. З вересня 2022 року McDonald’s відновив роботу понад 60% ресторанів у центрі та на заході країни.

Нагадаємо, місяць тому McDonald’s відновив роботу двох ресторанів біля Південного вокзалу Києва та ще одного – біля Центрального РАЦСу.

Фото: facebook.com/McDonaldsUA.

Суспільство

Як отримати електронний рецепт на ліки? Покрокова інструкція від МОЗ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Із 1 квітня рецептурні ліки можна буде придбати не лише за паперовими, а й за електронними рецептами. У МОЗ переконані, що це зробить процес призначення більш простим та ефективним – як для пацієнтів, так і для лікарів.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Зазначається, що формат рецептів зможуть обирати самі пацієнти. Е-рецепт пошириться на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря та які пацієнт купує за власні кошти.

Хто може виписати рецепт?

Виписати рецепт можуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП. Під час огляду лікар сформує електронне призначення, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків.

Якщо ви маєте гостре чи хронічне захворювання, потребуєте продовжити лікування чи профілактику, електронний рецепт можна буде отримати дистанційно, звернувшись до сімейного лікаря. Для цього в системі обовʼязково має бути зафіксований діагноз та призначення від лікаря.

Водночас якщо ви чи ваші близькі не маєте мобільного телефону, лікар зможе зробити вам призначення на паперовому рецептурному бланку. Так ви зможете отримати рецепт на ліки у будь-якого лікаря та погасити його у будь-якій аптеці в зручний для вас спосіб.

Як отримати електронний рецепт?

  1. Необхідно обовʼязково звернутися до лікаря на прийом.
  2. На прийомі ви можете обрати, за яким рецептом бажаєте придбати ліки в аптеці – електронним чи паперовим.
  3. Якщо ви обрали електронний рецепт, під час огляду лікар за потреби зареєструє вас в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) та сформує е-рецепт, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків. 
  4. Після цього ви отримаєте СМС-повідомлення з номером електронного рецепта та унікальним кодом його погашення. 
  5. Знайти аптеку, яка відпускає ліки за електронним рецептом можна, скориставшись спеціальним дашбордом, який підкаже адресу найближчої для вас аптеки. Для цього достатньо ввести чи обрати з переліку в пошуковому рядку назву вашого населеного пункту.
  6. Ви можете придбати ліки за електронним рецептом в аптеці протягом 10 днів (якщо це наркотичні (психотропні ліки) або протягом 30 днів (для решти рецептурних препаратів)..
  7. Для того, щоб придбати ліки, достатньо повідомити фармацевту потрібні реквізити з СМС – номер рецепта та код погашення.
  8. Фармацевт запропонує вам наявні в аптеці лікарські засоби, які містять діючу речовину, що призначив вам лікар – так ви зможете обрати ліки відповідно до вашого бюджету. 

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як лікарі з громадської організації INgenius тримають медичний фронт.

Фото: istockphoto.com.

Читати далі

Суспільство

Самокати і моноколеса офіційно визнали транспортними засобами: що це значить?

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні самокати та моноколеса визнали транспортними засобами. Відповідний законопроєкт №8172 підписав президент Володимир Зеленський.

Як пояснив координатор U-Cycle Богдан Лепявко, у законі врахували рекомендації, напрацьовані велоспільнотою.

Документ класифікує легкі електричні транспортні засоби на дві категорії:

  • Легкий персональний електричний транспортний засіб, що оснащений електричними тяговими двигунами із потужністю до 1000 Вт, має максимальну конструктивну швидкість до 25 км на годину.
  • Низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб, що оснащений електричними тяговими двигунами, має максимальну конструктивну швидкість, що є меншою або дорівнює 50 км на годину, та споряджену масу не більше ніж 600 кг.

Зазначається, що пристрої, які їдуть із більшою швидкістю ніж 50 км/год не підпадають в ці категорії і розглядатимуться як мотоцикли.

«Існування визначення вже однозначно представляє ці пристрої як транспортні засоби й в разі будь-яких пригод користувач такого пристрою вже 100% водій, а не пішохід. Це значно спрощує трактування і знімає ряд казусів та питань, які вже встигли виникнути й широко обговорювалися», — зазначає Лепявко.

Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

На його думку, наступним кроком мають стати зміни до правил дорожнього руху.

«Якщо продовжувати слідувати європейському досвіду, то пристрої з найнижчої категорії прирівнюються до велосипедів, вищі — до мопедів. Іноді можуть робити якісь винятки (наприклад, рух по тротуарах з додатковим обмеженням швидкості), — але навіть це вже не так страшно, коли є отаке розділення, бо очевидно, що пристроїв, швидших за 25 км/год, на тротуарах вже точно не буде», — додає Богдан.

Що це означає на на практиці?

Експертка Юлія Маліч вважає, що важливе саме визначення «легкого персонального електротранспорту». Тепер не можна трактувати користувача електросамокату як пішохода, велосипедиста чи якось інакше. Права та обов’язки «нових учасників руху» будуть закріплені у правилах безпеки дорожнього руху для користувачів легкого персонального електротранспорту, які мають розробити Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України разом із Міністерством внутрішніх справ України.

Конструктивна швидкість пристроїв не має перевищувати 25 км/год, що підвищить рівень безпеки як користувача, так і пішохода. Потужність пристроїв має становити до 1 000 Вт за аналогією з Директивами ЄС.

Нагадаємо, львів’яни створили перший український позашляховий електросамокат.

Також ми розповідали, що у Києві з’явилися перші паркінги для самокатів.

Фото: electric-scooter.guide.

Читати далі

Суспільство

На Київщині відбудували чотири багатоквартирні будинки: ще 150 — у черзі

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Київщині до кінця 2023 року відновлять та енергомодернізують 150 багатоквартирних будинків, що були пошкоджені внаслідок російської агресії. Перші 4 будинки вже відновили в Ірпені.

Про це повідомили на сайті Київської обласної військової адміністрації.

Реалізується така ініціатива спільно з Фондом енергоефективності в рамках програми «ВідновиДІМ».

До участі в програмі залучаються ті будинки, в яких створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Програма «ВідновиДІМ» фінансує заміну або ремонт віконних блоків і блоків балконних дверей, зовнішніх дверей, ремонт пошкоджень фасадів і покриття будівлі, обладнання дахових котелень та інженерних мереж.

Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Отримані кошти ОСББ може використати як для будівельних робіт, так і для придбання матеріалів та обладнання, необхідних для їх виконання.

Крім того, в Київській обласній військовій адміністрації функціонує Програма підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та інших житлових будинків, пошкоджених внаслідок бойових дій у Київській області з впровадженням енергоефективних заходів на 2023-2024 роки.

У межах цього проєкту Київська облдержадміністрація буде дофінансовувати роботи, які не можуть бути виконані в рамках роботи програми «ВідновиДІМ» чи на виконання яких не вистачило коштів. Таким чином, завдяки спільній роботі будинки будуть відновлені повністю та комплексно.

Нагадаємо, Макарівська громада Київщини презентувала концепцію відбудови.

Також ми повідомляли, що у Ворзелі на Київщині розпочались ремонтні роботи з відновлення будинків, що постраждали внаслідок воєнних дій.

Фото: koda.gov.ua.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Що робити з культурними пам’ятками, які опинилися за крок до руйнування? Як зберегти історичну спадщину,...

Суспільство4 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство7 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство1 тиждень тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...