Суспільство
Масі Найєм запускає громадську організацію, що займатиметься правозахистом військових
Адвокат і ветеран російсько-української війни Масі Найєм анонсував запуск громадської організації «Принцип», яка займатиметься правозахистом військових.
Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Тепер це офіційно – ми з Любов Галан запускаємо громадську організацію, яка займатиметься правозахистом військових. Вона називається “Принцип” – у цій назві ми втілили нашу мету зробити повагу до військових базою, основою усіх взаємодій держави із бійцями. Цього нині бракує», – зазначив Масі Найєм.
За його словами, «Принцип» має допомогти органам влади змінити систему так, аби кожен і кожна, хто захищає державу, відчували, що держава цінує їх у відповідь.
«Повага не має бути лише гарним словом для постів та промов. Вона має втілюватися в якісні, комфортні послуги держави для військових», – пояснює ветеран.
Читайте також: Створити ГО – легко, а ось припинити роботу – вже квест. Як зареєструвати громадську організацію та не наламати дров
Свою діяльність громадська організація розпочне із трансформації системи, в яку потрапляє поранений боєць. Найєм запевняє, що поруч із лікуванням військові отримують стос проблем. Зокрема такого пацієнта після травмування на полі бою фактично кидають в черги, в безлад з документами, і замість створення комфорту ще більш ускладнюють реабілітацію.
«Наше завдання – зробити це максимально швидко, взаємодіючи із владою, медіа, юристами та всіма небайдужими. Ми вже почали це робити. Останнє чого я хотів після того, як отримав поранення – це стояти в черзі і бачити, як побратими так само стоять в темних коридорах в очікуванні документу, огляду лікаря. Іноді приходиться стояти декілька днів, їхати за іншими документами, про наявність яких і гадки не мав», – додав Масі.
Незабаром «Принцип» випустить покрокову інструкцію, яка розкладе по поличках, що робити після поранення. Це буде першим внеском організації у поліпшення комфорту бійців.
Нагадаємо, громадська організація «Майстерня Мрії», яка допомагає соціалізуватися молоді з інтелектуальними порушеннями, запускає пілотний проєкт з підтриманого проживання та шукає асисентів у команду.
Фото: facebook.com/MasiNayyem.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі