Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Маріуполь, я люблю тебе». Чотири короткометражні фільми про місто-герой

Опубліковано

Маріуполь – місто-герой, яке вже три тижні перебуває в облозі. Окупанти постійно здійснюють артилерійські обстріли та не пропускають гуманітарні конвої. Маріуполь, який став символом нової української Донецької області, тепер бореться за виживання. Але ми впевнені, місто вистоїть!

Український онлайн-кінотеатр Takflix презентував добірку короткометражних фільмів про місто-герой Маріуполь, які були зняті у 2017-2021 роках. 

50% з продажу квитків Takflix передасть на локальні ініціативи допомоги маріупольцям.

1. Документальна стрічка «Я і Маріуполь» (2017 рік)

«Я вперше побачив море у Маріуполі. Мені здається, у цьому місті є казка. Через 20 років я вирушив на її пошуки».

Режисер стрічки «Я і Маріуполь» Пьотр Армяновський сам родом з Донецька. У 2014 році йому довелось покинути місто через російську окупацію. Багато років він займається темою локальної донбаської ідентичності. Він створює проєкти про втрачений дім, історії людей, пошук нового. Крім того, Армяновський взявся за створення документальних  фільмів.

У фільмі «Я і Маріуполь» режисер розмовляє з маріупольцями. Він намагається знайти саме ту казку у місті, яке він пам’ятає з дитинства. Його стрічки отримували нагороди на Docudays UA, Open Night, Бієнале молодого мистецтва.

2. «Територія пустих вікон» (2020 рік) – про війну та занедбану екологію

«Люди тихо помирають не від осколків і снарядів, але внаслідок стресу» – такий опис до повномасштабного вторгнення РФ мала документальна стрічка «Територія пустих вікон» режисерки з Маріуполя Зої Лактіонової.

Ця стрічка пронизана двома темами – війна та занедбана екологія. Документальний фільм «Територія пустих вікон» про людей, які залишились жити в «сірій зоні». Їх історії режисерка розкриває через інтерв’ю з мамою.

Друга світова війна і завод стають причиною переїзду родини Зої до Маріуполя. Війна з Росією та екологічні наслідки роботи заводу відіграють ключову роль в її подальшому житті.

Читайте також: Десять українських фільмів про війну на Донбасі, які варто переглянути кожному

За фільм «Територія пустих вікон» режисерка Зоя Лактіонова отримала спеціальний приз від кінофестивалю документального кіно у Чехії. Картину відзначили через її поетичність, сміливе дослідження естетичної форми й разом із тим донесення до глядача важливості теми.

3. Документальна історія «Ма» (2016 рік)

Документальна стрічка «Ма» режисерки Марії Стоянової вийшла в прокат у 2017 році. В основі фільму розмова дочки та матері. Мама годує синичок з вікна багатоповерхівки мікрорайону Східний і вирощує айву на дачі під Сартаною. Розказуючи про своє нехитре життя, жінка знімає на «фотік» ролики для дочки, яка живе в Києві і якій часто не додзвонитися. Аби розмова тривала, вона підгодовує свою дорослу дитину казками та шушеребками

«Після того, як я зробила «Ма», мама і дочка стали частіше говорити одна з одною, не тільки про кіно, і зустрічатися, не тільки на показах, такий ось вплив кіно на життя», – розповідає режисерка.

До речі, саме Зоя Лактіонова прийшла була у ролі однієї з героїнь фільму «Ма». Фільм здобув гран-прі конкурсу My Street Films Ukraine 2017. Крім того, стрічка «Ма» отримала низку нагород на міжнародних кінофестивалях.

4. «Діорама» (2018 рік) – про красу та небезпеку замінованого моря

«Життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається — це занурюватись у спогади, в яких все зберігається недоторканно, наче в музеї». Саме такий опис має короткометражний фільм «Діорама» Зої Лактіонової.

Ця стрічка розповідає про красу та небезпеку замінованого моря. У багатьох з нас є теплі спогади з дитинства, які пов’язані з Азовським морем. Але бойові дії та замінування змушують подорослішати та подивитись на море, як на діораму в музеї.

Читайте також: Читати навіть під час війни. 12 видавництв, які пропонують безкоштовні книжки

«Діорама» – це дебютний фільм Зої Лактіонової. У 2018 році режисерка перемогла з ним у  MyStreetFilmsUkraine.

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі

Суспільство

Українські лікарі першими у світі провели надскладну операцію на серці немовляти

Опубліковано

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.

Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Фото: сайт «Суспільне Одеса»

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»

Читати далі