Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Мамо, я в шапці”: 7 українських брендів зимових аксесуарів

Опубліковано

Колись в дитинстві ми носили шапку для мами, а зараз самі полюємо за стильним та теплим зимовим аксесуаром. Українські бренди пропонують багато варіантів шапок, шарфів та рукавиць на будь-який смак. Тому, якщо ви досі не встигли утеплитись, або обираєте подарунок на Новий Рік, ця підбірка теплих брендів для вас.

Pavlenki

Це унікальна сімейна майстерня, де для вас зможуть зв’язати практично все. Унікальність бренду Pavlenki в тому, що всі речі створюються з актуальної грубої в’язки, яка не втрачає своєї популярності вже кілька років.

Цей бренд почав розвиватись ще у 2014 році й зараз пропонує шапки, снуди та рукавиці з італійської мериносової шерсті та напівшерсті. Італійська пряжа вважається однією з найкращих у світі, тому за якість продукції можете не сумніватись. Pavlenki створюють аксесуари у стильних та яскравих кольорах, тому шапка чи снуд від бренду доповнять будь-який образ та зігріють вас взимку. До речі, бренд також пропагує екорух. Pavlenki Workshop підписали міжнародну угоду з організацією The Fur Free Retailer про відмову виробництва одягу та аксесуарів з хутра.

Де купити: сайт

Ціни: снуд — 870 гривень, шапки — 700 гривень, довгі шарфи — 1400 гривень.

PureWool

Тут вам можуть зв’язати шапки з вовни альпаки з додаванням акрилу. Бренд PureWool виготовляє вироби виключно з екологічної сировини країн Скандинавії. Також використовують і гіпоалергенний матеріал.

Рукавички та шарфи бренду мають унікальний орнамент, який є традиційним для країн Скандинавії. Кожний виріб виготовляється в трьох розмірах, що робить вас власником ексклюзивного візерунка. Тут можна придбати собі й шапки грубої в’язки, з “вухами” або з помпонами.

Де купити: Фейсбук

Ціни: від 359

YourYarn

Бренд YourYarn заснований у 2015 році та позиціонує себе як найкращий бренд в’язаних виробів у світі. Тут можна придбати стильні шарфи, шапки та снуди високої якості. Кожна річ створюється вручну, а засновниці бренду контролюють якість на всіх етапах — від виготовлення пряжі до упаковки виробу.

Серед асортименту бренду є шарфи та шапки грубої в’язки переважно в пастельних тонах. Проте, є і яскраві вироби, які здатні розфарбувати холодні зимові вечори. Також бренд виготовляє стильні рукавички під колір шапки чи снудів.

Де купити: сайт

Ціни: шапка — 690 грн, шарф — 1350 грн

Famo

Цей бренд можна було побачити, певне, чи не в кожного блогера Інстаграму. А все тому, що бренд Famo — виробник та постачальник таких аксесуарів, як: шарфи, хустинки, капелюхи, літні та пляжні сумки, рукавиці. Крім цього, тут широкий вибір жіночих сумок — класичні, кросс-боді, поясні сумки, сумки на плече, великі сумки-шопери

На сайті понад 4000 позицій стильних аксесуарів, також кожного тижня бренд отримує новинки. Крім імпортних товарів, у бренду є і власне виробництво. У асортименті є і рукавички, і шарфи, і снуди, і хомути, і шапки. Тож, будь-яка модниця знайде собі стильний зимовий аксесуар.

Де купити: сайт

Ціни: шапки від 229 грн, шарфи — від 100 грн.

KNITKINA

Цей український бренд в’язаного одягу та аксесуарів був створений у 2013 році.

Спочатку KNITKINA створювався тільки для в’язаних аксесуарів: рукавиці, шапки, снуди, хомути, шарфи. Сьогодні засновники змогли розширити свій асортимент, який тепер охоплює ще й в’язаний одяг: пальто, кардигани, светри, плаття.

KNITKINA ставить за мету створювати стильні та зручні речі високої якості. Всі вироби створюють вручну, а засновники враховують такі властивості як практичність, зручність та легкий стиль, який довгий час буде залишатись в тренді. Серед асортименту бренду можна знайти базові шапки та рукавиці різних кольорів. Особливої уваги у цьому сезоні бренд приділив довгим шарфам, адже їх можна одягати по-різному та створювати новий образ.

Де купити: сайт

Ціни: в середньому — 600 гривень

Nit.kA

Якщо вам не до вподоби об’ємні в’язані шапки, то бренд Nit.kA створює трикотажні аксесуари. Переосмисливши ставлення до в’язаних виробів, у 2015 році команда дизайнерів бренду відкрила красу і практичність трикотажного одягу знову.

Nit.kA створює вироби з унікальними орнаментами за мотивами української вишивки, малюнками, створеними художниками, та актуальними принтами сезону. Бренд хоче створювати цілісний образ, тому пропонує базовий блок колекції у декількох кольорових рішеннях. Вироби Nit.kA універсальні: зимова колекція створюється з вовняної пряжі, а літня з легкої й комфортної бавовни. Серед асортименту бренду ви зможете знайти шапки та шарфи з цікавими принтами на будь-який смак.

Де купити: сайт

Ціни: від 650 гривень

Творча майстерня “Капелюх”

Якщо цієї зими вам хочеться щось дійсно стильне та креативне, то варто заглянути у творчу майстерню “Капелюх”. Тут можна знайти чудовий варіант головного убору як для жінки, так і для чоловіка.

Ретро або сучасний стиль? Етно або гламур? Фетр або солома? Великий циліндр або крихітна капелюшок-таблетка? Тут є все. Завдяки майстерні можна експериментувати та створювати сміливі образи.

Серед зимової колекції бренд пропонує берети, кепки, фуражки, чолми та капелюхи. У таких аксесуарах можна відчути себе героєм якогось старого фільму.

Де купити: сайт

Ціни: від 300 гривень за берет, до 780 грн за капелюх

Суспільство

Українську вчительку врятували з окупації після чотирьох років полону: спецоперація ГУР

Опубліковано

Учителька фізики та математики Наталія Шило провела чотири роки в полоні на окупованих територіях. Завдяки спецоперації Головного управління розвідки жінку вдалося повернути на підконтрольну територію України.

Про це повідомили в ГУР МО за матеріалом «Ми — Україна».

Російські окупанти затримали Наталію у 2021 році, коли вона прямувала до хворої матері в Горлівку. Жінку звинуватили у шпигунстві та утримували в тюрмі без права на виїзд. Увесь цей час Наталія залишалася в камері з іншими жінками, які також стали жертвами репресій.

«2216 ― це камера “політичних”. Коли я потрапила в ту камеру, Наталя вже там була. Дуже позитивна жінка. Вчителька математики й фізики, розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивились крізь ту решітку», — розповіла Юлія, яка зустріла Наталію на вокзалі в Києві.

Читайте також: У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)

Урешті Наталію звільнили з в’язниці, але заборонили виїзд. Тоді українська розвідка почала готувати план евакуації. Представниця ГУР МО України Гайде Різаєва розповіла:

«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися».

На київському вокзалі Наталію зустріли подруги, з якими вона пройшла полон. Деталі порятунку української вчительки ГУР не розголошує.

Нагадаємо, що UNITED24 зібрали 23 тисячі доларів завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Ми — Україна»

Читати далі

Суспільство

В Україну повернулася річна антарктична експедиція: їхні наукові досягнення (ФОТО)

Опубліковано

29-та Українська антарктична експедиція завершила свою річну місію на станції «Академік Вернадський» та 4 квітня 2025 року повернулася до Києва. Полярники працювали над дослідженнями у сферах геофізики, метеорології та біології.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Унікальні дослідження науковців

Разом із зимівниками додому повернулися й учасники сезонної експедиції, які працювали на станції від кількох тижнів до кількох місяців. Українські науковці провели низку нових досліджень, серед яких:

  • вперше запустили аргобуї для вивчення Південного океану (проєкт OCEAN ICE, «Горизонт Європа»);
  • вперше здійснили одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та судна «Ноосфера»;
  • вперше відібрали зразки талої льодовикової води для аналізу на мікропластик.

Повернення додому

Експедиція провела два тижні у дорозі. Спершу судно «Ноосфера» доставило команду з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, перетнувши бурхливу протоку Дрейка. Потім команда дісталася Варшави кількома літаками, а звідти — автобусом до України.

«Найщемнішим моментом була зустріч лікарки 29-ї УАЕ Іванни Котурбаш та її чоловіка Романа — він служить військовим анестезіологом на фронті. Перед від’їздом Іванки в Антарктику Роман навіть не зміг її провести, адже був дуже потрібен в госпіталі в Кураховому. Тож моменту обійняти одне одного кохані чекали понад рік», — написали в НАНЦ.

В Україну повернувся і Юрій Лишенко, який відправився у сезонну антарктичну експедицію після того, як отримав тяжке поранення на фронті. Чоловік пережив ампутацію та навчився ходити на протезі.

Нагадаємо, у березні на «Вернадському» відбулася перезмінка річних експедицій. Тепер на станції працює команда 30-ї УАЕ.

Раніше ми писали, що латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» призначила до Великодня додатковий потяг Київ – Львів – Київ

Опубліковано

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.

Про це повідомили в УЗ.

18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:

  • відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
  • зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.

Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.

Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі