Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Українські застосунки: 8 додатків від українських розробників

Опубліковано

Сьогодні українська IT-сфера демонструє неймовірні здобутки. Постійно з’являються все нові розробки та автоматизації різних процесів. Пропонуємо вам переглянути цікавими мобільні українські застосунки, які знадобляться вам у повсякденному житті.

Час зайнятись спортом з BetterMe

українські застосунки BetterMe

Якщо щодня відкладаєте заняття спортом “на понеділок”, то саме час завантажити BetterMe. Це цілий комплекс для занять спортом та підтримання здорового способу життя. Сюди входять, зокрема, BetterMe: Weight Loss Workouts (для схуднення), BetterMen: Workout Trainer (тренування і вправи), BetterMe: Calm, Sleep, Meditate (медитація, здоровий сон, контроль емоцій), BetterMe: Yoga (йога), BetterMe: Walking (спортивна ходьба для схуднення) та BetterMe: Weigth Loss Running (біг для схуднення).

Після реєстрації у додатку вам необхідно буде вказати свій зріст, наявну вагу, бажану вагу, переваги у їжі та фізичну форму. На основі всіх цих даних програма підбирає індивідуальні тренування.

BetterMe є безкоштовним, але після введення даних – запросить підписку. До того ж, додаток є англомовним.

Ліки Контроль – база препаратів

застосунок Ліки Контроль

Ця програма дуже корисна, адже є базою зареєстрованих ліків в Україні та інструкції до них. Додаток допомагає перевірити чи входять потрібні вам ліки до Нацпереліку, які препарати є у серії заборонених у продажу, а також містить офіційні інструкції до застосування.

Завдяки програмі ви зможете вберегтися від підробок, адже вона показує, як виглядає справжня упаковка, яке має бути маркування, а також який вигляд має фальсифікат. Завантажити Ліки Контроль можна, як для iOS, так і для Android-пристроїв.

Сортуй разом з “Сортуй”

українські застосунки Сортуй

Давно думаєте про те, як поводитись з відходами? У цьому вам допоможе і позбавить довгих роздумів біля контейнерів додаток Сортуй. Цей еко-додаток визначає тип сміття, розповідає, як підготувати відходи до переробки та знаходить найближчу станцію сортування на інтерактивній карті.

Тут є різні категорії сміття, і програма підказує, куди його можна віддати, чи переробляється він, чи відразу відправиться на звалище. Також Сортуй сповіщатиме вас про новини, щодо збору вторсировини. Зараз додатком можуть користуватись жителі Києва, Харкова, Львова, Миколаєва та ще кількох міст, а завантажити можна як в App Store, так  і Google Play.

RestYou – економить час у кафе

застосунок RestYou

Як часто нам не хочеться витрачати свій час на очікування їжі в закладі. На такий випадок українці створили незамінного помічника для всіх – RestYou.

Тут можна за одну хвилину забронювати столик і одразу зробити замовлення. Понад те, RestYou позбавляє вас необхідності чекати спочатку на готову страву, а потім – на рахунок. Завдяки додатку можна переглянути меню закладу, обрати страви до смаку та оплатити карткою.

RestYou вже співпрацює з понад  200 найпопулярнішими закладами Києва, Незабаром сервіс запрацює також у Львові, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі, Рівному, Івано-Франківську, Вінниці та Харкові.

Costless купуйте дешеві продукти

застосунок Costless

Часто ми купуємо продукти в одному магазині, а потім сусідка каже, що у іншому це дешевше. Щоб допомогти користувачеві купувати товар за найбільш вигідною ціною українські розробники створили додаток Costless.

Це сервіс порівняння цін на продукти та інші товари в магазинах України. Також ви можете відсканувати штрих-код товару, дізнатись, скільки він коштуватиме, а також є карта найближчих магазинів та супермаркетів.

Додаток допоможе розібратись, чи вигідну знижку пропонує магазин. Крім того, Costless має свій блог, де можна дізнатись про новинки на ринку. 

АБУК – перша українська аудіокнигарня

застосунок АБУК

Якщо немає часу на читання книг, то на допомогу прийде перша українська аудіокнигарня АБУК. У додатку можна придбати більше 100 книг, начитаних не лише професійними акторами, а й самими авторами.

У каталозі є детективи, бойовики, дитяча література, еротика, зарубіжна література та багато інших жанрів. Аудіокниги переважно українські та українською мовою, проте є і зарубіжні письменники.  Ціна за книгу варіюється від 55 до 135 грн.

Додаток працює і для Android, і для iOS. АБУК має власний плеєр та повністю захищений контент від піратства. Слухати книги можна тільки через додаток, але як онлайн, так і оффлайн. До речі, детальніше про українську аудіокнигарню можна прочитати тут. 

З Playseek самотність позаду

Застосунок Playseek

Playseek – мобільний додаток, що допоможе в один “клік” зібрати друзів, аби побігати у футбол або знайти спаринг-партнера, наприклад, для гри в теніс.

Крім того, сервіс відображує міську спортивну інфраструктуру: стадіони, майданчики, розклад тренувань. Іноді бігати поодинці нудно. Натомість, удвох або компанією займатися спортом завжди веселіше.

У додатку є дві вкладки – події та місця. За вашою геолокацією Playseek знайде найближчі майданчики. Можна підібрати подію за рівнем гравців, вартості майданчика і датою проведення. У додатку, окрім запропонованих, можна створити й власну спортивну подію.

На сьогодні сервіс уже працює в Києві, і безкоштовно доступний на версіях мобільної операційної системи Android та iOS.

Tomato – помічник у новому місті

Застосунок Tomato

Часто ми приїжджаємо у нове місто і не знаємо, куди сходити поїсти. Та і у своєму місті хіба вивчиш всі заклади? Завдяки додатку Tomato ви зможете знайти ресторан чи кафе на будь-який смак. Вводите в пошуку своє місто –  і вуаля – список найближчих, найпопулярніших і найновіших місць перед вами.

Також ви можете вказати бажану кухню, тип закладу, послуги та привід відвідування. Всього каталог додатку нараховує майже 9 тисяч закладів у 56 містах.

До того ж, у додатку постійно з’являють новини про те, куди піти на ці вихідні в тому чи іншому місті. 

Суспільство

У “Київ Мілітарі Хаб” відкрили безоплатний спортзал для реабілізації ветеранів

Опубліковано

У Києві відкрили новий спортивний комплекс для військовослужбовців та ветеранів, оснащений сучасними тренажерами для реабілітації. В ньому їм надається можливість безоплатно займатися фізичними вправами.

Про це повідомили на офіційній сторінці “Київ Мілітарі Хаб” у фейсбуці.

фото: Київ Мілітарі Хаб

Про спортзал

У ньому можна безоплатно займатися на сучасних реабілітаційних тренажерах. Тренування доступні для військових з ампутаціями кінцівок, а також для тих, хто користується кріслом колісним.

Читати також: На Київщині міжнародні партнери відновили понад 9 тисяч об’єктів: як скористатися програмою

Є можливість проводити заняття самостійно або з реабілітологом. Перше заняття для відвідувачів провів український атлет і телеведучий, президент Федерації стронгмену України Сергій Конюшок.

Адреса: вул. Бастіонна, 11.

Графік роботи: понеділок-п’ятниця – з 09:00 до 18:00, субота – з 08:00 до 19:00.

Гроші на облаштування залу передав благодійник з Нідерландів, який побажав залишитись анонімним.

Також ми повідомляли, що Мінкульт розпочав короткотривалі гранти: як вони працюють та як подати заявку.

Фото: Київ Мілітарі Хаб

Читати далі

Суспільство

Саша Махов. Історія журналіста і воїна з Луганська

Опубліковано

Нерідко ми ходимо по вулицях і навіть не замислюємося, хто ці люди, на честь яких вони названі? Через роки насаджування російської культури та історії кожен українець знає, хто такий Лєнін, Пушкін і Щорс, імена яких носили, а деколи досі носять вулиці майже в кожному населеному пункті України. А хто такий Болбочан, чи чим була відома Теліга, чи ким були Махов із Ратушним, на жаль, досі відомо далеко не всім.

Але саме вони є справжніми героями України, які, на відміну від вищезгаданих катів і чужинців, справді заслуговують на свою честь. І саме заради того, щоб розповідати українцям про достойних, але недостатньо відомих синів і доньок України, чиї імена носять вулиці наших міст, ШоТам та “Стріткод” розпочинають спільний проект “Незламні назавжди”! І наш перший випуск про Олександра Махова, чиєю прізвищем з 2022 року названо вулицю та станцію трамвая у Києві.

Сюжети “Незламні назавжди” будуть використані на “Уроках незламності” – всеукраїнському освітньому проекті для школярів, розробленому ГО “Історична платформа” спільно з Освіторією.

Історія Саши Махова

Вихованець луганської “Зорі”, підкорювач гір, марафонець та висвітлювач миротворчих місій України! І це лише маленька частина історії Сашка Махова, який поклав своє життя за Україну.

Початок карʼєри

Він народився в Луганську у 1986-му, зростав у зросійщеному оточенні та говорив російською. 3 дитинства захопився футболом, навчався у дитячо-юнацькій спортивній школі “Зоря”. Але за фах обрав саме журналістику: як репортер зростав на телеканалах Луганська. А згодом продовжив карʼєру і на центральних телеканалах: “Україна”, “Україна 24” та “ДІМ”.

Окупація рідного міста

Ті, хто знав Махова до 2014, запам’ятали його скромним, в окулярах і костюмі з краваткою. Та початок війни в Україні і окупація росіянами рідного Луганська кардинально його змінили… Прапор та шарф “Зорі” лишився в офісі, а окуляри пізніше розібʼють – на акції проросійських активістів. 3 початком російської агресії Сашко як український журналіст був змушений покинути Луганськ.

3 2015 Олександр їздив репортером на фронт, висвітлював події в зоні бойових дій. І в якийсь момент вирішив, що інформаційного поля бою для нього замало. У тому ж 2015 взяв до рук зброю і в лавах 57-ої бригади пішов бити ворога. Воював під Горлівкою. Спочатку був навідником зенітної установки, потім – кулеметником.

“Живи на повну”

Після демобілізації повернувся в журналістику, але продовжував їздити на схід. Так він був ближче до дому. Разом з цим Саша став цінувати кожен день і втілювати власні мрії: купив кеди Converse і перше в житті пальто, здолав Чорногірський хребет та стрибнув із парашутом!

Махов часто писав, що війна навчила його брати від життя максимум. І він це робив! В 2017 році як спецкор побував в Антарктиді разом з українською експедицією. А це теж він – єдиний журналіст у літаку, що евакуював українців із китайського Уханя – осередку пандемії!

За пів року до повномашстабної війни Сашко відправився як спецкор до Республіки Конго. Робив репортаж про український миротворчий контингент у найбіднішій країні світу.

Читати також: На Київщині міжнародні партнери відновили понад 9 тисяч об’єктів: як скористатися програмою

Повномасштабне вторгнення

А 24 лютого 2022 просто з редакції пішов до військкомату й став до лав 95 десантно-штурмової. Між боями Сашко зробив пропозицію коханій Анастасії. Це був його 36-й День народження.

“У мене, на жаль, немає зараз обручки для тебе, але є кільце від гранати. Я хочу, щоб ти стала моєю дружиною. Виходь за мене”, – промовив він на відеозверненні.

Смертельне поранення

Кохана погодилася. А через три тижні Сашко отримав смертельне поранення… 4 травня біля села Довгеньке, де Сашко освідчився коханій, він пішов із життя. Сашка поховали у Києві, посмертно нагородивши Орденом “За мужність” III ступеня.

А віднедавна в столиці зʼявилася вулиця, що носить імʼя Олександра Махова. А на ній – інтерактивна табличка проєкту “Стріткод”, який розповідає, на честь кого названі наші вулиці. Достатньо лише навести камеру на QR-код та перейти за посиланням.

Про проєкт

“Стріткод” вже розмістив 81 табличку в Києві, незабаром зʼявляться ще 50, а попереду тисячі по всій Україні!

За своє життя Сашко говорив: “Якщо і вмирати, то тільки героєм на полі бою”. Так і сталося.

У Махова залишився син Владислав від першого шлюбу. Який обовʼязково побуває на площі імені тата в його рідному звільненому Луганську!

Нагадаємо, що Бельгія виділить €200 млн та ракети ППО для України.

Також ми повідомляли, що на книжковому ярмарку в Буенос-Айресі представили український стенд.

Читати далі

Суспільство

На Київщині міжнародні партнери відновили понад 9 тисяч об’єктів: як скористатися програмою

Опубліковано

У області наразі відновлено понад 17,5 тисяч об’єктів. Близько 9 тисяч із них – за сприяння міжнародних партнерів та фондів.

Про це повідомив перший заступник голови КОДА Микола Бойко.

Зокрема, Фонд GEM частково відновив майже 1 100 об’єктів, УВКБ ООН — 2 800 об’єктів, БФ КАРІТАС — майже 3 500 об’єктів.

Відновлення області триває і за програмою єВідновлення:

Читайте також: У Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство: що варто знати

  • 1 етап – надання грошової компенсації на проведення поточних та капітальних ремонтів. Погоджено майже 10 900 заявок на 1 млрд 344 млн грн.
  • 2 етап – сертифікати на купівлю житла. Погоджено 1 595 заявок на близько 4 млрд 685 млн грн.
  • 3 етап – компенсація на будівництво нового житла замість зруйнованого. Погоджено 415 заявок на понад 1 млрд 231 млн грн.

Робоча група «Прозорість та підзвітність» перевіряє тендерні закупівлі районів та громад Київщини, виїжджає на об’єкти будівництва та проводить наради. Кожна гривня має йти за призначенням.

Нагадаємо, естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів.

Фото: єВідновлення

Читати далі