Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Львівських архітекторів номінували на світову премію Building of the Year 2022

Опубліковано

Львівська студія дизайну та архітектури O.M.Shumelda номінована на премію ArchDaily Building of the Year 2022 в категорії Cultural Architecture за проєкт культурного центру «РадіоГараж».

Про це повідомили у міській раді Львова.

ArchDaily засноване у 2008 році у Нью-Йорку як джерело безперервної інформації для архітекторів. Це найпопулярніший у світі портал про архітектуру, щомісяця його відвідують 13,6 млн унікальних користувачів.

Проголосувати за українців можна за посиланням.

Влітку у Львові відкрили міждисциплінарний простір «РадіоГараж», в основі якого лежить звук, мистецтво та технології. Новий медіа-мистецький осередок було облаштовано у приміщенні старого гаражу на першому поверсі в історичному будинку Львівського радіо (вул. Князя Романа, 6). У цьому просторі об’єднане навчання, експерименти, дослідження і дискусія на межі мистецтва, науки, технологій та акустики.

Про «РадіоГараж»

«РадіоГараж» – це складова частина музею Львівського радіо. У цьому просторі концентруватиметься навчання, експерименти, дослідження і дискусія на межі мистецтва, науки, технологій та акустики.

У 2020 році розпочалися роботи із відновлення, консервації, розробки нової концепції, дизайну і ремонтні роботи у просторі «РадіоГаражу». Цей простір є місцем для відкритих публічних подій, експериментальної галереї-лабораторії, яка, крім традиційних форм та жанрів мистецтва, має особливий фокус – мистецтво нових технологій, а саме радіо-мистецтво, звукове мистецтво, інтерактивні медіа та інше.

Читайте такожЗі сцени – на війну, з війни – на сцену. Актор Олег Шульга про театр, кіно та реабілітацію українських бійців через вистави.

Складовою простору «РадіоГаражу» є галерея-лабораторія для роботи із звуком. У цьому просторі планують до прослуховування твори звукових мистецтв як академічного музичного мистецтва, так і експериментального.

Важливим для проекту є також зміщення фокусу з візуального сприйняття до таких чуттів, як звук і дотик. Це буде простір для навчання і практикування, для складання пристроїв, які працюють з радіохвилями.

Для відкриття простору було проведено реставрацію вхідних брам з вул. Князя Романа та з вул. О. Нижанківського, які перебували у занедбаному стані, відреставровано старовинні металеві сходи та перила з першого поверху до підвалу. Також було відреставровано саме приміщення, в якому виявлено орнаментальні розписи на стінах та залишки підлоги зі скляних блоків відомої фірми «Luxfer». Для збереження історії виготовлення таких скляних віконечок (люксферів) було замовлено у львівського художника Олеся Дзиндри та встановлено з вул. Князя Романа для потрапляння та заломлення денного світла у підвал «РадіоГаражу». На всі ці роботи та закупівлю необхідного обладнання з міського бюджету було скеровано 2,8 млн грн.

Нагадаємо, Україна здобула Гран-прі на театральному фестивалі в Єгипті.

Як ми повідомляли раніше, фільм українського режисера Олега Сенцова «Носоріг» переміг на фестивалі у Швеції.

Фото: city-adm.lviv.ua.

Суспільство

Українську вчительку врятували з окупації після чотирьох років полону: спецоперація ГУР

Опубліковано

Учителька фізики та математики Наталія Шило провела чотири роки в полоні на окупованих територіях. Завдяки спецоперації Головного управління розвідки жінку вдалося повернути на підконтрольну територію України.

Про це повідомили в ГУР МО за матеріалом «Ми — Україна».

Російські окупанти затримали Наталію у 2021 році, коли вона прямувала до хворої матері в Горлівку. Жінку звинуватили у шпигунстві та утримували в тюрмі без права на виїзд. Увесь цей час Наталія залишалася в камері з іншими жінками, які також стали жертвами репресій.

«2216 ― це камера “політичних”. Коли я потрапила в ту камеру, Наталя вже там була. Дуже позитивна жінка. Вчителька математики й фізики, розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивились крізь ту решітку», — розповіла Юлія, яка зустріла Наталію на вокзалі в Києві.

Читайте також: У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)

Урешті Наталію звільнили з в’язниці, але заборонили виїзд. Тоді українська розвідка почала готувати план евакуації. Представниця ГУР МО України Гайде Різаєва розповіла:

«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися».

На київському вокзалі Наталію зустріли подруги, з якими вона пройшла полон. Деталі порятунку української вчительки ГУР не розголошує.

Нагадаємо, що UNITED24 зібрали 23 тисячі доларів завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя.

Фото обкладинки: ютуб-канал «Ми — Україна»

Читати далі

Суспільство

В Україну повернулася річна антарктична експедиція: їхні наукові досягнення (ФОТО)

Опубліковано

29-та Українська антарктична експедиція завершила свою річну місію на станції «Академік Вернадський» та 4 квітня 2025 року повернулася до Києва. Полярники працювали над дослідженнями у сферах геофізики, метеорології та біології.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Унікальні дослідження науковців

Разом із зимівниками додому повернулися й учасники сезонної експедиції, які працювали на станції від кількох тижнів до кількох місяців. Українські науковці провели низку нових досліджень, серед яких:

  • вперше запустили аргобуї для вивчення Південного океану (проєкт OCEAN ICE, «Горизонт Європа»);
  • вперше здійснили одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та судна «Ноосфера»;
  • вперше відібрали зразки талої льодовикової води для аналізу на мікропластик.

Повернення додому

Експедиція провела два тижні у дорозі. Спершу судно «Ноосфера» доставило команду з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, перетнувши бурхливу протоку Дрейка. Потім команда дісталася Варшави кількома літаками, а звідти — автобусом до України.

«Найщемнішим моментом була зустріч лікарки 29-ї УАЕ Іванни Котурбаш та її чоловіка Романа — він служить військовим анестезіологом на фронті. Перед від’їздом Іванки в Антарктику Роман навіть не зміг її провести, адже був дуже потрібен в госпіталі в Кураховому. Тож моменту обійняти одне одного кохані чекали понад рік», — написали в НАНЦ.

В Україну повернувся і Юрій Лишенко, який відправився у сезонну антарктичну експедицію після того, як отримав тяжке поранення на фронті. Чоловік пережив ампутацію та навчився ходити на протезі.

Нагадаємо, у березні на «Вернадському» відбулася перезмінка річних експедицій. Тепер на станції працює команда 30-ї УАЕ.

Раніше ми писали, що латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» призначила до Великодня додатковий потяг Київ – Львів – Київ

Опубліковано

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.

Про це повідомили в УЗ.

18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:

  • відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
  • зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.

Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.

Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес1 день тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство3 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство4 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології1 тиждень тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...