Суспільство
Львівська меблева компанія генерує електроенергію з відходів виробництва
Львівська меблева компанія «Мебель‐Сервіс» генерує електроенергію з відходів від власного виробництва. Обсягів енергії достатньо, аби забезпечити не лише потреби компанії, а й тисячі українських родин.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Біоенергетичної Асоціації України.
«Підприємство не тільки є енергонезалежним, а й реалізує надлишки виробленої енергії в загальну електромережу країни. Щодоби спалюється 110 тонн тріски і продукується 52 тис. кВт/год. електроенергії, з яких в електромережу потрапляє 45 – 47 тис. кВт/год, решта йде на внутрішні потреби», – йдеться в дописі.
Таких обсягів енергії достатньо, щоб забезпечити потреби 8 тисяч домогосподарств, тобто життєдіяльність містечка на 10–13 тисяч населення.
«Усі процеси на станції є автоматизованими та управляються програмою. Функціонування біоТЕЦ забезпечують 14 працівників, які обслуговують станцію. Це перша на Львівщині біоТЕЦ, що працює на відходах від меблевого виробництва (деревній трісці)», – зазначили в Біоенергетичній Асоціації.
Як це вдалося
Компанія мала у своєму розпорядженні територію, де були встановлені лінії деревообробки. Там знайшлося вільних від забудови 2 гектари землі саме для розміщення біоТЕЦ. Оскільки тут уже було виробництво, то існувала вся необхідна енергетична інфраструктура. Місцерозташування прекрасне, оскільки значна частина палива для ТЕЦ виробляється поруч.
В Україну з Австрії були поставлені топка, паровий котел, пароперегрівач, економайзер та конденсатор турбіни, а також інше обладнання. Реалізувала проєкт австрійська компанія ICS ENERGIETECHNIK, що спеціалізується на розробці та встановленні систем виробництва тепла та електроенергії з біомаси. Будівництво тривало близько року, а запуск проєкту відбувся ще влітку 2018 року.
Нагадаємо, у Тернополі офіційно відкрили першу в Україні інноваційну сонячну енергетичну систему Smartflower.
Крім того, у Харківській області відкрили нову газову свердловину, що забезпечує видобуток 120 тис. куб. м газу на добу.
Фото: facebook.com/uabio.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі