

Економіка і бізнес
Львівська компанія виграла ґрант ЄБРР на кліматичні інновації
Львівська компанія виграла грант ЄБРР на кліматичні інновації. 46 тисяч євро «Компанія Ензим» використає на роботи в рамках четвертої черги модернізації власних очисних споруд.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
Зазначається, що очисні споруди збудували у 2004 році, з того часу відбулося три масштабні реконструкції.
Роботи в рамках четвертої черги дозволять підприємству підготуватись до розширення ферментаційних потужностей, а також зменшити концентрацію кальцію після першої (анаеробної) стадії біологічного очищення стічних вод.
«Ми реконструюємо існуючий реактор видалення кальцію T-500. А також додаємо ще один етап декальцинації – встановимо новий пелетний реактор-кристалізатор, який перетворює залишковий кальцій на гранули (пелети), що в сумі збільшить ефективність вилучення кальцію з 30 до 75-80%», – коментує майстер дільниці з очищення стічних вод «Компанії Ензим» Сергій Басараб.
Читайте також: Виходимо на протести та фільмуємо викиди. Як на Донбасі борються з проблемою забруднення повітря
Окрім покращення якості стічної води, яка з очисних споруд компанії надходить до міського каналізаційного колектора, проект має ще низку переваг у збереженні довкілля та природних ресурсів.
Зокрема:
- завдяки тому, що в пелетному реакторі карбонат іони зв’язуватимуться у вигляді гранул карбонату кальцію, що дозволить виводити з циклу вуглецю близько 320 т вуглекислого газу на рік;
- підприємство зможе отримувати більше біогазу – до 13 тисяч кубометрів на добу, що дозволить повністю відмовитись від споживання природного газу, а потенційно — ще й перетворювати на електроенергію надлишок біогазу;
- гранули з пелетного реактора можна буде використовувати при виробництві будівельних матеріалів як заміну піску, видобуток якого негативно впливає на природу;
- зменшиться використання хімічних реагентів на всіх етапах очищення стічних вод.
«Цей проект досить унікальний – використання пелетного реактора для декальцинації стічних вод дріжджового виробництва планується реалізувати вперше в світі. Проте також і дороговартісний – загалом компанія інвестує в нього близько 22 мільйонів гривень. Грантове фінансування від ЄС та ЄБРР дозволить покрити витрати на розробку робочого проекту, систему автоматизованого керування та пусконалагоджувальні роботи», – зазначає Сергій Басараб.
Читайте також: Як «Мануфактура ГаражКрафт» рятує Донбас від пластику? (ВІДЕО)
На підприємстві вже стартують роботи із реконструкції реактора Т-500. Для моделювання оптимального конструктиву пелетного реактора залучили спеціалізовану бельгійську компанію «AM-Team», яка має значний досвід у цій галузі.
На виході прагнуть отримати достатньо очищену воду, яка не буде негативно впливати на навколишнє природнє середовище. Саме тому і розробили нову стадію декальцинації.
Довідка
ПрАТ «Компанія Ензим» — міжнародне біотехнологічне підприємство, лідер українського ринку серед виробників хлібопекарських дріжджів (понад 50%). Компанія виготовляє дріжджі для домашнього та професійного хлібопечення, хлібопекарські та кондитерські суміші, спеціальні дріжджі для виготовлення алкогольних напоїв, натуральні кормові добавки для свійських тварин, дріжджові пластівці та екстракти.
Нагадаємо, ЄБРР дасть українській компанії кредит на будівництво заводу у Львові.
Як ми повідомляли раніше, Україна підписала Угоду з ЄБРР на залучення €63 млн для Укрпошти.
Головне фото: city-adm.lviv.ua.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay