

Економіка і бізнес
Львів заробив мільярд гривень на малій приватизації комунального майна
Львів став першим містом в Україні, яке заробило мільярд гривень для бюджету на малій приватизації у Прозорро.Продажі.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
Зазначається, що упродовж п’яти років — із серпня 2018 року до травня 2023 року — міська влада організувала 365 успішних онлайн-аукціонів з малої приватизації. Середня конкуренція на торгах становила майже троє учасників, а ціна за підсумками е-аукціонів зросла майже вдвічі.
Наголошується, що такий результат – приклад того, які можливості має приватизація через державну електронну торгову систему Прозорро.Продажі.
Найбільше зростання ціни
Найбільше зростання ціни – у понад 6 разів, відбулося на торгах з приватизації котельні площею 740,6 кв. м: її реалізували за понад 24 млн грн, а конкуренція – аж 10 учасників.
Приміщення, які виставляють на аукціон, дуже різні за площею, місцем розташуванням, функціоналом.
Читайте також: Навіщо продавати державні порти? А заводи? Хіба це не зрада? 15 наївних питань про приватизацію. Відповідає ФДМУ
До прикладу, нові власники можуть облаштувати як магазини чи заклади харчування, ініціативи соціального спрямування, як от шоу-рум «Lady Di» – інклюзивне ательє.
Найдорожчий лот
Найдорожчим лотом для Львова виявилося нежитлове приміщення у центрі міста, площею понад 945 кв.м, яке продали за 116 млн. грн.
Найактивніше у Львові змагалися за нежитлове приміщення 1-го поверху, площею 88,2 кв.м: учасниками стали 18 людей, які, завдяки конкуренції, підвищили стартову ціну з 1,8 до 5,5 млн грн.
Загалом торік міський бюджет Львова отримав 56 млн грн від приватизації приміщень у Прозорро.Продажі, а цього року – уже 64,9 млн грн.
Загалом за час повномасштабної війни онлайн-аукціони з приватизації державного та комунального майна допомогли заробити до бюджетів різних рівнів понад 2,4 млрд гривень.
Прозорро.Продажі – акціонерне товариство, 100% акцій якого знаходяться у державній власності в особі Міністерства економіки України.
Нагадаємо, Фонд держмайна за перший квартал заробив рекордну суму для держбюджету.
Раніше ми повідомляли, що дослідний завод на Миколаївщині приватизували на онлайн-аукціоні за 23 млн грн.
Фото: city-adm.lviv.ua.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay