Суспільство
Люксембург визнав Голодомор 1932-33 рр. геноцидом українського народу
Палата депутатів Люксембургу ухвалила резолюцію щодо визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українсього народу.
Про це повідомили на сайті парламенту Люксембургу у вівторок, 13 червня.
«Сьогодні на сесії депутати схвалили постанову, якою палата визнає Голодомор в Україні 30-х років геноцидом», – йдеться у повідомленні парламенту Люксембургу у твітері.
Дивіться відео: Як американка українського походження розповіла світові про Голодомор (ВІДЕО)
D’Deputéiert hunn haut an der Sëtzung eng Resolutioun ugeholl, woumadder d’Chamber d’Hongersnout «Holodomor» an der Ukrain an den 30iger Joren als Genozid consideréiert. Gesitt déi ganz Seance am Replay op https://t.co/ZjYIqhvRcC pic.twitter.com/A1Cv5iyQAp
— Chambre des Députés (@ChambreLux) June 13, 2023
На рішення депутатів Люксембургу відреагував глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Я вітаю історичне голосування Палати депутатів Люксембургу за визнання сталінського Голодомору 1932-1933 років геноцидом проти українців. Цей крок вшановує мільйони жертв і відновлює історичну справедливість. Міжнародне визнання Голодомору-геноциду продовжує зростати», — написав міністр Кулеба.
Визнання Голодомору геноцидом
Відзначимо, що Естонія першою з країн визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом проти українського народу. Це сталося в 1993-му. Тоді естонський парламент засудив комуністичний режим і вшанував пам’ять українців, які стали жертвами цієї трагедії.
Уже майже три десятки держав офіційно засудили більшовицький режим за скоєний злочин. Вісім країн зробили це у перший рік повномасштабної війни.
Зокрема парламенти таких цивілізованих країн, як Великої Британії, Словенії, Бельгії, Ірландії, Румунії, Молдови, Чехії, Німеччини, Ісландії, Франції, Болгарії визнали Голодомор геноцидом українського народу.
Нагадаємо, у листопаді 2006 року Верховна рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», який трактує події 1932-1933 років як геноцид українського народу.
Також ми повідомляли, що парламент Великої Британії під час дебатів 25 травня визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.
Фото: facebook.com/HolodomorMuseum.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі