Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Люк Скайвокер» оголосив збір на 10 дронів-розвідників для ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

Легендарний американський актор Марк Гемілл, який виконав роль Люка Скайвокера у «Зоряних війнах», розпочав збір на дрони для ЗСУ.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Зазначається, що як амбасадор United24 Гемілл планує придбати 10 дронів-розвідників RQ-35 Heidrun данського виробництва.

«Завдяки цим дронам українські захисники розвідуватимуть позиції ворогів, не наражаючи себе на небезпеку. А ще надійна радіосистема RQ-35 Heidrun здатна протистояти радіоелектронній боротьбі росіян», – розповів міністр.

Читайте також: Розбитися на третій хвилині – нормально. Але не завжди. Хто навчає бійців ЗСУ керувати безпілотниками

Федоров нагадав, що такі 25 дронів ще навесні доставили на передову, де вони показали свою ефективність.

Очікується, що 10 нових безпілотників допоможуть врятувати тисячі життів. Підтримати збір можна за цим посиланням.

Про БПЛА

RQ-35 Heidrun — це перевірений у бойових умовах міні-дрон з фіксованим крилом для розвідувальних місій на малих висотах. З радіусом дії до 30 кілометрів живого відео він ідеально підходить для збору даних датчиків у реальному часі з будь-якої критично важливої ​​зони, не наражаючи оператора дрона на небезпеку прямого вогню.

Міні-БПЛА RQ-35 Heidrun дуже мобільний і може швидко розгортатися в польових умовах або в міських умовах. Він керується простим у використанні сенсорним додатком інтерфейсу користувача.

Довідка

Армія дронів – це комплексна програма, у межах якої закуповуються дрони, проводиться ремонт БПЛА та навчання операторів. Наразі військові системно навчаються пілотувати дронами в двох школах – «Дронаріум» та «Боривітер», незабаром до них долучаться ще 10 шкіл для операторів.

Нагадаємо, ЗСУ отримають 11 безпілотників PUMA-LE.

Фото: u24.gov.ua/uk/dronation.

Суспільство

Як створити електронний кабінет для магістратури: стартувала реєстація

Опубліковано

З 1 липня розпочинається важлива стадія для тих, хто мріє про навчання у магістратурі — реєстрація електронних кабінетів та завантаження необхідних документів. Процес реєстрації вимагає від вступників уважності та певних дій.

Про це повідомляє «Освіта».

Для початку, вступник повинен увійти на відповідну сторінку системи подання заяв у електронній формі та створити свій електронний кабінет. Важливо врахувати, що при реєстрації не можна використовувати електронні адреси, які належать заблокованим сервісам, наприклад, mail.ru чи yandex.ru.

Під час реєстрації вступник має вказати:

  • Адресу електронної пошти, яка стане логіном для входу.
  • Пароль для входу до особистого електронного кабінету.
  • Номер, пін-код і рік отримання екзаменаційного листка, який був використаний під час реєстрації на єдиний вступний іспит (ЄВІ) або єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ).
  • Серію та номер документа про здобутий ступінь вищої освіти або освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста.

Якщо відсутній екзаменаційний листок, необхідно вказати дані документа, що посвідчує особу, або реєстраційний номер облікової картки платника податків для додаткової ідентифікації.

Читати також: McDonald’s відкрив перший ресторан в Чернівцях

Після реєстрації на вказану електронну адресу прийде лист для активації доступу до електронного кабінету, який треба активувати протягом 15 хвилин. Після активації вступник повинен завантажити наступну інформацію:

  • Контактний номер телефону у форматі +380 або телефон у форматі країни, де знаходиться вступник.
  • Кольорову фотокартку розміром 3х4 см у форматі JPG (JPEG) з максимальним розміром файлу 1 Мб.
  • Інформацію про сертифікати ЄФІ/ЄФВВ або їх відсутність.
  • Документи про освіту з відображенням серії, номера та дати видачі.

Зверніть увагу, що після подання першої заяви будь-які зміни до електронного кабінету вже буде неможливо внести. Прийом заяв та документів триватиме з 1 серпня до 18:00 22 серпня 2024 року. Особисті електронні кабінети вступників будуть активними протягом всієї вступної кампанії до 31 жовтня 2024 року.

Нагадаємо, що в Київському зоопарку побудували нову домівку для врятованих фазанів та папуг: фото.

Фото: Київський інститут бізнесу та технологій.

Читати далі

Суспільство

Українські військові знищили два російських «Гради» за допомогою ударних FPV-дронів (ВІДЕО)

Опубліковано

Українські військові успішно знищили дві російські 122-мм реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) «Град» за допомогою ударних FPV-дронів. Ці операції були проведені на різних ділянках фронту, а відеозаписи результатів бойової роботи опублікували бійці.

Про це повідомляє підрозділ «Роніни» 65-ї механізованої бригади.

Знищення РСЗВ «Град» на запорізькому напрямку

Незважаючи на те, що пакет напрямних був захищений «мангалом», пряме влучання безпілотника призвело до детонації боєкомплекту. Потужний вибух можна було бачити на великій відстані. За інформацією оглядачів, які відстежують перебіг бойових дій, ворожа реактивна система була виявлена і знищена у селі Солодка Балка на тимчасово окупованій території Запорізької області.

Читати також: Лікарі вилікували аномально великі пальці дівчинки (ВІДЕО)

Успіх на Донеччині

Другу російську РСЗВ «Град» знищили воїни підрозділу Strike Drone Company 47-ї окремої механізованої бригади на Донеччині. Ця операція також була зафіксована на відео, яке демонструє майстерність операторів дронів-камікадзе у знищенні ворожої техніки.

Нагадаємо, що у застосунку «Резерв+» готуються нові сервіси: рекрутинг, ВЛК та навчальні матеріали.

Фото: підрозділ «Роніни» 65-ї механізованої бригади.

Читати далі

Суспільство

Біля Макарова відбудували притулок, що майже знищили росіяни. Тепер тут живуть котики з прифронту

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про відбудову громад.
Чому ми його робимо?

Це українці, які після початку повномасштабної війни потрапили під російську окупацію та були звільнені ЗСУ. Місцева влада, мешканці та волонтери діляться досвідом відновлення. Ці рішення жителі все ще окупованих міст та сіл можуть застосувати після звільнення, аби подолати наслідки окупації.

Цей притулок для тварин на Київщині постраждав від авіанальотів та артобстрілів щонайменше п’ять разів. У березні 2022 року, коли росіяни скинули авіабомби, тут почалася пожежа. Тоді керівники притулку Олександр Росієць і Христина Сафарян взялися рятувати тварин з вогню та відчиняти вольєри. Чотирилапі вистрибували та тікали, але одна з бомб потрапила прямісінько в котобудинки близько 300 котів загинуло. 

Та російські атаки не змусили зоозахисників припинити роботу. Навпаки зараз у прихистку живе понад тисяча тварин, серед них ті, яких привезли з Бахмута, Краматорська й Харківської області. Притулок не тільки відбудували, а й звели поблизу ветеринарний комплекс, операційну, а також інфекційне, терапевтичне й реабілітаційне відділення. Ось як їм це вдалося.

Козлик Боря був з характером

Приватний притулок «Бест Френдз» розташований у селі Фасова Макарівського району. Його у 2014 році заснувала Галина Онопрієнко на базі громадської організації «Зооцентр “Ковчег”». Дім для тварин благодійниця збудувала за власні кошти. 

Відтоді в притулок звозили всіх безхатніх тварин, яких знаходили. Деякі з них потрапляли сюди травмованими, наприклад, після того, як їх збило авто. Так тут мешкали собаки та коти, коні та поні, вовки, лисиці, єнотовидні собаки, навіть лелеки та ворони.

«Одного разу Галина їхала селом, а чоловік тягнув козлика, щоб зарізати. Вона викупила козлика Борю та запхнула його на переднє сидіння авто. Коли приїхала, каже: “Я козлика привезла”. Відчинила двері, а Борька як вискочить, як пожене всіх робітників по притулку. Хто на дерево, хто на вольєр заліз», — згадує Христина, що керує притулком з 2017 року. 

Білий козлик стоїть на зеленому подвір'ї
Козлик Боря був зіркою притулку — його часто фотографували відвідувачі. Фото: Timur Kabanov

Борька прожив у притулку цілих 5 років разом з іншими тваринами, яких зібралося  понад 1300. Та у 2022 році він загинув від російських снарядів. 

Під обстрілами та майже відрізані від світу 

Росіяни частково окупували Макарівську громаду вже на третій день вторгнення. Аби тварини не залишилися без їжі, адже за Макарів точилися бої, працівники притулку їздили в сусідні міста Фастів і Білу Церкву. Там скуповували все, що могли. 

Обстріли та руйнування притулка для тварин
Притулок для тварин на початку повномасштабної війни обстрілювали щонайменше 5 разів. Фото: «Бест Френдз» 

Олександр запевняє: у тварин було, що їсти. Та якщо від голоду їм чотирилапих вберегти вдалося, то від обстрілів ні. 

«1 березня, коли скинули авіабомбу, на території були 6 працівників і ми з Христиною. Почалася пожежа, рятувальники до притулку дістатися вже не могли. Котів багато постраждало, тому що їхні котобудинки розбило бомбами. Вони вистрибували. Це було жахливо», — згадує Олександр.

Коти лежать на своїх лежанках у притулку для тварин
Близько 300 котів загинуло на початку повномасштабного вторгнення від російських бомб. Фото: ШоТам

Уже за місяць ЗСУ звільнили громаду, й обстріли припинилися. Першим на допомогу з кормами приїхав волонтер Боліслав Козирецький. 

«Дуже багато людей і фондів тоді допомагали. Навіть не згадаємо назви всіх», — каже Христина. 

Люди пересилали Новою поштою їжу, до «Бест Френдз» почали приїжджати інші волонтери. Тоді приблизно 50 тварин забрали до Польщі.

Коробки з кормом для тварин біля входу у притулок
Допомога від людей і фондів те, на чому тримається притулок. Фото: «Бест Френдз» 

За 4 місяці збудували сучасний веткомплекс

Спочатку працівники власноруч взялися за ремонт вольєрів, адже через обстріли майже половина з них погоріла. Згодом доєднався фонд Happy Paw, що допоміг відновити вольєри, поставити паркан і котобудинки. 

«Великі склади, сучасну кухню та генераторну ми побудували за кошти людей, які робили нам перерахування. А це майже 800 000 гривень», — розповідає Христина.

Масштабну реконструкцію притулку почали в березні 2023 року. Кошти на відбудову надали в межах проєкту Tails Changes, який запустили фонд UAnimals і постачальник зоотоварів Suziria Group. Останній передав близько 2 мільйонів гривень — таку суму виділили на честь 30-річчя компанії. 

«Ми обрали Макарівський притулок для тварин, бо ситуація там була критичною. Ідея зробити ветеринарний комплекс виникла для того, аби тваринки, які приходять на територію притулку, отримували належну медичну допомогу», — ділиться очільниця департаменту комунікацій Suziria Group Анастасія Рудавка.

Дівчина тримає маленьку собаку чорного кольору та розмовляє з хлопцем у білій футболці
Анастасія Рудавка та працівники Suziria Group передали «Бест Френдз» майже 2 млн гривень. Фото: ШоТам

Веткомплекс поєднує в собі процедури вакцинації, стерилізації та загальний гігієнічний догляд. Його побудова вирішує одразу низку проблем, через які люди бояться адоптувати тварин з притулку. 

«Велика частина бар’єрів у людей пов’язана з острахом того, що тварина може бути хворою чи нестерилізованою, не мати певної вакцинації. Особливо, якщо йдеться про евакуйованих тварин з прифронтових регіонів», — зазначає Анастасія.

Проєкт реалізували за 4 місяці. Анастасія пишається: це дуже швидко в умовах тривог і блекаутів. Оздобленням притулку займалася компанія Kailas-V, яка створила в Україні понад 70 муралів (серед них — мурал «Свята Джавеліна» в Києві та мурал Тараса Шевченка в Харкові). 

Притулок для тварин, на стіні якого Kailas-V намалювали мурал
Мурал від Kailas-V у притулку на Київщині. Фото: «Бест Френдз».

Прийняли понад 200 котиків-переселенців

Одразу після того, як притулок для тварин почали відновлювати, тут стали приймати переселенців з прифронтових територій.

«Ці коти приїхали до нас із Сєвєродонецька, Луганська та Харкова. Вони були, як скелети, хворі. Зараз у хорошому стані — ми їх відгодували, стерилізували. Практично всіх чіпували. Можна приїжджати, вибирати собі», — говорить Олександр. 

Чоловік гладить руду кішку у притулку для тварин
Олександр у котодомі з тваринами-переселенцями. Фото: ШоТам

Зараз у притулку живе приблизно 700 собак, 300 котиків і кілька коней. Вихідними до них приїжджають волонтери з «Хвостатої банди», аби вигуляти. Також у «Бест Френдз» завжди вдячні за сухий корм для тварин, який приносять відвідувачі.

Ще в притулку досі будують вольєри, бо тварин стає все більше — близько сотні собак поки не мають власних вольєрів. Та найважливіше, з чим можна допомогти — це адоптувати тварин, бо всім їм потрібен дім і своя людина поряд. 

«Як бачать, одразу йдуть до мене. Бо всі тварини хочуть ласки», — додає Олександр.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

Суспільство3 дні тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

Суспільство1 тиждень тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство2 тижні тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

РЕКЛАМА: