Суспільство
«Люк Скайвокер» оголосив збір на 10 дронів-розвідників для ЗСУ (ВІДЕО)
Легендарний американський актор Марк Гемілл, який виконав роль Люка Скайвокера у «Зоряних війнах», розпочав збір на дрони для ЗСУ.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Зазначається, що як амбасадор United24 Гемілл планує придбати 10 дронів-розвідників RQ-35 Heidrun данського виробництва.
«Завдяки цим дронам українські захисники розвідуватимуть позиції ворогів, не наражаючи себе на небезпеку. А ще надійна радіосистема RQ-35 Heidrun здатна протистояти радіоелектронній боротьбі росіян», – розповів міністр.
Читайте також: Розбитися на третій хвилині – нормально. Але не завжди. Хто навчає бійців ЗСУ керувати безпілотниками
Федоров нагадав, що такі 25 дронів ще навесні доставили на передову, де вони показали свою ефективність.
Очікується, що 10 нових безпілотників допоможуть врятувати тисячі життів. Підтримати збір можна за цим посиланням.
Про БПЛА
RQ-35 Heidrun — це перевірений у бойових умовах міні-дрон з фіксованим крилом для розвідувальних місій на малих висотах. З радіусом дії до 30 кілометрів живого відео він ідеально підходить для збору даних датчиків у реальному часі з будь-якої критично важливої зони, не наражаючи оператора дрона на небезпеку прямого вогню.
Міні-БПЛА RQ-35 Heidrun дуже мобільний і може швидко розгортатися в польових умовах або в міських умовах. Він керується простим у використанні сенсорним додатком інтерфейсу користувача.
Довідка
Армія дронів – це комплексна програма, у межах якої закуповуються дрони, проводиться ремонт БПЛА та навчання операторів. Наразі військові системно навчаються пілотувати дронами в двох школах – «Дронаріум» та «Боривітер», незабаром до них долучаться ще 10 шкіл для операторів.
Нагадаємо, ЗСУ отримають 11 безпілотників PUMA-LE.
Фото: u24.gov.ua/uk/dronation.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі