Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Літаки, ЗРК та «Іскандери». У розвідці розповіли, яку техніку допоміг знищити «народний супутник» (ФОТО)

Опубліковано

Супутник ICEYE, придбаний Фондом Сергія Притули, допоміг українським військовим знищити сотні одиниць російської техніки, серед них – літаки, ЗРК та гелікоптери.

Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони.

Зазначається, що воєнна розвідка почала використовувати «народний супутник» з 24 вересня 2022 року. Відтоді Сили оборони щодоби отримують необхідні розвіддані з космосу.

«За 5 місяців використання “ICEYE” співробітники ГУР МО України провели космічну радіолокаційну розвідку майже 1000 районів розташування підрозділів держави-агресора на тимчасово окупованих та інших територіях, що становили інтерес Збройних сил України», – зазначили в ГУР.

Знищена техніка противника

У розвідці уточнили, що супутник дозволив виявити 360 наметів у місцях розташування російської окупаційної армії, а також 7321 об’єкт ворожої військової та спеціальної техніки, зокрема:

  • 45 літаків;
  • 27 гелікоптерів;
  • 6 ОТРК Іскандер;
  • 36 ЗРК С300;
  • 12 ЗРК Панцирь С1;
  • 11 радіолокаційних станцій;
  • 10 понтонних переправ.

Значну частину цієї техніки було знищено силами українських військових, додали в ГУР МО.

«Такі очі на орбіті дозволяють цілодобово та в будь-яку погоду виявляти і спалювати замасковану російську військову техніку, озброєння та особовий склад», – наголосили розвідники.

Про «народний супутник»

22-24 червня в межах національного проєкту «Народний Байрактар» Фонд Притули зібрав 600 мільйонів гривень. На ці кошти у фонді планували придбати три безпілотники «Байрактар» для ЗСУ. Однак компанія Baykar, що виробляє ці БПЛА, надала їх безкоштовно.

Наступного місяця стало відомо, що зібрані кошти спрямували на закриття ще однієї потреби українського війська – благодійники купили супутник і доступ до бази даних компанії ICEYE. Лише за перші два дні роботи «народного супутника» ЗСУ виявили понад 60 одиниць бойової техніки противника.

Нагадаємо, спецпризначенці Головного управління розвідки Міноборони України ліквідували дві ворожі групи бойовиків на Бахмутському напрямку.

Крім того, танк 30 бригади ЗСУ розгромив замасковану позицію протитанкового ракетного комплексу окупантів.

Фото: gur.gov.ua.

Суспільство

Jerry Hell та Alyona alyona виступили на найбільшому промоконцентрі Євробачення 2024

Опубліковано

Alyona alyona і Jerry Heil взяли участь у виступі в наймасштабнішому промо-концерті в Амстердамі. Він вудбувся 13 квітня. У концерті взяли участь 29 представників країн учасниць.

Про це повідомляє МКІП.

Деталі візиту

Також, під час свого візиту до Нідерландів українські артистки встигли виступити на голландському телебаченні – вони виконали пісню “Teresa & Maria” на відомому щоденному ток-шоу “Sophie & Jeroen”.

Читати також: У Києві з’явиться меморіал до 80-ї річниці депортації кримських татар

Про Євробачення-2024

68-й Пісенний конкурс Євробачення відбудеться у травні у шведському місті Мальме. Півфінали Євробачення-2024 проведуть на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня, гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня.

Нагадаємо, що психологи пояснили, чому ми хочемо засинати під сторонні звуки.

Також ми повідомляли, що Київрада розгляне петицію про збереження садиби Маліна.

Фото: Євробачення

Читати далі

Суспільство

Фахівці розповіли, як військовим правильно писати рапорти

Опубліковано

На веб-порталі “Турбота для Військовослужбовців” впровадили новий розділ, в якому зібрано приклади найбільш популярних рапортів.

Про це повідомляє керівник аналітичного відділу фонду “Повернись живим” Антон Муравейник.

Знайомі розробили для МОУ сайт, на якому в тому числі розмістили і зразки найбільш популярних рапортів. Можливо комусь буде корисно“, – відзначає Антон Муравейник.

Ознайомитися зі зразками можна тут.

У розділі зібрано понад 70 різних типів рапортів, які застосовуються при відпустках, звільненьнях, лікуванні, фінансовому забезпеченні та інших аспектів. Файли зразків рапортів також доступні на сайті у різних форматах, щоб військовослужбовцям було зручніше їх роздрукувати та заповнити.

Читати також: Український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагоду

Про веб-партал

Платформа “Турбота про військовослужбовця” спрощує процес надання військовими документів.

Мета проєкту – зробити процес подання документів максимально простим та ефективним, враховуючи всі поточні виклики, з якими стикаються військовослужбовці.

На платформі вже доступно багато стандартизованих шаблонів документів у форматах DOC, DOCX та PDF, що охоплюють різні вимоги, від отримання відпустки до звільнення зі служби. У майбутньому планується подальше розширення та оновлення ресурсу відповідно до потреб військовослужбовців.

Нагадаємо, що в Україні презентували дрон, який здатен наносити удари глибиною 100+ кілометрів.

Читати далі

Суспільство

Односельчани згуртувалися та збудували військовому дім

Опубліковано

Через важке поранення військовий був у тяжкому моральному стані, але односельчани не лишили його на самоті та вирішили збудувати для нього будинок! Уся Заліщицька громада на Тернопільщині донатила на нове житло. Вони за тиждень змогли добудувати для Степана дім, який понад 30 років стояв недобудованим. Зараз жителі села шукають можливості, як зробити ремонт всередині будинку, також волонтерів, які б могли допомогти Степану з протезуванням ніг.

Про це повідомляє ШоТам.

Історія Степана

Хлопець понад рік служив стрільцем-санітаром і вивозив з поля боя поранених та загиблих. На початку січня ворог влучив у бліндаж, де був хлопець. Той отримав важкі поранення – лікарям довелося ампотувати обидві ноги вище колін.

Степан був у пригніченому стані: відмовився віж їжі, ні з ким не хотів спілкуватися.

Читати також: У Києві з’явиться меморіал до 80-ї річниці депортації кримських татар

Небайдужість Надії

Староста села Надія поїхала до хлопця в лікарню та пообіцяла побудувати дім, який колись розпочав його батько. Чоловік передчасно помер, і аж протягом 30 років посеред поля стояли лише стіни та дах. А хлопець усе життя жив з мамою в старій глиняній хаті.

Надія кинула клич громаді, що потрібно підтримати Степана та добудувати дім. І люди почали донатити та працювати! Добудували стелю, постелили на горищі утеплювач, залили стяжку, поставили вікна та двері. Щоб підʼєднати воду з криниці, викопали рів для труби довжиною аж в 100 метрів. У той день будувати прийшли понад 70 людей — це одна третина села!

Наразі односельчани шукають можливість, як зробити ремонт у самому будинку. Потрібні газова плита, сантехніка, меблі та побутова техніка. Найбільше жителі хочуть, щоб після лікування Степан повернувся в нову затишну оселю. А ще шукають волонтерів, які б могли допомогти з якісним протезуванням хлопця. Якщо ви хочете підтримати Степана – напишіть Надії чи задонатьте на картку: 5457 0825 0657 8165.

Нагадаємо, що для ЗСУ розробили антитепловізійне пончо та саперні берці: тривають випробовування.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 тиждень тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: