Суспільство
Легендарного Міккі Мауса створив українець 94 роки тому (ВІДЕО)
А чи знали ви, що художник студії Волта Діснея, який намалював Міккі Мауса, Каспера й та слоненя Дамбо, — українець? Білл (Володимир) Титла — син українських емігрантів із Підгайців на Тернопільщині. І він зробив справжню революцію в мультиках того часу.
Про талановитого українця розповідає ШоТам.
Легендарного Міккі Мауса намалював українець. Його батьки переїхали з Тернопільщини до Нью-Йорка, там Володимир і народився. Він добре володів українською та ходив до недільної школи. Саме там викладачка помітила у маленького Володі неабиякий хист до малювання. Остаточно на нього вплинув мультик «Динозавр Герті», на який його повела мама.
У 16 років уже малював
І в 16 років Білл уже створив титульні написи для компанії Paramount Animation Studio. А через два роки працював у відомій студії Terrytoons. Його талант високо цінували, у тій студії Білл заробляв більше за інших.
Міцно ставши на ноги та зробивши собі ім’я, художник перебирається до Європи. Європейська освіта зробила із Білла художника, який здійснив прорив у мультиплікації. Але це станеться пізніше. Перед цим Білла потягне до рідних Підгайців.
Він завітав до України, зустрівся з родичами і вклонився могилам предків. І навіть не підозрював, що попереду на нього чекає неймовірна кар’єра. У 1934 він їде до Голлівуда й отримує роботу в студії Волта Діснея.
Змінив світ анімації
Відтоді у світі мультфільмів починається нова епоха. Білл малює Міккі Мауса, Піноккіо, а згодом працює над «Білосніжкою». «Білосніжка» – перший повнометражний мультфільм в історії, який став сенсацією. За нього Волт Дісней і Білл Титла отримали спеціальний «Оскар». Один великий і сім маленьких – за кількістю гномів:).
А 1938 року в Білла народився син Пітер, який став прототипом слоненятка Дамбо. Через фінансову кризу під час Другої світової Білл вимушено покинув студію Діснея. Але продовжив створювати чудових персонажів. Добрий привид Каспер – його робота.
Дивіться відео: «Українець з Оскаром»: історія зірки Голлівуду Джека Пеланса
Білл помер у 1968. Але навіть після смерті його зв’язок із Україною не перервався. Шануючи пам’ять предків, родина Титлів реставрувала Львівську академічну бібліотеку.
Нагадаємо, 13-річний школяр створив мультфільм про війну.
Також ми повідомляли, що український мультфільм переміг на Фестивалі анімаційних студій у Парижі.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі