Суспільство
Латвійці за добу зібрали €300 тисяч на Bayraktar для ЗСУ
За добу після оголошення збору коштів на безпілотник Bayraktar для воїнів ЗСУ латвійці зібрали вже 300 тисяч євро.
Про це повідомив ініціатор кампанії, латвійський музикант Ральфс Ейландс.
«Сьогодні другий день збору, і в нас уже зібрано 300 тисяч євро», – розповів Ейландс.
За його словами, рішення про збір коштів на Bayraktar було ухвалено після спілкування з представниками посольства Латвії.
«Я спілкувався з українським послом і з представниками посольства у Латвії і я питав, як ми можемо допомогти, чим допомогти краще Україні. І вони сказали, якщо хочете щось купити, то найкраще, чим Латвія може допомогти це Bayraktar», – зазначив музикант.
Після того, як латвійці зберуть необхідну суму – 5 мільйонів євро – кошти передадуть до Міністерства оборони країни, яке придбає безпілотник у Туреччини та передасть українським військовим.
Зазначимо, Латвія не перша країна, громадяни якої збирають гроші на Bayraktar для України. Подібні акції вже відбулися у Польщі, Литві, Норвегії та Канаді.
Крім того, 16 серпня литовці заявили, що збирають 5 мільйонів євро, аби придбати 100 дронів-камікадзе для воїнів ЗСУ. У такий спосіб народ Литви планує привітати Україну з Днем Незалежності.
Нагадаємо, у травні за три дні збору коштів журналіст і телеведучий Андрюс Тапінас разом із литовцями зібрав майже €6 млн на безпілотник Bayraktar TB2, після чого його турецький виробник оголосив, що передасть безпілотник безкоштовно.
Також ми повідомляли, що в Польщі стартував збір коштів на 20 дронів-камікадзе Warmate для Збройних сил України.
Фото: jetphotos.com.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі