Суспільство
Київський актор створив телеграм-канал із казками для дітей, які переховуються у бомбосховищах
Столичний актор Максим Яковлєв після початку російського-української війни вирішив із дружиною записувати казки для дітей, які сидять у бомбосховищах. Подружжя створило дитячий телеграм-канал «Павлуша і Ява», де викладають казки українською.
Начитувати казки і викладати у спеціально створений телеграм-канал відгукнулися десятки дикторів, акторів, співаків і ведучих радіо і телебачення.
Про ідею створення каналу Максим Яковлєв розповів в ефірі Українського радіо.
Читайте також: Читати навіть під час війни. 12 видавництв, які пропонують безкоштовні книжки
«Це була наша перша ніч у бомбосховищі. Ми живемо недалеко від Борисполя, перші вибухи чули дуже чітко. У бомбосховищі було багато дітей. Зрозуміло, що дорослі не брали із собою якихось іграшок. Ніхто до кінця не розумів, що відбувається. Яку картину ми спостерігали? Було дві маленькі дівчинки поруч із нами. І одна іншій каже: Мар′янко, якщо зараз прилетить, то я потраплю в Рай, а ти — в Пекло. І ця дівчинка з таким позитивом це сказала. А потім все бомбосховище слухало запитання, які ця дівчинка адресувала своєму татові. Вона запитувала все: тату, а чому путін напав на Україну? А він нападає на всі країни?», — розповідає Максим про те, як виникла ідея заснувати дитячий телеграм-канал.
Це було першим дзвіночком, щоб організувати новий проєкт для дітей під час війни.
На наступний день, коли у Максима виникла думка, а чим я можу бути корисним для країни, то він згадав, що в дитинстві його заспокоювали саме казки. Максим написав своїм однокурсникам про ідею і ті зголосилися допомогти.
Нині телеграм канал Павлуша і Ява має майже 114 тисяч підписників.
Перша казочка, що з′явилася на телеграм-каналі була українська народна казка «Дерево до неба». Максим навіть трохи змінив сюжет казки, щоб дитина не відчувала зайвих загроз під час війни.
Нагадаємо, у Житомирі волонтери створили проєкт для дітей, які перебувають у стресі.
Як ми повідомляли раніше, у Києві запустили безкоштовні творчі заняття для дітей та підлітків.
Фото: t.me/pavlushaiyava.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі