Суспільство
Київський академічний театр ляльок презентує прем’єру «санітарної вистави»
Київський академічний театр ляльок «Замок на горі» 15, 16 та 30 серпня покаже новий спектакль «Зубата втрата». Востаннє до «санітарних тем» театр звертався у 1930-х роках, коли на замовлення радянського Народного комісаріату охорони здоров’я було створено низку вистав, присвячених правилам гігієни та запобіганню поширення хвороб.
Через 90 років обставини коригуються, у зв’язку з пандемією попит на санітарний театр поновлюється, однак, мотивація змінюється – тепер така вистава не примусове виконання директив державних установ, а особиста творча ініціатива митців.
У новій виставі «Зубата втрата» актори – це лялькарі-лікарі, костюми – це захисний медичний спецодяг. Наразі це єдина «санітарна» вистава у театрах Києва.
Чим особлива п’єса?
П’єсу було написано спеціально для Київського академічного театру ляльок. «Зубата втрата» – результат творчої співпраці авторки та режисерки Катерини Лук’яненко з Національною спілкою театральних діячів України. Пані Катерина брала участь у роботі першої Лабораторії драматургії та працювала під творчим наглядом куратора лабораторії Павла Ар’є.
В основі сюжету лежить не шаблонна історія відомої народної або літературної казки. Ніхто з глядачів навіть не уявляє, що за дійство розгорнеться у прем’єрі, ніхто не знає фіналу, але всі сподіваються на гепі-енд. Але щоб його досягти, глядачам треба буде пройти цілий квест разом з головними героями – дівчинкою Лізою та її другом зубчиком Різцем -, здійснити подорож до країни молочних зубів, перемогти карієс, зустрітися із золотим зубом, сподобатися щіткам-контролерам, підкорити зубну пасту-літак, справити гарне враження на Зубну фею.
Зубна комедія жахів
За жанром це «зубна комедія жахів для дітей від 4 років». Постановники стверджуюсь, що глядачам боятися нічого, що цікаво буде і дітям, і дорослим. Адже недаремно побутує думка, що всі бояться візиту до стоматолога. Різниця лиш у тому, що діти – через біль, а дорослі – через вартість послуг.
«Це фантазія, гра, в якій стоматологи щирі, кумедні, нестрашні союзники, а не вороги, до речі, дуже засмучені через те, що діти їх бояться. Спектакль дозволить дитині (а може і дорослим) подивитися на роботу дантиста зовсім з іншого боку. Актори розраховують навіть викликати співчуття у юних театралів до цієї «невдячної» професії. Ми переконані, що після перегляду вистави стоматологічна ситуація глядачів значно поліпшиться», каже режисерка Катерина Лук’яненко.
«Ми намагалися максимально гіперболізувати найстрашніші «зубні жахи». В жодному іншому театрі глядачі не побачать метрових гамбургерів та чизбургерів, що витанцьовують та чешуть язиками з шинки та салату латук, не почують арію чупа-чупсів заввишки з людський зріст, не спостерігатимуть за лицарським двобоєм на зубочистках-мечах, не сплетуть сітку з зубної нитки», – зазначає художниця Дар’я Волокушина.
Суспільство
У Запоріжжі завершилися роботи з відбудови багатоповерхівки, в яку у жовтні 2022 року влучила російська ракета. Відтепер частина мешканців знову має власний дім — 7 родин уже отримали ключі від нових квартир, ще 9 зможуть заселитися до кінця року.
Про це повідомляє Запорізька ОДА.
Що було зроблено
Внаслідок ракетного удару один під’їзд будинку був повністю зруйнований, ще два зазнали серйозних пошкоджень.
У процесі відбудови:
- звели новий під’їзд із 16 квартирами;
- відремонтували частково пошкоджені оселі;
- повністю замінили комунікації — енергопостачання, газ, водопровід і систему опалення;
- встановили нові вікна замість вибитих ударною хвилею.
Читати також: На Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин
Окрім відновлення самого будинку, в прилеглому дворі висадили парк, облаштували під’їзні дороги та збудували сучасне укриття, розраховане на 90 осіб.
Нагадаємо, що завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року.
Фото: Запорізька ОДА.
Коментарі