Суспільство
Київські комунальники демонтували паркан біля «Будинку з комахами» — його хотіли знести. Що відомо
Департамент благоустрою КМДА демонтував паркан біля «Будинку з комахами», який хотіли знести.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
Зазначається, що на паспорті обʼєкта було вказано, що забудовник планує «провести капітальний ремонт» будівлі. Проте забудовник не погоджував проєктну документацію, а будівельні роботи ведуть без дозволу.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
Довідка
«Будинок з комахами» – історичний будинок в Києві на Володимирській вулиці, 93, збудований у 1893 році. Він має охоронний статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.
Особливість інтер’єру будинку – плафон сходової клітки, який оздоблений ліпними зображеннями рослин і комах, серед яких – гігантські мухи.
Активіст Дмитро Перов 13 квітня повідомив, що цей будинок вирішили знести. Він зазначив, що у 2021 році Департамент охорони культурної спадщини КМДА вніс будинок до Переліку пам’яток м. Києва за Голосіївським районом. Відомо, що у 2022 році Окружний адміністративний суд міста Києва позбавив будинок цього статусу, однак рішення у справі 640/22099/21 так і не набрало чинності.
Згодом на повідомлення відреагували на сторінці Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації. Там закликали припинити будь-які роботи на об’єкті.
Нагадаємо, Вікіпедія запускає проєкт «Культурна спадщина України» присвячену знищеним культурним й архітектурним памʼяткам України.
Також ми повідомляли, що кияни закликають повернути у державну власність та відновити унікальну дачу-пам’ятку архітектора Брадтмана у Пущі-Водиці. Відповідну петицію зареєстрували на сайті міськради столиці.
Фото: facebook.com/AmiDPerov
Суспільство
Де приберуть незаконну рекламу
- вулиця Миколи Закревського (біля вулиці Рональда Рейгана);
- вулиця Радунська (біля вул. Лісківської).
- вулиця Тулузи (біля парку «Інтернаціональний»);
- вулиця Миколи Ушакова (біля вулиці Прилужної).
Коментарі
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі